Szukaj

EURO 2016: Polska awansuje w rankingu FIFA! Tak wysokiego miejsca nie mieliśmy nigdy

Polska awansuje w rankingu FIFA

Polska awansuje w rankingu FIFA

Awans Polski w rankingu FIFA po EURO 2016

Reprezentacja Polski idzie przez EURO 2016, jak burza. Wygrane mecze z Irlandią Północną, Ukrainą, Szwajcarią i remis z Niemcami. To wszystko sprawiło, że dzisiaj podopieczni Adama Nawałki są o krok od półfinału. O tym, czy ich przygoda z Mistrzostwami Europy będzie trwała dłużej przekonamy się podczas meczu Polska-Portugalia w najbliższy czwartek.

Tymczasem nasi kadrowicze mogą pochwalić się jeszcze jednym sukcesem. Okazuje się, że Reprezentacja Polski jest o krok od najlepszego miejsca w rankingu FIFA w historii polskiej piłki! Świetne wyniki podczas EURO 2016 na pewno przyczynią się do awansu w rankingu FIFA. Najnowsza klasyfikacja zostanie opublikowana 14 lipca, dokładnie 4 dni po wielkim finale Mistrzostw Europy.

Które miejsce zajmuje Polska w rankingu FIFA?

Gdyby ranking został opublikowany po meczach 1/8 finału, to Polska zajęłaby 15 miejsce. Do tej pory najwyższe miejsce Polska zajmowała we wrześniu 2007 roku. Drużyna prowadzona przez Leo Beenhakera znalazła się na 16 pozycji.

Przypomnijmy, że na tym etapie EURO 2016 pozostało 8 reprezentacji: Polska, Portugalia, Walia, Belgia, Niemcy, Włochy, Francja i Islandia. Spośród nich tylko Islandia zajmuje niższą pozycję.

Trzymamy kciuki.

Zobacz: Polska czy Portugalia? Bukmacherzy już wiedzą, kto wygra mecz w ćwierćfinale…

Która jest Polska w rankingu FIFA?

Która jest Polska w rankingu FIFA?Reprezentacja Polski zajmuje 15. miejsce w rankingu FIFA

Na które miejsce Polska awansowała po EURO 2016 w rankingu FIFA?

Na które miejsce Polska awansowała po EURO 2016 w rankingu FIFA?


Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×