Szukaj

Dzieci pożegnały Emilia Karewicza. Ich słowa rozrywają serce

Emil Karewicz nie żyje. Zmarł legendarny aktor. Jego dzieci pożegnały go w piękny sposób, publikując wzruszające słowa.
Emil Karewicz nie żyje

Emil Karewicz nie żyje

Emil Karewicz urodził się 13 marca 1923 roku w Wilnie. Podczas trwania II wojny światowej walczył w 2 Armii WP. Był znany z wielu filmów i seriali. Sporą popularność przyniosły mu produkcje Jak rozpętałem drugą wojnę światową gdzie grał oficera gestapo, oraz Stawka większa niż życie, w której wcielił się w postać Hermanna Brunnera.

Zobaczyć go można było także na ekranach telewizorów w Czarne chmury, Lalka, M jak miłość, Barwy szczęścia, Na dobre i na złe. Odszedł 18 marca 2020 w wieku 97 lat. O jego śmierci poinformował Związek Artystów Scen Polskich na swoim oficjalnym kocie w mediach społecznościowych:

Z ogromnym smutkiem informujemy, że dzisiejszej nocy, w wieku 97 lat, zmarł wybitny aktor teatralny i filmowy, Ambasador Domu Artystów Weteranów w Skolimowie, Emil Karewicz.

Pogrzeb Emila Karewicza

Ze względu na obecną sytuację i panującą pandemię koronawirusa pogrzeby odbywają się na innych zasadach. Dlatego też uroczystości pogrzebowe będą skromne, kameralne i w rodzinnym gronie. Nie podano jeszcze daty pogrzebu. Ciało mężczyzny najprawdopodobniej spocznie w Marysinie Wawerskim, w tym samym grobie, co jego trzecia żona, Teresa. Małżeństwo przeżyło wspólnie 62 lata, kobieta odeszła w 2012 roku.

Dzieci pożegnały Emila Karewicza na łamach Gazety Wyborczej

W Gazecie Wyborczej można przeczytać piękne słowa, jakimi dzieci, Krzysztof i Małgorzata, pożegnały ukochanego ojca Emila Karewicza. Opublikowany nekrolog wzrusza każdego do łez. Aktor pozostawił po sobie niewyobrażalną pustkę w ich sercach.

Kochany Tato, zniknąłeś nam z oczu na wieczne sny, tak ani uwierzyć, ani się pogodzić. Wiele od życia nie chciałeś, często się uśmiechałeś, wiele ról zagrałeś. Tak naprawdę nie odszedłeś. Każde z nas jest dumne, bo ma w sobie cząstkę Ciebie. Dziękujemy, bardzo za Tobą tęsknimy.

Od całej redakcji Jastrzabpost składamy najszczersze wyrazy współczucia.


Dzieci Emila Karewicza pożegnały tatę. Na łamach Gazety Wyborczej opublikowały nekrolog

Dzieci Emila Karewicza pożegnały tatę. Na łamach Gazety Wyborczej opublikowały nekrolog

Emil Karewicz występował w serialu M jak miłość

Emil Karewicz występował w serialu M jak miłość

Emil Karewicz nie żyje

Emil Karewicz nie żyje

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×