NewsyJedziemy na EURO 2020! Robert Lewandowski oblewa się szampanem, a kadra szaleje w szatni! Co tam się działo! [WIDEO]

Jedziemy na EURO 2020! Robert Lewandowski oblewa się szampanem, a kadra szaleje w szatni! Co tam się działo! [WIDEO]

Euro 2020 kadra świętuje
Rafał Matuszczak
13.10.2019 23:35, aktualizacja: 13.10.2019 23:53

Polska awansowała na mistrzostwa Europy 2020! Nasi piłkarze pokonali na Stadionie Narodowym w Warszawie Macedonię Północną 2:0, co oznacza, że na dwie kolejki przed końcem eliminacji mamy zapewniony awans na EURO 2020. Biało-czerwoni po raz czwarty w historii zagrają w mistrzostwach Europy!

To był niesamowity wieczór na PGE Narodowym. Nasza kadra w starciu z reprezentacją Macedonii Północnej od początku chcieli dopełnić formalności. Dopiero w drugiej połowie kibice oszaleli z radości. Najpierw, gdy w 74. minucie bramkarza gości pokonał Przemysław Frankowski, który wbiegł na boisko dosłownie chwilę wcześniej, a potem, w 80. minucie, dzięki celnemu strzałowi Arkadiusza Milika.

Reprezentacja Polski świętuje awans na EURO 2020. Co się działo w szatni?

"Polska do boju!" – śpiewała reprezentacja biało-czerwonych zaraz po zakończeniu dzisiejszego meczu. Grzegorz Krychowiak udostępnił na swoim profilu nagranie, na którym możemy zobaczyć niemal całą kadrę w szampańskich nastrojach.

Jedziemy na euro! – napisał piłkarz grający na pozycji pomocnika.

Sukces na boisku uczcił także Robert Lewandowski, który jako kapitan reprezentacji otworzył ogromną butelkę z szampanem.

Robert Lewandowski z butelką szampana świętuje awans na EURO 2020

Już teraz mówi się, że mecz Polska-Macedonia Północna był najlepszym spotkaniem eliminacyjnym. Kibicie w komentarzach w internecie zapewniają, że pragną właśnie takiej kadry na EURO 2020, które odbędzie się w aż 12 krajach Europy.

• Grzesiek dzięki! Jesteś wielki. Bez Ciebie kadra byłaby w czarnej d...
  • Dzięki Panowie za jedyną dobrą wiadomość w dniu dzisiejszym.
  • Nie ma lepszych. Dzisiaj była klasa!

Przed polską reprezentacją jeszcze dwa mecze w ramach eliminacji do EURO 2020 – z Izraelem i Słowenią. Wiadomo jednak, że dla naszych Orłów będą miały one jedynie charakter formalny.