Wirtualna Polska

Tyle wynoszą emerytury gwiazd TVP. Niektórzy nie mają nawet 10 złotych

Tyle wynoszą emerytury gwiazd TVP. Niektórzy nie mają nawet 10 złotych

Emerytury gwiazd TVP

Emerytury gwiazd TVP to sumy, które w wielu przypadkach są zatrważająco niskie. Przyjrzeliśmy się wysokościom świadczeń, które otrzymują najbardziej znane nazwiska związane z Telewizją Polską. 

Wirtualna Polska

Gwiazdy coraz częściej mówią głośno o wysokości swoich emerytur, z których nie są zadowolone. Ujawniają kwoty, które wynoszą nawet kilka złotych miesięcznie. Są jednak tacy, którzy nie boją się o przyszłość, ponieważ już od dawna wpłacają spore składki do ZUS, by podczas jesieni życia nie martwić się o każdy dzień.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wśród nich jest między innymi Zenek Martyniuk. Jak podaje portal SuperBiznes, muzyk przelewa na ZUS aż 4 tys. zł miesięcznie. Wysokość składki sprawia, że po osiągnięciu wieku emerytalnego, król disco polo może liczyć nawet na ponad 5 tys. zł emerytury. Jak wyglądają emerytury gwiazd TVP?

Emerytury gwiazd TVP. Ile wypłaca im ZUS?

Gwiazdy TVP na pewno nie mogą narzekać na zarobki i nie muszą liczyć każdego grosza, jak często bywa w przypadku przeciętnego Polaka. Nie oznacza to jednak, że mają zapewnioną bezpieczną finansową przyszłość. Chociaż znani i lubiani sporo zarabiają, to wielu z nich nie myślało o tym, aby samodzielnie opłacać swoje składki emerytalne.

Efektem tego są bardzo niskie świadczenia.Wiele gwiazd, których nazwiska od wielu lat kojarzą się widzom z Telewizją Polską ujawniło, na jakie wypłaty mogą liczyć z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Kto dostaje najmniej, a kto najwięcej?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Emerytury gwiazd TVP: ile dostaje Marek Piekarczyk?

Marek Piekarczyk od wielu lat jest związany z Telewizja Polską. Pojawią się jako jeden z jurorów w programach The Voice of Poland i The Voice Senior. Od lat też występuje na scenie ze swoim zespołem TSA. Wokalista może jednak liczyć na zatrważająco niską emeryturę.

Nigdy nie będę na emeryturze, może dlatego, że nie płacę składek na fundusze emerytalne. Płacę natomiast składki do ZUS. Niedawno dostałem zawiadomienie, że jeśli teraz przeszedłbym na emeryturę, to wypłacano bym mi co miesiąc 7 zł 77 gr. Oprawiłem ten list w ramkę i powiesiłem na ścianie” — zdradził Marek Piekarczyk.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Emerytury gwiazd TVP: ile dostaje Ilona Łepkowska?

Jedną z gwiazd, która nie może liczyć na zbyt wysokie świadczenie jest Ilona Łepkowska. Królowa polskich seriali, która jest odpowiedzialna za takie ekranowe hity jak: M jak Miłość, Klan, Barwy Szczęścia, czy Stulecie Winnych. O tym, na jakie świadczenie może liczyć zdradziła w rozmowie z naszą reporterką, Karoliną Motylewską.

Wirtualna Polska

Ja jestem spokojna o swoją emeryturę dlatego, że jestem osobą oszczędną i zapobiegliwą. Przede wszystkim płaciłam za siebie składki emerytalne, co nie wszyscy robili i mam normalną ZUS-owską emeryturę. Nie jest to wysoka emerytura, w tej chwili to jest jakieś 1350 zł, czy 1400 zł po podwyżce. Natomiast starałam się oszczędzać, nie wydawać wszystkiego, co zarabiałam ponieważ wiem, że bywają i ciężkie czasy i człowiek nie ma pracy, nie ma propozycji zawodowych, tak jest we wszystkich wolnych zawodach. Jeśli ktoś, kto ma wolny zawód żyje z dnia na dzień i wydaje wszystkie pieniądze na bieżąco, to jest bardzo nierozsądny. Ja jestem rozsądna. Starałam się zgromadzić jakieś oszczędności i mieć bezpieczną starość i emeryturę. Jest też tak, że my twórcy dostajemy tantiemy w momencie, kiedy nasze filmy są pokazywane w stacjach telewizyjnych.

Emerytury gwiazd TVP: ile odstaje Karol Strasburger?

Karol Strasburger od niemal trzech dekad prowadzi uwielbiany teleturniej Familiada. Pojawiał się też jako aktor w kilku popularnych telenowelach TVP. Chociaż ma już 75 lat to nadal pracuje. Jego emerytura nie jest bowiem zbyt wysoka. Otrzymuje on zaledwie 2 tysiące złotych.

Emerytury są zbyt niskie, żeby normalnie funkcjonować, utrzymać dom, samochód. Wszystkie nasze zajęcia, które nie są etatowe, do emerytury się nie liczą – mówił w rozmowie z Faktem.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Emerytury gwiazd TVP: ile dostaje Krystyna Loska?

Krystyna Loska to gwiazda, która przez kilka dekad była prezenterką pracującą dla Telewizji Polskiej. Widzom kojarzy się profesjonalizmem i wspaniałym warsztatem dziennikarskim. W rozmowie z Super Expressem ujawniła, że jej emerytura wynosi niewiele ponad 1 tysiąc złotych. Zapytana o wysokość świadczenia w rozmowie z tabloidem przekazała: „tysiąc coś tam…”. Na szczęście gwiazda TVP może liczyć na wsparcie swojej córki Grażyny Torbickiej.

Wirtualna Polska

Emerytury  gwiazd TVP: ile dostaje Teresa Lipowska

Teresa Lipowska to uwielbiana przez widzów TVP Barbara Mostowiak z serialu M jak Miłość. Od ponad dwóch dekad wciela się w postać seniorki rodu w najchętniej oglądanej w Polsce telenoweli. Mimo że ma już 86 lat nadal pracuje i jak na razie nie myśli o zasłużonym odpoczynku na emeryturze. Świadczenie, które otrzymuje z ZUS nie jest bowiem zadowalające.

Gdybym miała tylko emeryturę, to miałabym biedę. Natomiast jestem aktorką ciągle pracującą. […] Ja mam małe potrzeby w tej chwili. I tak jak powiedziałam, gdybym miała tylko 2 tys. 200 zł, to byłoby trochę ciężko, ale nie narzekam – przekaząła w rozmowie z Plejadą.


Marek Piekarczyk

Marek Piekarczyk

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Marek Piekarczyk – jesienna ramówka TVP 2022

Marek Piekarczyk – jesienna ramówka TVP 2022

All-ONS_2346515-Krystyna_Loska

21-12-2015 Warszawa Nagranie sylwestrowego Swiat sie kreci fot. P.Kibitlewski fot. P.Kibitlewski/ONS

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×