Szukaj

Smutna walka gwiazdy „Gry o tron” z ciężką chorobą: „Prosiłam lekarzy, by pozwolili mi umrzeć”

Emilia Clarke mogła umrzeć

Emilia Clarke mogła umrzeć

Emilia Clarke o chorobie

Emilia Clarke była bliska śmierci.  Gwiazda Gry o Tron w ciągu ostatnich lat przeszła trzy poważne operacje. To one pomogły jej przeżyć ostatnie lata.

Emilia Clarke od zawsze marzyła, by zostać aktorką. Kiedy dołączyła do obsady Gry o Tron była szczęśliwa, że sen o grze w wielkiej produkcji się spełnia. Niestety, po pierwszym sezonie serialu w jej życiu rozpoczął się koszmar, a amerykańska aktorka poważnie zachorowała:

Kiedy moje dziecięce marzenia wydawały się spełniać, prawie straciłam sprawność psychiczną, a potem życie – wyznała w tygodniku The New Yorker.

Wszystko zaczęło się w 2011 roku. Emilia podczas treningu na siłowni poczuła okropny ból głowy. Chociaż próbowała go ignorować, on robił się coraz silniejszy. Do tego stopnia, że potrzebowała pomocy lekarza. Niemal natychmiast została przetransportowana do szpitala, ale nawet specjaliści nie wiedzieli co jej jest:

Ponieważ nikt nie wiedział, co jest ze mną nie tak, lekarze nie mogli dać mi żadnych leków przeciwbólowych.

Dopiero kiedy przebadano ją rezonansem magnetycznym, okazało się, że pękł jej tętniak. Aktorka trafiła na stół operacyjny, gdzie przeszła trzygodzinną operację. Chociaż wszystko się udało, był to dopiero początek walki o życie.

Emilia Clarke traci mowę i chęci do życia

Emilia zachorowała wówczas na afazję, czyli zaburzenia czynności mowy. Nie była w stanie na nie odpowiedzieć na proste pytania pielęgniarek:

W najgorszych momentach nie chciałam żyć. Prosiłam personel medyczny, by pozwolili mi umrzeć. Moja wymarzona praca skupiała się na języku, komunikacji. Bez tego byłam zagubiona

Po tygodniu mowa wróciła, a po miesiącu stan gwiazdy Gry o tron poprawił się do tego stopnia, że mogła wrócić do obowiązków. Chociaż wydawać mogłoby się, że wszystko się ułoży – po drugiej stronie mózgu wykryto mniejszego tętniaka.

W 2013 roku Emilia Clarke ponownie trafiła na stół operacyjny. Tym razem zabieg się nie udał. Wybudzona ze śpiączki aktorka krzyczała z bólu. Podjęto więc kolejną operację, w trakcie której otwarto jej czaszkę. Kilka tygodni później dolegliwości wróciły:

Wrócił ten obrzydliwie znajomy strach. Pomyślałam, że to jest to. Mój czas się skończył. Dwa razy oszukiwałam śmierć, ale teraz przychodzi, by nie mnie zabrać.

Na szczęście nic takiego się nie stało, a od trzeciej operacji minęło kilka lat. Od tego momentu, poza pracą, Emilia zaangażowała się w pomoc chorym, którym daje nadzieje, że wszystko można przetrwać.

“Prawie straciłam rozum, a potem życie”. Wstrząsające wyznanie gwiazdy “Gry o Tron” zszokowało fanów

Gwiazdy zalały Instagram zdjęciami z Oscarów 2019! Wybraliśmy dla was najlepsze! [DUŻO ZDJĘĆ]

Gwiazdy na 70. Gali Emmy 2018! Jessica Biel, Emilia Clarke, Dakota Fanning, Claire Foy, Scarlett Johansson


Emilia Clarke - Oscary 2019Emilia Clarke – Oscary 2019, Balmain

Emilia Clarke – Oscary 2019, Balmain

Emilia Clarke - Emmy 2018

Emilia Clarke - Emmy 2018

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×