Euro 2020. Przełomowe informacje ws. przerwanego meczu. Decyzja wzbudziła ogromne kontrowersje

Mecz Dania-Finlandia

Mecz Dania-Finlandia

Euro 2020. Przerwany przez dramatyczne wydarzenia na boisku z duńskim pomocnikiem Christianem Eriksenem w roli głównej mecz zostanie wznowiony. Kontrowersje wokół decyzji UEFA.

Euro 220 rozpoczęło się od dramatycznych wydarzeń. Drugiego dnia zawodów na murawie podczas meczu Duńczyków z Finami miały miejsce dramatyczne wydarzenia. 29-letni pomocnik Christian Eriksen padł na murawę bez kontaktu z przeciwnikiem. Mrożące krew w żyłach sceny rozegrały się na oczach kibiców i widzów przed telewizorami.

Zobacz: Dramatyczne sceny. Przerwano mecz. Piłkarz mimo reanimacji nie odzyskuje przytomności. Reprezentacja we łzach

Na bohatera wyrasta duński zawodnik Simon Kjær, który jako pierwszy rozpoczął resuscytację kolegi z drużyny. Na wysokości zadania stanął także sędzia, który nie zwlekając, wezwał medyków.

Mecz został zawieszony, a wszyscy z niecierpliwością czekali na wieści, czy będzie kontynuowany?

Euro 2020: Czy mecz Dania-Finlandia zostanie wznowiony?

Mecz Dania-Finlandia został przerwany w związku z utratą przytomności pomocnika z Danii, Christiana Eriksena pod koniec pierwszej połowy. Na boisku rozpoczęła się akcja reanimacyjna piłkarza, a następnie został odwieziony do szpitala. Okazało się, że miał zawał serca. Na szczęście już wiadomo, że stan piłkarza jest stabilny.

Stan Christiana Eriksena jest stabilny. Pozostaje hospitalizowany w Rigshospitalet do dalszych badań. Mecz z Finlandią zostanie rozegrany dziś wieczorem. Informacja ma miejsce w porozumieniu z zawodnikami, że z Christianem jest wszystko w porządku. Mecz zostanie wznowiony o 20.30 – podała duńska federacja.

Doniesienia te potwierdza UEFA. Najpierw dograne zostaną cztery minuty pierwszej połowy, później nastąpi pięć minut przerwy, a potem rozpocznie się druga część spotkania. Decyzja wzbudziła spore kontrowersje. Mimo ulgi, że Eriksen jest stabilny, fani futbolu i komentatorzy zgodnie twierdzą, że mecz nie powinien być kontynuowany. Internet wrze.

  • Męska gra, męską gra, ale sa jakieś granice.
  • A gdzie radość z futbolu? Jak zawodnicy będą się czuć?
  • Jak niby Finowie teraz mają grać?
  • Skandal, ten mecz powinien skończyć się remisem.
  • Bezsensowna decyzja…

Nieoficjalnie wiadomo, że sami zawodnicy zgodzili się zagrać. Mecz rozpocznie się o 20.30. Jakie jest wasze zdanie na temat decyzji UEFA?

 


Euro 2020 - Chrisian Eriksen stracił przytomność

Euro 2020 - Chrisian Eriksen stracił przytomność

Euro 2020 - Chrisian Eriksen stracił przytomność

Euro 2020 - Chrisian Eriksen stracił przytomność

Euro 2020 - Chrisian Eriksen stracił przytomność

Euro 2020 - Chrisian Eriksen stracił przytomność

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×