Euro 2020: Tego nie pokazały kamery. Agresywny kibic wtargnął na boisko podczas finału. Do sieci trafiło nagranie

Euro 2020 kibic na murawie

Euro 2020 kibic na murawie

Podczas wczorajszego finału Euro 2020 emocje sięgnęły zenity. Włoscy i angielscy piłkarze zapewnili kibicom niesamowite widowisko. Niestety nie obyło się bez przykrych incydentów. Pod koniec meczu na murawę wtargnął agresywny kibic. Do sieci trafiło nagranie.

Chociaż nasza drużyna narodowa zakończyła rozgrywki w turnieju Euro 2020 jeszcze w fazie grupowej, to polscy kibice z zapartym tchem obserwowali wczorajszy finał całego turnieju. Po kilku tygodniach spotkań na murawie wczoraj pojawili się na niej: reprezentacja Włoch i reprezentacja Anglii. Towarzyszyły temu ogromne emocje, które udzielały się nie tylko piłkarzom walczącym o zwycięstwo, ale przede wszystkim kibicom. Już od samego rana na ulicach Londynu trwało wielkie świętowanie, które w pewnym momencie wymknęło się spod kontroli.

Grupa angielskich kibiców, która pojawiła się w mieście tuż przed rozpoczęciem meczu, zachowała się karygodnie. W sieci krążyło nagranie, na którym można było zobaczyć, jak najpierw próbują oni podpalić włoską flagę, a później z impetem ją depczą. Takich niesportowych zachowań tego dnia było znacznie więcej.

Euro 2020: Kibic wtargnął na boisko

Kibice z całej Europy byli wczoraj świadkami pięknego meczu. Spotkanie nie zakończyło się w regulaminowym czasie, co dostarczyło jeszcze większych emocji. Po 90. minutach wynik nadal nie wskazywał zwycięzcy. Każdej z drużyn udało się bowiem strzelić po jednej bramce. Dogrywka również nie rozstrzygnęła losów tego spotkania. Obydwie jedenastki musiały przystąpić do rzutów karnych. W tym wypadku lepsi okazali się Włosi, którzy zwyciężyli 3:2 i zostali Mistrzami Europy.

Tak jak pisaliśmy wcześniej, już od rana w mieście było niezwykle nerwowo. Tuż przed rozpoczęciem spotkania grupa kibiców próbowała się wedrzeć na stadion Wembley bez biletów. Ze względu na liczne ograniczenia spowodowane Covid-19 nie wszyscy chętni mogli obejrzeć mecz z trybun. Jak się okazało pod koniec spotkania, nerwowy nastrój udzielił się także tym osobom, które znalazły się w centrum wydarzeń. Jeden z kibiców zbiegł z trybun i omijając stewardów, wdarł się na murawę. Przez długi czas był nieuchwytny, jednak w końcu został wyprowadzony z boiska. Sędzia na czas wydarzenia zmuszony był przerwać mecz.

Decyzją UEFA takie zdarzenia nie są pokazywane przez telewizyjne kamery, aby nie promować tego typu zachowań. O wszystkim można się było dowiedzieć jedynie z komentarza Mateusza Borka i Kazimierza Węgrzyna. Zajście nagrał jeden z kibiców i wrzucił je do sieci. Mężczyzna biegał po murawie bez koszulki i długo nie dawał się złapać, a nawet powalił na ziemię jednego ze stewardów.

Na szczęście żadnemu z piłkarzy, ani nikomu z obsługi nic się stało, a przykry incydent i tak nie zepsuł sportowego widowiska.


Kibic na murawie podczas finału Euro 2020

Kibic na murawie podczas finału Euro 2020

Kibic na murawie podczas finału Euro 2020

Kibic na murawie podczas finału Euro 2020

Kibic na murawie podczas finału Euro 2020

Kibic na murawie podczas finału Euro 2020

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×