Szukaj

Królowa Elżbieta II nie ma litości dla Harry’ego. Dobitnie pokazała mu, gdzie jest jego miejsce po Megxicie

Królowa Elżbieta II, Meghan Markle i książę Harry

Królowa Elżbieta II, Meghan Markle i książę Harry

Książę Harry zrobił karierę w brytyjskiej armii, dlatego czuje szczególną więź z żołnierzami, a Dzień Pamięci jest dla niego bardzo ważny. W tym roku nie uczestniczył w uroczystościach, co jest zrozumiałe, bo przebywa w USA. Dlaczego jednak nie pojawił się wieniec złożony w jego imieniu?

Dzień Pamięci, to święto obchodzone w krajach Wspólnoty Narodów oraz we Francji. Ma ono na celu uczcić poległych w wojnach żołnierzy. Obchodzone jest 11 listopada i upamiętnia podpisanie rozejmu kończącego I wojnę światową. Święto to nazywane jest także Dniem Maku, z uwagi na zwyczaj noszenia w tym dniu sztucznych maków przypiętych do ubrania na znak pamięci. Przypinki te są sprzedawane przez Brytyjską Legię Królewską, a dochód przeznaczony jest na rzecz weteranów.

Świętowanie zaczyna się o godzinie 11, kiedy cześć poległym oddawana jest w formie dwóch minut ciszy. W tym roku obchody zaczęły się w niedzielę 8 listopada. Tym razem u boku rodziny królewskiej zabrakło Harry’ego i Meghan.

O ile ich nieobecność jest zrozumiała, bo mieszkają w USA, o tyle Brytyjczyków zastanowiło, dlaczego nie złożono wiązanki w ich imieniu. Właśnie wszystko się wyjaśniło.

Dlaczego podczas Dnia Pamięci nie została złożona wiązanka w imieniu księcia Harry’ego?

W drugą niedzielę listopada cała rodzina królewska zgromadziła się na oficjalnych uroczystościach. W czasie obchodów członkowie rodziny złożyli swoje wieńce z własnoręcznymi podpisami przed pomnikiem w Londynie. Wśród składających wieńce oczywiście nie było Harry’ego. Nie było też wieńca, który miał być złożony w jego imieniu. Dlaczego? Okazuje się, że to decyzja samej Elżbiety II.

Nie zastanawiała się dłużej niż dwie sekundy – twierdzi Rebeca English na łamach Daily Mail.

Gazeta dotarła do informacji, według których to właśnie monarchini osobiście sprzeciwiła się wystawieniu wieńca sygnowanego imieniem wnuka.

Niedziela Pamięci jest dla królowej szczególnie ważnym świętem. To jedna z najważniejszych dat w jej kalendarzu. Tego dnia nic nie może się odbyć bez jej wiedzy i zgody. Komentowano, że odmowa możliwości złożenia wieńca przez Harry’ego była małostkowa. Ale to była decyzja królowej. Co więcej, królowa była do niej niezwykle mocno przekonana – podkreślono w artykule.

Informator Daily Mail uważa, że choć królowa jest pod wrażeniem osiągnięć swego wnuka w dziedzinie wojskowości, a także poza nią, to prośbę o możliwość złożenia wieńca w jego imieniu odebrała jako brak zrozumienia konsekwencji po odejściu z rodziny królewskiej i swojej nowej pozycji.

Królowa jest przekonana, że nie można wybierać sobie aktywności i przywilejów, jeśli chodzi o monarchię. Albo jesteś w tym, albo poza tym.

Niepocieszony Harry razem z Meghan tego dnia złożyli wiązankę na cmentarzu w Los Angeles. Para złożyła kwiaty, które księżna zerwała z ogrodu w Santa Barbara, na grobach dwóch żołnierzy ze Wspólnoty. Jeden z nich służył w Royal Australian Air Force, a drugi w Royal Canadian Artillery.

Położyli także wieniec na obelisku na cmentarzu, na którym znajduje się tablica z napisem „Pamięci ludzi, którzy ofiarowali swoje życie w obronie swojego kraju”. Książę Harry podpisał także wstęgę na bukiecie: „Dla wszystkich, którzy służyli i służą. Dziękuję”.


Meghan Markle i Harry - Dzień Wspólnoty Narodów 2020

Meghan Markle i Harry - Dzień Wspólnoty Narodów 2020

Książę Harry i Meghan Markle publicznie pierwszy raz od czasu odejścia z rodziny królewskiej

Książę Harry i Meghan Markle publicznie pierwszy raz od czasu odejścia z rodziny królewskiej

Meghan Markle i książę Harry na lotnisku w Kanadzie

Meghan Markle i książę Harry na lotnisku w Kanadzie

[bc_random_banner category=default]

Dodaj komentarz

 • Gość Lucy1000 pisze:

  HARY, TO PORZADNY I UCZCIWY CHLOPAK. JEST SUPER. MAGAN, PIEKNA I MĄDRA KOBIETA. ŻYCZĘ IM DUŻO SZCZESCIA I RADOŚCI. I NA POCHYBEL MSCIWEJ BABCE I BRACISZKOWI Z WREDNA KETY

  • Gość pisze:

   Sami zrezygnowali z przewilejow. A teraz odstawiają szopke jak byli cały czas. Dobrze która powiedziała albo się jest albo nie.
   Megan z harrym cały czas pokazują że są z dworu, ale zrezygnowali z tego. Aktualnie jedynie docinają kupony.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×