Szukaj

Z OSTATNIEJ CHWILI: Margaret stoczyła ostrą walkę w szwedzkich preselekcjach! Czy wygrała? Jakie noty uzyskała od Polaków?

Margaret Szwecja Eurowizja 2018

Czy Margaret wygrała szwedzkie preselekcje na Eurowizję 2018?

Za nami finał Melodifestivalen. Po tygodniach pełnych zmagań, poznaliśmy reprezentanta Szwecji na Eurowizję 2018. Niestety nie została nim Margaret. Co prawda Polka brawurowo przeszła przez wszystkie etapy poprzedzające ostateczne starcie – z półfinału awansowała do dogrywki, którą bez problemu wygrała tydzień temu.

Margaret za piosenkę In My Cabana dostała w sumie 103 punkty, co przełożyło się na 7 miejsce.

Szwedzkie preselekcje są jedynymi, podczas których głosuje nie tylko szwedzka publiczność, ale też jury z kilku krajów Europy! Od roku swoje punkty przedstawiają także Polacy. W głosowaniu ekspertów z naszego kraju Margaret dostała najwyższą notę – 12 punktów, oznacza to, że zajęła 1 miejsce. Margaret trafiła do top3 także w Albanii (2 miejsce) i Wielkiej Brytanii (3 miejsce), z kolei Australia jako jedyny kraj nie przyznał jej nawet jednego punktu. Po zsumowaniu ocen ze wszystkich państw – In My Cabana znalazła się na 5. miejscu.

Oto wszystkie punkty jakie Margaret przyznali jurorzy z poszczególnych krajów:

 • Polska – 12 punktów
 • Albania – 10 pkt.
 • Islandia – 7 pkt.
 • Włochy – 3 pkt.
 • Cypr – 7 pkt.
 • Australia
 • Gruzja – 5 pkt.
 • Wielka Brytania – 8 pkt.
 • Armenia – 3 pkt.
 • Francja – 3 pkt.
 • Portugalia – 4 pkt.
 • suma punktów: 62 pkt.

W głosowaniu publiczności Margaret znalazła się na 10 miejscu z 41 punktami.

Kto reprezentuje Szwecję na Eurowizji 2018?

Kto zatem wygrał Melodifestivalen i został reprezentantem Szwecji na Eurowizji 2018? W Lizbonie zobaczymy i usłyszymy Benjamina Ingrosso z Dance You Off, który wygrał w głosowaniu jury i publiczności zdobywając łącznie 181 punktów. To właśnie on zawalczy z naszymi reprezentantami – Gromee i Lukas Meijer (który również jest Szwedem :)) – w drugim półfinale (10 maja) i być może w późniejszym finale (12 maja).

Margaret nie chciała reprezentować Szwecji na Eurowizji 2018

Margaret może mówić o wielkim sukcesie, bowiem swój plan zrealizowała w pełni. Przypomnijmy, że Polka nie chciała wygrywać szwedzkich preselekcji, jej celem było zaprezentowanie swojego nowego singla szerokiej publiczności:

Dobrze jest się pojawić na Melodifestivalen, dlatego też tam jestem. Broń boże nie chcę reprezentować Szwecji w konkursie Eurowizji, jestem tam tylko po to, żeby się pokazać i powiedzieć „Hey, to ja!”. I to tyle – powiedziała Margaret w rozmowie z reporterką Jastrząb Post.

Melodifestivalen ogląda ponad 4 miliony Szwedów, czyli 50% społeczeństwa (czyli procentowo więcej niż w Polsce mecze podczas Euro 2016). Piosenka Margaret trafiła na pierwsze miejsce na liście szwedzkiego iTunes, a także trafiła do czołówki najczęściej odtwarzanych w Skandynawii na platformie z muzyką cyfrową Spotify.

Gratulacje dla Margaret! Może za rok znowu Polska? 🙂

HIT! Margaret mówi po szwedzku! Jak poradziła sobie z pytaniami dziennikarza? [WIDEO]

Ale jaja! Reprezentantka rywali na Eurowizję nagrała identyczną piosenkę co Margaret! Jest afera! [WIDEO]

UPS… Margaret wybrała kreację na „Melodifestivalen” i zaliczyła w niej spektakularną wpadkę! W szwedzkich mediach aż huczy!


Czy Margaret powinna reprezentować Szwecję na Eurowizji?

×