NewsyEuro 2020. Media żyją SMS-em Lewandowskiego po meczu z Hiszpanią. W prywatnej wiadomości zakpił z rywala

Euro 2020. Media żyją SMS‑em Lewandowskiego po meczu z Hiszpanią. W prywatnej wiadomości zakpił z rywala

Euro 2020: Robert Lewandowski
Zuza Maciejewska
21.06.2021 08:20, aktualizacja: 21.06.2021 10:02

Polacy nie zaczęli szczęśliwie Euro 2020. Chociaż w meczu ze Słowacją uważano ich za faworytów, musieli uznać wyższość rywala. Już w pierwszej połowie stracili pierwszego gola. W drugiej, po czerwonej kartce dla Grzegorza Krychowiaka, grali w osłabionym składzie. To sprawiło, że biało-czerwoni przegrali 1:2.

W sobotę rozegrali kolejne spotkanie. Zmierzyli się z drużyną Hiszpanii. Polscy piłkarze doprowadzili do remisu 1:1, choć nie brakowało chwil pełnych emocji. Pierwsza bramka padła w 25. minucie. Na swoim koncie zapisał ją Hiszpan Alvaro Morata. Chociaż początkowo wydawało się, że nie można jej zaliczyć, weryfikacja wideo przesądziła, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami. Jeden z naszych piłkarzy nie zdążył uciec z linii ofsajdu. Kolejnego gola zdobyli Polacy. W 54. minucie Robert Lewandowski umieścił piłkę w świetle bramki i doprowadził do remisu. W krótkim czasie sędzia odgwizdał rzut karny dla przeciwników. Naszej drużynie sprzyjało szczęście - Hiszpanie nie wykorzystali okazji na zdobycie punktu.

Biało-czerwoni mogą przejść do kolejnego etapu rozgrywek. By tak się stało, drużyna Paulo Sousy musi wygrać ze Szwecją. Wówczas zagramy w 1/8 finału Euro 2020 bez względu na wynik meczu Hiszpanów ze Słowacją. Oba starcia będzie można obejrzeć 23 czerwca o godz. 18:00.

Euro 2020. SMS Roberta Lewandowskiego. Co napisał po meczu z Hiszpanią?

Gdy remis biało-czerwonych z Hiszpanami stał się faktem, do Roberta Lewandowskiego i jego kolegów z drużyny zaczęły napływać gratulacje. Te postanowił złożyć też Rafał Gikiewicz, bramkarz Augsburga, który w czasie Euro 2020 był jednym z ekspertów TVP Sport. Na antenie wspomnianej stacji zdradził, że doczekał się odpowiedzi. Ujawnił, że kapitan polskiej reprezentacji zażartował i nieco zakpił z rywala:

Pogratulowałem Lewandowskiemu przez SMS-a. Odpisał: łatwiej się strzela Simonowi niż Gikiewiczowi - skomentował Gikiewicz.

Treść tej wiadomości przez pewien czas krążyła na Twitterze stacji. Internauci w komentarzach nie ukrywali swojego rozbawienia. Ostatecznie postanowiono ją jednak usunąć.