Królowa Elżbieta II szykuje się do odejścia. Abdykuje, ale tylko na własnych warunkach. Czego się domaga?

Królowa Elżbieta II abdykuje

Królowa Elżbieta II abdykuje

Królowa Elżbieta II szykuje się do abdykacji? Jakie wieści przekazują zagraniczne tabloidy? Czy dzień ustąpienia z tronu jest już blisko?

Rodzinie królewskiej, a właściwie całemu światu, trudno uwierzyć, że ten dzień nadejdzie. Królowa Elżbieta II nosiła koronę od 69 lat, a w wieku 95 lat wydawało się, że pozostanie suwerenem na zawsze – aż do teraz. W zeszłym tygodniu ujawniono, że Jej Wysokość została potajemnie hospitalizowana, po nagłym wycofaniu się z królewskiej trasy do Irlandii Północnej. Wiadomość ta wstrząsnęła całym krajem. Wszyscy musieli pogodzić się z faktem, że monarchini zwalnia. Czy zbliża się dzień jej abdykacji?

Królowa Elżbieta II zamierza abdykować?

Królowa i jej spadkobiercy prowadzili w ostatnich tygodniach bardzo szczere dyskusje na temat tego, ile  obowiązków realistycznie może przejąć władczyni od księcia i księżnej Cambridge oraz księżnej Anny.

Czy może już wykonywać te same obowiązki, co poprzednio? – zastanawia się informator tabloidu.

W zeszłym tygodniu Pałac Buckingham z żalem ogłosił, że królowa nie będzie już uczestniczyć w konferencji ONZ w sprawie zmian klimatu w Glasgow, mimo że początkowo towarzyszyła Karolowi, Williamowi i ich małżonkom. Elżbieta II przyznała, że ​​jest suwerenem z nazwy w tym momencie i spędziła ostatnie kilka lat, przekazując większość swoich ról i patronatów swoim dzieciom i wnukom.

Wiedziała, że ​​w końcu to się stanie, ale nie ustąpi, dopóki absolutnie nie będzie musiała. Ma plany, by formalnie ustąpić miejsca królowi Karolowi – napisała przemówienie i tak dalej. Rodzina jest gotowa na tę zmianę, gdy tylko ona się pojawi, a Karol i William zapewnili ją, że pozostawią spuściznę w dobrych rękach.

Elżbieta II nie chce ustąpić z dnia na dzień.

Ona nie jest kimś, kto naturalnie zacznie zwalniać. Wie, że ludzie chcą ją zobaczyć, wie, że pewne wydarzenia są szczególnie ważne, a jeśli uda jej się to zrobić osobiście, to to zrobi… Naprawdę nienawidzi zawodzić kogokolwiek.

Inny informator mówi, że królowa postawiła warunek co do swojej abdykacji – ma nadzieję, że się utrzyma tron ​​wystarczająco długo, by w czerwcu 2022, kiedy Wielka Brytania ma czterodniowy weekend świąteczny, celebrować jej 70 niezwykłych lat na tronie, jej platynowy jubileusz z wieloma rekordami, całkowicie bezinteresownej służby.

Zasługuje na to. To było strasznie kilka lat dla królowej i chce zakończyć swoje panowanie na wysokim poziomie, a ludzie wokół niej poruszą niebo i ziemię, aby ją tam zaprowadzić.

Wygląda na to, że Elżbieta II ma ścisły plan. Pozostaje trzymać kciuki, żeby go zrealizowała.


Królowa Elżbieta II abdykuje

Królowa Elżbieta II abdykuje

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II porusza się o lasce

Królowa Elżbieta II porusza się o lasce

Komentarze

 • Beti pisze:

  Życ,e królowej aby dożyła tego pięknego dnia 70 lat panowania ,👏👏👏 a dziadowi kaczyńskiemu ABDYKACJII

 • Gość8-) pisze:

  a ja zakladam ze Elka nie zdazy juz na swoje 70 show celebracji jak planuje a Karol tez nie doczeka piastowania oczekiwanej roli Krola ze nawet jak przejmie paleczke mamusi to szybko abdykuje … prawda taka ze wyglada bardziej staro niz Elka…

 • GośćJanka pisze:

  Superrr Ela !!!

