Szukaj

Eurowizja 2018: Eliminacje coraz bliżej! Padły konkretne daty!

Eurowizja 2018 Polska Logo eliminacje

Data ogłoszenia uczestników eliminacji do Eurowizji 2018

8, 10 i 12 maja – w tych dniach odbędzie się Eurowizja 2018, którą w tym roku zorganizuje Lizbona po spektakularnym zwycięstwie ich reprezentanta Salvadora Sobrala w Kijowie. Wśród 43 uczestniczących reprezentacji nie zabraknie przedstawiciela Polski. Prawdopodobnie już w lutym poznamy naszego reprezentanta. Zanim to jednak nastąpi, TVP organizująca eliminacje ogłosiła pierwsze ważne szczegóły.

Z informacji zamieszczonych na stronie internetowej eurowizja.tvp.pl dowiadujemy się, że piosenki kandydatów na Eurowizję 2018 z Polski wybierze wewnętrzna komisja. Lista uczestników zostanie ogłoszona najpóźniej 6 lutego. Do 1 lutego swoje zgłoszenia mogą wysyłać zarówno polscy, jak i zagraniczni artyści (co jest zmianą w porównaniu do ubiegłorocznych zasad).

O wyborze reprezentanta Polski na Eurowizję 2018 zdecydują widzowie i jurorzy – system 50% na 50%. W przypadku remisu o ostatecznym wyniku decydować będzie głos ekspertów (rok temu ostateczne zdanie miała publiczność).

Wśród zainteresowanych preselekcjami są takie gwiazdy jak: Ramona Rey, Isabell Otrębus-Larsson, siostry Godlewskie, Leszek Stanek i Lidia Kopania. Nieoficjalnie mówi się zgłoszeniu Michała Szpaka z piosenką Don’t Poison Your Heart.

Kiedy odbędą się eliminacje na Eurowizję 2018? Na razie TVP nie ujawniła planowanej daty koncerty.

Szał na Eurowizję 2018 trwa! Gwiazda, która już raz reprezentowała nasz kraj, chce jechać ponownie!

Eurowizja 2018: Margaret tłumaczy się z udziału w szwedzkich eliminacjach. To dlatego nie zdecydowała się reprezentować Polski

Monika Lewczuk ostro o Eurowizji: „Skostniały konkurs”. Jej słowa nie ucieszą też Michała Szpaka [WIDEO]


Moją ulubioną polską piosenką na Eurowizji jest…

×