Euro 2020. Nie uwierzycie, co o Polakach pisze hiszpańska prasa. „Podrażniony Lewandowski” to dopiero początek

Euro 2020 - przed meczem z Hiszpanią

Euro 2020 - przed meczem z Hiszpanią

Euro 2020. W sobotę 19 czerwca polska drużyna zmierzy się z Hiszpanami w Sewilli. Co miejscowa prasa pisze przed spotkaniem?

Spotkanie Hiszpania – Polska na Euro 2020 będzie dla naszej drużyny meczem ostatniej szansy. Piłkarze zagrają w najbliższą sobotę 19 czerwca w Sewilli. Ten pojedynek na murawie dla naszych reprezentantów będzie spotkaniem o wszystko. Jeśli nie uda się zainkasować chociaż jednego punktu, podopieczni Paulo Sousy pożegnają się z turniejem w nie najlepszym stylu. Co o naszych pisze hiszpańska prasa?

Euro 2020: Co hiszpańska prasa pisze przed meczem z Polakami?

Nasza drużyna zaczęła Euro 2020 najgorzej jak to tylko możliwe. Przegraliśmy 1:2 ze Słowacją i to w marnym stylu. Szczęsny wpuścił bramkę, którą zapisano na jego konto jako samobójczą, a Krychowiak z czerwoną kartką opuścił murawę i nie zagra w sobotę. Mecz z Hiszpanami w Sewilli, którzy także rozczarowali swoich fanów, remisując ze Szwedami, jest dla naszych spotkaniem ostatniej szansy. Jak widzi to miejscowa prasa?

O sobotnim pojedynku napisał między innymi As i nazwał biało-czerwonych beczką prochu.

Trener Sousa jest w centrum krytyki. Przybył do Polski w styczniu, zaufano mu z powodu międzynarodowego doświadczenia. Zaledwie pół roku później jest szeroko krytykowany. Prasa wytyka mu, że jest najlepiej opłacanym polskim trenerem od czasów Leo Beenhakkera – można przeczytać w magazynie.

Gazeta wskazuje także na fakt, że Robert Lewandowski był bardzo zły po porażce ze Słowacją. Dziennikarze uważają, że atmosfera w polskiej szatni nie jest teraz najlepsza, czemu nie można się dziwić.

Również słynna Marca pokusiła się o analizę sytuacji Polski.

Czarna dziura Lewandowskiego – czytamy.

Dziennikarze wytykają naszemu kapitanowi nieskuteczność w wielkich turniejach, wypominając mu, że strzelił zaledwie 2 gole w 12 meczach. Jednak przestrzegają przed podrażnionym Lewym. Uważają, że do Sewilli przyjedzie, by pokazać, że potrafi być liderem.

Oby nie miał swojego dnia – podkreśla magazyn.

Dodatkowo sprzymierzeńcem naszych w tym jakże trudnym meczu ma być kiepska jakość murawy na stadionie La Cartuja, a także pogorszenie się pogody, bo organizatorzy spodziewają się deszczu.

Mecz w Sewilli rozpocznie się o 21.oo. Będziecie kibicować?


Euro 2020 - mecz Polska-Słowacja

Euro 2020 - mecz Polska-Słowacja

Euro 2020 - mecz Polska-Słowacja

Euro 2020 - mecz Polska-Słowacja

Euro 2020 - mecz Polska-Słowacja

Euro 2020 - mecz Polska-Słowacja

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×