Emilian Kamiński wygrał w sądzie! Teatr Kamienica ocalony!

Emilian Kamiński wygrał w sądzie

Emilian Kamiński wygrał w sądzie walkę o Teatr Kamienica

Niespełna trzy miesiące temu w mediach pojawiła się informacja o problemach Emiliana Kamińskiego z jego Teatrem Kamienica. Aktor wybudował to miejsce 7 lat temu wraz ze swoją żoną Justyną Sieńczyłło i włożył w to całe swoje serce. Niestety po latach wzorowej działalności okazało się, że część pomieszczeń została sprzedana przez wspólnotę mieszkaniową kamienicy. Nowym właścicielem okazał się Adrian Accordi Krawiec, który zamurował kupione przez siebie pomieszczenia.

Media szybko nagłośniły sprawę. Powstała nawet specjalna petycja broniąca Kamienicę, pod którą podpisało się kilkadziesiąt tysięcy osób. Emilian Kamiński w akcie desperacji i w ramach manifestu wystawił nawet sztukę Don Kichot, w której przedstawia od podstaw całą sytuację.

Po miesiącach trudnej walki wszystko wskazuje na to, że sprawa ujrzała finał. Jak podają media, dyrektor Kamienicy wygrał w sądzie i tym samym uratował swój ukochany teatr!

Ten wyrok potwierdza, że nasze poważne wątpliwości co do tych podejrzanych transakcji pomiędzy spółką Geo Capital a obecnym zarządem wspólnoty mieszkaniowej nieruchomości przy al. „Solidarności” 93 były uzasadnione – powiedział Mateusz Dallai z Urzędu Dzielnicy Śródmieście.

Wygląda na to, że przy al. Solidarności zostanie wystawiona jeszcze niejedna sztuka. Gratulujemy Emilianowi Kamińskiemu i Justynie Sieńczyłło!

Zobacz: Emilian Kamiński walczy o Teatr Kamienica: „Wyp****** z mojego teatru!”

Emilian Kamiński

Fotografia: AKPA

Emilian Kamiński, Olga Bończyk, Władysław Grzywna - spektakl

Fotografia: AKPA


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×