Eurowizja 2016: Polska dawno nie było tak wysoko w notowaniach bukmacherów! Michał Szpak z coraz większą szansą na wygraną

Eurowizja 2016 notowania bukmacherów

Eurowizja 2016 notowania bukmacherów

Która jest Polska w notowaniu bukmacherów?

Eurowizja 2016 zbliża się nieubłaganie. Do konkursu pozostał niecały miesiąc. Zanim poznamy zwycięzcę, bacznie obserwujemy, co dzieje się w notowaniach bukmacherów i rankingach prowadzonych przez fanów. Okazuje się, że statystki z dnia na dzień są coraz bardziej korzystne dla Polski.

Po serii występów za granicą (Holandia, Izrael i Wielka Brytania), Michał Szpak awansował w rankingach aż o osiem miejsc w górę. Gdyby Eurowizja 2016 odbywała się dzisiaj, według ekspertów Color Of Your Life nie tylko bez problemu przeszłoby do wielkiego finału (14 maja), ale też zajęło wysokie 12. miejsce.

Warto dodać, że tak dobrze polscy reprezentanci dawno nie byli oceniani. Monika Kuszyńska, Donatan i Cleo, Magda Tul, Marcin Mroziński czy Lidia Kopania plasowali się w drugich połowach notowań bukmacherów. Oby zapowiadany sukces Michała był dobrym znakiem.

Która jest Polska na Eurowizji 2016 w notowaniu bukmacherów?

Która jest Polska na Eurowizji 2016 w notowaniu bukmacherów?

Warto też zwrócić uwagę na faworytów Eurowizji 2016. Tutaj niewielkie zmiany jeśli chodzi o top3. Niezmiennie do zwycięstwa typowana jest Rosja (Sergey Lazarev z You Are The Only One), drugie miejsce zajmuje Francja (Amir i J), a trzecie Szwecja (Frans ). Nieco dalej plasują się Australia, Malta, Ukraina, Armenia, Serbia, Łotwa i Hiszpania. Polskę wyprzedza jeszcze Bułgaria.

Zobacz: Eurowizja 2016: Która piosenka wygra?

Szanse Polski na Eurowizji 2016 w głosowaniu fanów z OGAE

Równie optymistycznym akcentem jest obecność Polski w rankingu fanklubów Eurowizji. Fani konkursu co prawda nie typują Michała Szpaka do zwycięstwa, ale w porównaniu do poprzednich lat, polska piosenka zwraca ich uwagę. I tak z Białorusi Color Of Your Life otrzymało 1 punkt, a z Danii „aż” 2. Dodajmy, że swoich głosów nie oddały jeszcze wszystkie kraje.

Na szczęście ten ranking bardzo rzadko pokrywa się z ostatecznym rezultatem. Serwis eurowizja.org przypomina wynik głosowania klubów OGAE z 2011 roku, w którym Magda Tul była jedną z faworytek, ostatecznie na Eurowizji w Dusseldorfie zajęła ostatnie miejsce w półfinale. Z kolei Donatan i Cleo zajmowali miejsce zamykające ranking. Z drugiej strony warto wziąć pod uwagę fakt, że jakiekolwiek punkty otrzymało dotychczas „tylko” 27 kandydatów.

Kto wygra Eurowizję 2016? Bez względu na ostateczne wyniki, zapowiada się bardzo zacięta walka z udziałem Polski. Trzymamy kciuki!

Zobacz: Zagraniczny serwis o Michale Szpaku: „Co mu dolali do wody”?

Michał Szpak w notowaniach bukmacherów na Eurowizji 2016

Michał Szpak w notowaniach bukmacherów na Eurowizji 2016


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×