Szukaj
NAJPOPULARNIEJSZE
Ale głos! Robert Lewandowski na weselu nagle chwycił za mikrofon i zaśpiewał wielki przebój! Nagranie trafiło do sieci [WIDEO]
Ale głos! Robert Lewandowski na weselu nagle chwycił za mikrofon i zaśpiewał wielki przebój! Nagranie trafiło do sieci [WIDEO]

Ale głos! Robert Lewandowski na weselu nagle chwycił za mikrofon i...

Ale głos! Robert Lewandowski na weselu nagle chwycił...

Melania Trump oszołomiła swoim wyglądem na spotkaniu z Putinem! W żółtej sukience wyglądała lepiej niż księżna Kate i Meghan Markle!
Melania Trump oszołomiła swoim wyglądem na spotkaniu z Putinem! W żółtej sukience wyglądała lepiej niż księżna Kate i Meghan Markle!

Melania Trump oszołomiła swoim wyglądem na spotkaniu z Putinem! W żółtej...

Melania Trump oszołomiła swoim wyglądem na spotkaniu z...

„Brad i Jen ponownie wzięli ślub”. Brukowiec opublikował sensacyjne zdjęcie, które ma być dowodem! Oto ono
„Brad i Jen ponownie wzięli ślub”. Brukowiec opublikował sensacyjne zdjęcie, które ma być dowodem! Oto ono

„Brad i Jen ponownie wzięli ślub”. Brukowiec opublikował sensacyjne zdjęcie, które...

„Brad i Jen ponownie wzięli ślub”. Brukowiec opublikował...

Dziś wtorek, 17.07.2018

Przeniosą Eurowizję do Azji? Kontynent afrykański również zainteresowany konkursem!

eurowizjaEurowizja najpopularniejszym festiwalem

Pierwszy Konkurs Piosenki Eurowizji odbył się w Szwajcarii w 1956 roku, znany wtedy jako Eurovision Grand Prix. Organizatorzy Festiwalu z pewnością nie sądzili, że konkurs przetrwa tyle pokoleń. I ku zaskoczeniu wszystkich krytyków, widowisko cieszy oczy i uszy widzów już od 61 lat!

Początkowo Eurowizja kojarzona była z dobrą i ambitną muzyką. Był to bardzo prestiżowy konkurs, do którego zgłaszali się znakomici artyści. Dla wielu była to doskonała trampolina do międzynarodowej kariery. Wspomnieć tutaj możemy m.in o Celine Dion. Artystka reprezentowała w 1988 roku  Szwajcarię,  otrzymując Grand Prix. Jej ogólnoświatowa kariera trwa nieprzerwanie do dziś.

Niestety na początku XXI wieku, gdy popkulturę ogarnął kicz, a widzowie, oprócz show nie wymagali za wiele, posypały się gromy krytyki, a impreza straciła miano festiwalu prawdziwej muzyki.

Organizatorzy bardzo długo starali się zmienić nastawienie widzów do Festiwalu. Wprowadzane były przeróżne zmiany, które miały na celu podniesienie poziomu konkursu. Patrząc na ostatnie lata reprezentanci każdego kraju, to wybitni artyści. Każdy z nich prezentuje poziom na miarę zwycięscy. Ku uciesze wszystkich fanów, Eurowizja zmieniła kierunek. Biorąc pod lupę tegorocznego zwycięzcę z Portugalii, w Europie znów zaczęła liczyć się muzyka!

Michał Szpak, Cleo, Kasia Moś czy Monika Kuszyńska? Zagraniczni fani Eurowizji wybrali najlepszą polską piosenkę

Azja i Afryka zainteresowane Eurowizją

W ostatnie dni do mediów trafiła informacja, jakoby Azja przygotowywała się na zorganizowanie swojego własnego festiwalu. Nie od dziś wiadomo, że europejska wersja konkursu cieszy się w tamtym regionie świata wielką popularnością.

W chwili obecnej organizatorzy nie przekazują zbyt wielu informacji. Ale jak możemy wnioskować przygotowania trwają w najlepsze. Może o tym świadczyć m.in oficjalna strona Eurovision Asia. To właśnie na głównym profilu fani mogą przekazywać swoje sugestie co do artystów, jakich chcieliby zobaczyć w pierwszej edycji widowiska.

Ze strony możemy dowiedzieć się, że impreza składałaby się z jednego finałowego show. Koncert miałby zgromadzić ok. dwudziestu państw z Azji i Pacyfiku tj. Australia, Singapur, Chiny, Japonia czy Korea Południowa. Głównym sponsorem azjatyckiej wersji konkursu miałby być australijskie Blink TV. Dlatego prawdopodobnie Australia będzie organizatorem pierwszego finału Eurovision Asia!

A to nie koniec nowości. Informację zza kulis Eurowizji głoszą, że Afryka ma w planach przygotować swoją własną wersję festiwalu. Niestety ze względu na niestabilną gospodarkę, którą objęta jest większość afrykańskich państw, konkurs miałby odbyć się internetowo. Każdy region zgłaszałby piosenkę reprezentanta swojego kraju. Widzowie oddawaliby głosy online. Laureat Eurowizji w Afryce dostałby szansę nagrania teledysku do zwycięskiego utworu.

A Wy co sądzicie o Eurowizji w Azji i Afryce?

Dana International pokazała zdjęcie przed zmianą płci. Tak wyglądała jako mężczyzna

Eurowizja 2017 AUSTRALIA: Isaiah - Don't Come Easy

Eurowizja 2017 AUSTRALIA: Isaiah – Don’t Come Easy

Eurowizja 2017 ARMENIA: Artsvik - Fly With Me

Eurowizja 2017 ARMENIA: Artsvik – Fly With Me

Eurowizja 2017 AZERBEJDŻAN: Dihaj - Skeletons

Eurowizja 2017 AZERBEJDŻAN: Dihaj – SkeletonsCzy lubisz oglądać Eurowizję?

Komentarzy: 0


Dodaj komentarz
×