Szukaj

Elżbieta Jaworowicz zrobiła wielką karierę, ale dziś żałuje, że nie ma dzieci. Smutne słowa gwiazdy

Elżbieta Jaworowicz

Elżbieta Jaworowicz

Elżbieta Jaworowicz jest jedną z najbardziej uznanych dziennikarek w Polsce. Jej program Sprawa dla reportera pojawia się na antenie od ponad trzech dekad. Zrobiła wielką karierę, ale jest coś, czego bardzo żałuje. Pierwszy raz opowiedziała tak szczerze o swoim życiu. 

Elżbieta Jaworowicz jest jedną z najbardziej znanych twarzy dziennikarstwa. Gwiazda TVP od 36 lat prowadzi program Sprawa dla reportera, w którym pomaga swoim bohaterom dojść do prawdy i uzyskać rozwiązanie najtrudniejszych życiowych sytuacji.

Interwencyjny format jest nadawany nieprzerwanie od 1983 roku. Reporterka wyrusza z kamerą, by pomóc rozwiązywać społeczne konflikty, a później zaprasza uczestników materiału do studia, by ci mogli ze sobą spokojnie porozmawiać. Zazwyczaj jednak podczas takich wizyt nie brakuje wielu emocji.

Autorski format Jaworowicz pomimo upływu czasu ciągle cieszy się niesłabnącą popularnością wśród widzów. Chociaż Sprawa dla reportera jest doskonale znana Polakom, to o prowadzącej wiedzą oni niewiele. Gwiazda TVP nigdy nie lubiła mówić o swoim życiu prywatnym i nie zdradzała prasie żadnych szczegółów dotyczących tego, co dzieje się gdy zgasną kamery. Grubą kreską oddziela pracę od innych aspektów życia.

Elżbieta Jaworowicz prywatnie. Co zdradziła?

Elżbieta Jaworowicz jest jedną z najbardziej tajemniczych postaci telewizji. Jej twarz znają wszyscy, a przez to, że nie zwykła udzielać intymnych wywiadów, można usłyszeć sporo plotek na jej temat. Pojawiły się nawet doniesienia o tym, że ma syna, którego ukrywa przed światem. Wiadomo jednak, że nie jest to prawda, a gwiazda po latach bardzo żałuje, że nie doświadczyła macierzyństwa.

Żałuję. Myślę, że moje życie lepiej by wyglądało. Szczęściem jest posiadanie rodziny, która daje wsparcie. Ale mój partner mówi mi: ,,Dobrze, że w ogóle spotkaliśmy się, bo przecież mogliśmy się nie spotkać”. (…) Jestem osobą smutnawą, a on te wszystkie moje smutki potrafi mi przetłumaczyć. Z drugiej strony uważa, że jako spełniona żona spoczęłabym na laurach i „redagowała cudze programy” – zdradziła w wywiadzie dla „Dobrego Tygodnia”.

Dziennikarka ma za sobą dwa nieudane małżeństwa. Jej pierwszym mężem był biznesmen, a drugim kierowca rajdowy. Od 11 lat jest żoną Eugeniusza Mleczaka, byłego rzecznika MON. W dzienniku Fakt pojawiła się rozmowa z adwokatem, który współpracuje z nią przy interwencjach Sprawy dla reportera. W tabloidzie zdradził, jaka jest prywatnie najbardziej tajemnicza dziennikarka w kraju:

Elżbieta Jaworowicz jest tak samo silna, jak wrażliwa. Jest elegancka, subtelna i delikatna, ale jednocześnie za chwilę będzie twardo negocjować z nieprzebierającym w słowach cwaniakiem. I proszę mi wierzyć – odchodząc, ten cwaniak będzie ją bardzo szanował i bardzo się z nią liczył. (…) Obserwuję etykę pracy pani redaktor i widzę, że z racji pozycji i dorobku zawodowego nie musi nikomu niczego udowadniać, a i tak poświęca się dla swoich widzów – zdradził Piotr Kaszewiak.

Elżbieta Jaworowicz niedługo będzie obchodziła swoje 75. urodziny. Ikona dziennikarstwa jest jedną z najbardziej szanowanych twarzy TVP.


Elżbieta Jaworowicz

Elżbieta Jaworowicz

11. Elżbieta Jaworowicz  - Ranking 50 najbardziej wpływowych Polek wg Wprost

11. Elżbieta Jaworowicz - Ranking 50 najbardziej wpływowych Polek wg Wprost

Elżbieta Jaworowicz

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×