Popularna sieciówka zamyka 40 sklepów i przenosi działalność do internetu. Jest oświadczenie

Koronawirus - popularna sieciówka

Koronawirus - popularna sieciówka

Jedna z największych sieci handlowych podjęła decyzję o odstąpieniu umów najmu w galeriach handlowych. O szczegółach poinformowano w oficjalnym oświadczeniu.

Ogromny wybór płyt, książek, filmów, gier, akcesoriów szkolnych; prasa polska i zagraniczna w zasięgu ręki – tak w skrócie można opisać asortyment dostępny w Empiku. Największa sieć sprzedaży produktów kultury i rozrywki w Polsce i lider w kategoriach wydawniczych po prawie 30 latach przekazała smutną wiadomość. W maju zamknięte zostanie aż 40 sklepów.

Empik zamyka 40 sklepów. Oświadczenie

Na razie podjęto decyzję o zamknięciu salonów działających na terenie galerii handlowych. Grupa Empik prognozuje, że ze względu na stan pandemii koronawirusa, która może potrwać przez kilkanaście miesięcy, klienci będą omijać tego typu punkty szerokim łukiem.

Ze względu na pandemię i jej ekonomiczne skutki zarząd Empiku podjął decyzję o odstąpieniu od ponad 40 umów najmu w galeriach handlowych. Oznacza to, że te lokalizacje nie zostaną otwarte 4 maja. Empik nie wyklucza dalszych wypowiedzeń umów w lokalizacjach, w których przy obecnych warunkach najmu prowadzenie rentownej działalności będzie trwale niemożliwe. Obecnie prowadzone są negocjacje w zakresie modyfikacji warunków najmu, odzwierciedlających nową rzeczywistość ekonomiczną – czytamy w komunikacie sieci.

Nie oznacza to zamknięcia sklepów stacjonarnych zlokalizowanych poza centrami handlowymi. Choć ich przyszłość stoi pod znakiem zapytania, to pewne jest, że marka rozbudowuje swoją działalność w internecie. Sprzedaż online cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród klientów.

Już teraz Empik notuje trzycyfrowe wzrosty w sprzedaży online i digital, której udział w 2019 zbliżył się do 40% obrotów, a w tym roku oczekiwany jest jego dalszy znaczący wzrost. Firma zapowiada dalsze inwestycje w tym obszarze.

O odstąpieniu umów najmu na około 30 proc. łącznej powierzchni sklepów w galeriach handlowych poinformowała spółka LPP, właściciel m.in. marek odzieżowych Mohito, Reserved i Cropp.

Z początkiem maja działalność wznawiają za to sklepy CCC oraz H&M i Zara w wybranych punktach.

Zobacz także: CCC otwiera 100 butików. Zakupy na nowych zasadach


Empik

Empik

Koronawirus w Polsce

Koronawirus w Polsce

Gala Bestsellery Empiku 2019

Kinga Rusin – Bestsellery Empiku 2020

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×