Szukaj
Szukaj
Dziś wtorek, 24.04.2018

Emilian Kamiński walczy o Teatr Kamienica: „Wyp… z mojego teatru!”

Emilian Kamiński


Teatr Kamienica sprzedany?

Emilian Kamiński ma powody do zmartwień. Foyer, w jego Teatrze Kamienica, budynku należącym do miasta zostało oddane prywatnemu biznesmenowi w zamian za… pracę. Kwota 457,6 tys. zł, na tyle został oszacowany koszt powierzchni o kubaturze 200 m kw., ma zostać rozliczona w robociźnie. Hol został sprzedany firmie, która jest reprezentowana przez 25-letnią Ukrainkę – w zawartej umowie wystąpiła w imieniu firmy nabywającej prawa do holu w Teatrze Kamienica.

Przepraszam, ale powiedziałem im krótko: „Wyp… z mojego teatru!” – powiedział Emilian Kamiński tygodnikowi Polityka

Foyer zostało urządzone za unijne pieniądze, a teraz zostaje oddane praktycznie za bezcen. Co dalej z teatrem, jednym z najważniejszych miejsc kulturalnych na mapie Warszawy? Emilian Kamiński zapowiada, że bez walki się nie podda i wróci z tarczą, a nie na tarczy. Pozostaje pytanie: dlaczego Wspólnota Mieszkaniowa  oddała za zasadzie handlu wymiennego część teatru założonego i prowadzonego przez Emiliana Kamińskiego w ręce „prywaciarza”?

Zobacz także: Emilian Kamiński jako Haendel, a Olaf Lubaszenko jako Bach. W takich kostiumach ich jeszcze nie widzieliście [zdjęcia]

Maciej Miecznikowski, Emilian Kamiński

Maciej Miecznikowski, Emilian KamińskiKomentarzy: 0


Dodaj komentarz
×