 • Gość pisze:

  Bezinteresownej służby a to dobre a ile rocznie kosztuje Królowa podatników i jej rodzina i jej majątek dali bezdomni 🤣🤣🤣🤣

 • Gość pisze:

  Monarchia jest jedyną formą rządów godną szacunku, a monarcha reprezentuje cały naród nie tylko jego odlamy polityczne.

  • Gość pisze:

   A ile Wielka Brytania na nich zarabia? Przecież monarchia jest najbardziej dochodowym brytyjskim przedsięwzięciem!

 • Gość pisze:

  Zakonczenie monarchii oznacza ,ze kto ma byc Glowa Kosciola ?bo odkad Henryk VIII odrzucil dla Anny Boreyn zwierzchnictwo Watykanu to Krol czy Krolowa pelni ta funkcje..Na to sobie Brytyjczycy zwlaszcza wierzacy nie pozwola.

 • Gość xx pisze:

  Też nie wiem po co zwykłego człowieka wynosi się aż tak ponad innych.Potem wierzą że są wyjątkowi,lepsi.Czy oni mają inne DNA?Co dobrego zrobili dla ludzkości,jakieś odkrycia,szczepionki,. Jakie wyjątkowe tytuły naukowe posiadają?Oprócz służby która ich obskakuje,szycia drogich ubrań,tys.kapeluszy,,uśmiechy machania rączką nic mądrego nie robią.Patrzcie i podziwiajcie.A lud płaci podatki na pałace,helikoptery,biżuterię,przepych i się cieszy.Widocznie są ludzie którzy bez podziwiania kogokolwiek żyć nie mogą.

  • Gość pisze:

   Monarchia jest świętością i każdy normalny człowiek, a szczególnie Anglik o tym wie i to szanuje.

  • Gość pisze:

   Tylko nie dostań zawału z zazdrości, chciało by się ale nic z tego

 • Ententoli pisze:

  Widzę, że tu panuje pełna wolność słowa jak w Hyde Parku. To dobrze czy źle? Bo już sam nie wiem.

 • Gość pisze:

  Po co komu władczyni!. Królestwa dawno przeminęły ale Anglicy lubią płacić za udogodnienia królowej i jej rodziny. A reszta!. Sama królowa Elżbieta ma dość pokaźny majątek i to ona powinna utrzymywać dwór królewski. A do dziś mówi się że poddani! Jacy poddani! Mamy 21 wiek!!.

  • Gość pisze:

   Zakonczenie monarchii oznacza ,ze kto ma byc Glowa Kosciola ?bo odkad Henryk VIII odrzucil dla Anny Boreyn zwierzchnictwo Watykanu to Krol czy Krolowa pelni ta funkcje..Na to sobie Brytyjczycy zwlaszcza wierzacy nie pozwola.

  • Gość pisze:

   auth-left moment troche

  • Gość pisze:

   Brawo !!!

 • Marek pisze:

  Elizabeth… My respect!!

 • Gośćhelena pisze:

  A ilez w tym artykuliku dramatyzmu.
  Autorka to podwladna Elzuni,ze tak się przejmuje?
  A czytalam,ze Elzbietka zapitala samochodem po swoim ogródku,to chyba dobrze jest:)

 • Gość pisze:

  ZNIES MONARCHIE!!!!!!

 • an pisze:

  u mnie z polski jezyk slabo
  u polonistow chyba tyz
  autorka jest polonista?

 • Tesrenisa pisze:

  Ale masz posrane w głowie, lubisz dzięki, to twoja sprawa. Co do oceny królowej jesteś kompletnym cymbalem.

 • GośćMonoka z Erocka pisze:

  Niech królowa spierdalaj jak najszybciej to jest morderczyni Jej Wysokości Di

 • Ula pisze:

  Poprawcie to! Zenada

 • Gość pisze:

  Hahaha, „wiadomość ta wstrząsnęła całym światem”..hahaha, bandyckie rody kolonizujące świat, złodzieje , mordercy biednych narodów, niech okupacynne mendia nie pisrają się przy tym orgazmie

 • Gość pisze:

  Nie korzystajcie z autotranslatora 🙈

 • Gość pisze:

  Czy ktoś to czyta zanim puści do emisji?! Gramatyka i składnia kłaniają się państwu redaktorstwu nisko do stupek!