Euro 2020. Rywal z Hiszpanii po meczu miał do Lewandowskiego szczególną prośbę. Zszedł z boiska uradowany jakby wygrał w Totka

Alvaro Morata podziwia Roberta Lewandowskiego

Alvaro Morata podziwia Roberta Lewandowskiego

Euro 2020. Alvaro Morata, strzelec gola w meczu Polska - Hiszpania, nie ukrywa swojego podziwu dla Roberta Lewandowskiego. Poprosił go nawet o koszulkę, o czym opowiedział w jednym z wywiadów.

Euro 2020. Polacy rozegrali drugi mecz podczas turnieju. Mimo iż biało-czerwoni nie byli uważani za faworytów, doprowadzili do remisu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Nie brakowało chwil pełnych emocji.

W 25. minucie padł pierwszy celny strzał, który oddał Hiszpan Alvaro Morata. Chociaż początkowo wydawało się, że nie można go zaliczyć, weryfikacja wideo przesądziła, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami. Jeden z naszych piłkarzy nie zdążył uciec z linii ofsajdu. Kolejny gol padł w 54. minucie. Robert Lewandowski umieścił piłkę w świetle bramki i doprowadził do wyniku 1:1. Krótko po wyrównującej bramce, sędzia odgwizdał rzut karny dla przeciwników. Naszej drużynie sprzyjało jednak szczęście. Moreno, zamiast w bramkę uderzył w słupek. Morata nie trafił z dobitką.

Remis daje Polakom szansę na walkę o awans do kolejnego etapu rozgrywek. Żeby tak się stało, biało-czerwoni powinni pokonać Szwecję w ostatnim meczu fazy grupowej. Odbędzie się on w środę o godzinie 18:00. Piłkarze spotkają się na stadionie w Sankt Petersburgu.

Euro 2020. Alvaro Morata poprosił Roberta Lewandowskiego o koszulkę

Mecz Polska – Hiszpania był szeroko komentowany w zagranicznej prasie długo przed tym, zanim się zaczął. O pojedynku napisał m.in. As. Dziennikarze nazwali biało-czerwonych beczką prochu:

Trener Sousa jest w centrum krytyki. Przybył do Polski w styczniu, zaufano mu z powodu międzynarodowego doświadczenia. Zaledwie pół roku później jest szeroko krytykowany. Prasa wytyka mu, że jest najlepiej opłacanym polskim trenerem od czasów Leo Beenhakkera – można przeczytać w magazynie.

Na temat meczu wypowiedział się też Alvaro Morata, hiszpański piłkarz, który strzelił gola w sobotnim spotkaniu. Zanim pojawił się na murawie, nie mógł się nachwalić Roberta Lewandowskiego. Podkreślał, że jest on jednym z najlepszych napastników w historii piłki nożnej:

Lubię piłkę nożną, więc lubię Lewandowskiego, jest jednym z najlepszych napastników w historii futbolu.

Sportowiec dodał, że kiedyś poprosił sportowca o koszulkę. Zażartował też, że ma nadzieję, że podczas meczu Robert nie będzie miał najlepszego dnia:

Kiedyś miałem szczęście grać przeciwko niemu, poprosiłem go o koszulkę. Jest kimś, kogo podziwiam, jest fenomenem, ale miejmy nadzieję, że nie będzie miał swojego najlepszego dnia – powiedział Morata przed spotkaniem z Polską.

Morata nie miał też wątpliwości, że każde spotkanie, w którym Polak bierze udział, dostarcza odpowiednich emocji:

Jeśli jest mecz, w którym gra Lewandowski, to musisz wszystko rzucić i obejrzeć to spotkanie, on jest jednym z największych w naszym sporcie.

Robert Lewandowski kolejny raz na murawie pojawi się już w środę. Mamy nadzieję, że nie będzie to ostatni raz, gdy wystąpi podczas tego turnieju.


Alvaro Morata podziwia Roberta Lewandowskiego

Alvaro Morata podziwia Roberta Lewandowskiego

Alvaro Morata podziwia Roberta Lewandowskiego

Alvaro Morata podziwia Roberta Lewandowskiego

Alvaro Morata podziwia Roberta Lewandowskiego

Alvaro Morata podziwia Roberta Lewandowskiego

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×