Euro 2020. Polska zremisowała, ale co z awansem? Sprawdzamy szanse na wyjście z grupy

Euro 2020 - szanse Polaków

Euro 2020 - szanse Polaków

Euro 2020. Po nie najlepszym początku Polacy zremisowali z Hiszpanią w meczu o wszystko. Jakie są szanse na wyjście z grupy? Sprawdziliśmy.

Euro 2020. Dzisiaj sprawdziło się powiedzenie, że prawdziwi kibice wierzą do końca. Polska reprezentacja sprawiła fanom miłą niespodziankę i zremisowała z jednym z faworytów turnieju, z Hiszpanami, 1-1. Gola strzelił nasz kapitan, a Wojciech Szczęsny uchronił nas kilka razy przed utratą bramki.

Pomimo tej straconej bramki realizowaliśmy założenia. […] Myślę, że zasłużony remis – mówił Robert Lewandowski po meczu.

Wielu znawców piłki nie dawało Polakom większych szans przed tym meczem, ale nasi piłkarze tym razem okazali wielkie serca i wole walki. Przede wszystkim nie przestraszyli się teoretycznie silniejszego przeciwnika.

Zobacz także: Niesamowita sytuacja na meczu z Hiszpanią. Dokładnie przez to samo przegraliśmy ze Słowacją, a tu wielki sukces

Euro 2020: Jakie są szanse Polski na wyjście z grupy?

Piłkarze dobrze zdawali sobie sprawę z tego, że remis to jest minimum, jakie muszą osiągnąć w meczu z Hiszpanami, żeby w ogóle myśleć o awansie. Udało się. Sprawdziliśmy, co teraz musi się wydarzyć, żeby Polacy wyszli z grupy i pozostali w turnieju.

Z Hiszpanią zakończyło się wynikiem 1-1, więc wciąż nasza reprezentacja może awansować do fazy pucharowej. Aby tak się stało drużyna Paulo Sousy musi wygrać ze Szwecją. Wówczas zagramy w 1/8 finału bez względu na wynik starcia Hiszpanów ze Słowacją, które również odbędzie się 23 czerwca o godz. 18:00.

Polska może zająć trzecie miejsce w grupie, remisując ze Szwedami, ale wtedy będziemy mieli tylko dwa punkty, a więc za mało, aby liczyć się w walce o awans z trzeciej lokaty.

Tak wygląda sytuacja grupie F po meczu Polska – Hiszpania:

  • Szwecja 4 pkt bramki 1:0
  • Słowacja 3 pkt 2:2
  • Hiszpania 2 pkt 1:1
  • Polska 1 pkt 2:3

Kwestia awansu wyjaśni się w ostatniej kolejce, ale jak widać, Polska ma niemałe szanse na dalszą grę w Euro 2020.


Robert Lewandowski - Euro 2020: strzelił gola z Hiszpanią

Robert Lewandowski - Euro 2020: strzelił gola z Hiszpanią

Euro 2020 - remis Polaków z Hiszpanią

Euro 2020 - remis Polaków z Hiszpanią

Euro 2020 - mecz Polska- Hiszpania, nie ma bramki z karnego!

Euro 2020 - mecz Polska- Hiszpania, nie ma bramki z karnego!

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×