Szukaj

Królowa wystąpiła przed wywiadem z Meghan i Harrym u Oprah. Padły słowa, które rozgrzały światowe media

Przemówienie królowej Elżbiety II

Przemówienie królowej Elżbiety II

Królowa Elżbieta II przemówiła kilka godzin przed wzbudzającym ogromne emocje wywiadem Meghan i Harry'ego u Oprah Winfrey. Co powiedziała monarchini?

Elżbieta II wygłosiła przemówienie z okazji Dnia Wspólnoty Narodów. To tradycja, której monarchini nie zaniedbała i w tym roku, chociaż jej wystąpienie pojawiło się na kilka godzin przed wzbudzającym ogromne emocje wywiadem Meghan i Harry’ego u Oprah.

Przypomnijmy, Sussexowie zgodzili się udzielić wywiadu królowej amerykańskiej telewizji. Cały świat już czeka na jego emisję. Pałac drży, jakie to rewelacje wyjdą na jaw, Brytyjczycy są zaciekawieni, co powiedzą małżonkowie, a wszyscy zgodnie węszą wielki skandal i ujawnienie wielu pikantnych szczegółów. Rozmowa zostanie wyemitowana w USA w stacji CBS w godzinach największej oglądalności – od 20.00 do 22.00 w niedzielę 7 marca. W Polsce wywiad z tłumaczeniem będzie można obejrzeć w poniedziałek, o godzinie 20.30 na kanale TVN24, czyli 17 godzin po premierze w USA.

Przemówienie królowej nie było zaskoczeniem. Zapowiadano je już kilka dni temu. Co powiedziała poddanym?

Królowa Elżbieta II wygłosiła przemówienie kilka godzin przed wywiadem Meghan u Oprah

Wciąż trwa pandemia koronawirusa, więc królowa w swoim corocznym przemówieniu poruszyła ten temat. Doceniła wszystkich tych, którzy walczą na pierwszym froncie z COVID-19. Zwróciła uwagę na ich poświęcenie i odwagę. Zachwyciła się osiągnięciami, w opracowaniu szczepionek. Podkreśliła także znaczenie kontaktów międzyludzkich, solidarności, przyjaźni i bliskich relacji z członkami rodzin.

Te trudne czasy, które doświadczyły tak wielu, doprowadziły do głębszego docenienia wzajemnego i duchowego wsparcia, którymi cieszymy się, będąc w kontakcie z innymi (…) W naszym codziennym życiu przyzwyczailiśmy się do łączenia się online poprzez nowoczesne technologie. Dla niektórych z nas była to rzecz nowa, ale rozmowy i spotkania, w tym także spotkania na szczycie Wspólnoty, które prowadzone są online, pomagają ludziom utrzymywać kontakt z przyjaciółmi, rodziną, pracownikami, z którymi inaczej nie udałoby się spotkać – mówiła królowa.

Elżbieta II wyraziła również nadzieję, że wypracowane w trudnych okolicznościach poczucie bliskości zostanie na długo.

Coraz częściej odkrywamy, że potrafimy czerpać przyjemność z takiej komunikacji, ponieważ zapewnia ona bezpośredniość, która przekracza granice lub podziały, pomagając zniknąć poczuciu dystansu. Wszyscy nadal doceniamy wsparcie, bogactwo doświadczeń i wiedzę, które przynosi wspólna praca.

Monarchini wspomniała także o planach na przyszłość.

Patrząc w przyszłość, stosunki z innymi członkami Wspólnoty będą bardzo ważne. Wspólnie staramy się wykuwać naszą przyszłość, która będzie bardziej zrównoważona i bardziej bezpieczna, aby wszystkie kraje, aby wszystkie okolice, w których mieszkamy, stały się zdrowsze, stały się szczęśliwsze dla nas wszystkich.

Przypomnijmy, że brytyjskie media donoszą od kilku dni, że z brytyjskiego dworu królewskiego płynie już przekaz, że wywiad, który nazwano dyskredytująco towarzyskim nie zostanie zauważony przez rodzinę królewską.

Królowa Elżbieta już zapowiedziała, że nie obejrzy rozmowy, gdyż chce się skupić na naprawdę ważnych problemach, jakimi żyją Brytyjczycy, czyli powrocie dzieci do szkół po wielomiesięcznym lockdownie oraz zdrowiem jej męża, księcia Filipa, który obecnie znajduje się w szpitalu.


Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II o szczepieniach na koronawirusa

Królowa Elżbieta II o szczepieniach na koronawirusa

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×