Nie żyje Elżbieta Słoboda. Gwiazda największych seriali przegrała walkę z okrutną chorobą

Elżbieta Słoboda nie żyje

Elżbieta Słoboda nie żyje

Elżbieta Słoboda nie żyje

To kolejny smutny dzień dla polskiego świata filmowego. Elżbieta Słoboda nie żyje. Gwiazda kultowego 07 zgłoś się zmarła po długiej walce z chorobą, której niestety nie udało jej się wygrać. O śmierci aktorki poinformował Zbigniew Hołdys, którego ze zmarłą łączyła niezwykła więź.

Po cichu. Była aktorką, koleżanką Bogusia Lindy, po studiach Actors Studio Drama School of New York, gdzie otrzymała tytuł Master of Fine Arts – została fenomenalną edukatorką. Widziałem z bliska jej zajęcia i ich efekty, widziałem jak w Warszawska Szkoła Filmowa z amatorów, ludzi co przyszli prosto z ulicy, czyniła wrażliwe, nieprawdopodobnie przejmujące postaci teatralne i filmowe. Jak czyniła ich lepszymi ludźmi, otwierała ich dusze, uczyła grać techniką, jaką posługują się najlepsi – Meryl Streep czy Al Pacino. Była też moją koleżanką, z którą przegadałem wiele godzin. Chorowała od lat, ale odrzucała chirurgów – wybrała drogę holistyczną, medytacje, diety, modlitwy, metody naturalne. Odeszła dwa tygodnie temu. ELA SŁOBODA. Salut, Elu!

Oświadczenie pojawiło się na Facebooku w sobotę 14 kwietnia 2018 roku.

Słoboda urodziła się w 1959 roku. Była absolwentką prestiżowej nowojorskiej szkoły Actors Studio Drama Schoolktórą ukończyła z tytułem magistra sztuk pięknych. Wykładała również techniki aktorskie w Warszawskiej Szkole Filmowej. Została oznaczona brązowym medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Elżbieta Słoboda zagrała w wielu polskich serialach, takich jak: Na dobre i na złe, Szpilki na Giewoncie, Samo życie, Plebania, Prawo Agaty i Usta usta.

Odeszła w wieku 58 lat.

Zobacz: Nie żyje 32-letni polityk Kukiz’15. Ogłoszono żałobę

Zobacz: Tomasz Chada nie żyje. Tragiczna śmierć 39-letniego rapera

Zobacz: Nie żyje legenda polskiej muzyki. “Zmarł we wtorek po chorobie”


Elżbieta Słoboda nie żyje

Elżbieta Słoboda nie żyje

Elżbieta Słoboda nie żyje

Elżbieta Słoboda nie żyje

Elżbieta Słoboda nie żyje

Elżbieta Słoboda nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×