Elton John nie przyjął zaproszenia rodziny królewskiej. Wiadomo, dlaczego nie pojawi się na uroczystości ku pamięci Diany

Elton John nie uczci pamięci Lady Diany z rodziną królewską

Elton John nie uczci pamięci Lady Diany z rodziną królewską

19 października rodzina królewska organizuje uroczystość upamiętniającą księżną Dianę. Elton John już zapowiedział, że się na niej nie pojawi. Dlaczego?

Księżna Diana była jednym z najbardziej lubianych członków brytyjskiej monarchii. Miała szlacheckie pochodzenie – jej matka była hrabiną, a ojciec wicehrabią. Do rodziny królewskiej dołączyła dzięki małżeństwu z księciem Karolem, który jest następcą tronu. Poznali się w 1977 roku przez jej siostrę, z którą wcześniej spotykał się najstarszy syn królowej Elżbiety II. Szybko zrodziło się między nimi płomienne uczucie, które przypieczętowały zaręczyny, a następnie ślub.

Choć wielu zakładało, że bajkowa ceremonia zwiastuje parze szczęśliwą przyszłość, w krótkim czasie okazało się, że spekulacje te był dalekie od prawdy. Ich wspólne życie było pasmem nieszczęść m.in. dlatego, że książę przez cały czas utrzymywał bliskie relacje z Camillą Parker-Bowles. Z tego powodu pomiędzy małżonkami często dochodziło do scysji, które doprowadziły do rozpadu ich związku.

W najtrudniejszych momentach księżna mogła liczyć na wsparcie przyjaciel, Eltona Johna. To on po jej śmierci ujawnił kilka intymnych szczegółów z jej życia prywatnego. Z racji na ich bliską relację, rodzina zaprosiła go na uroczystość ku pamięci tragicznie zmarłej Diany.

Elton John nie uczci z rodziną królewską pamięci księżnej Diany

Wokalista po raz pierwszy spotkał się z Lady Di w 1981 roku tuż przed tym, jak stanęła na ślubnym kobiercu. Wówczas na zamku Windsor odbyło się przyjęcie z okazji 21. urodzin księcia Andrzeja. Mężczyzna zawsze podkreślał, że była wyjątkową kobietą, która miała niesamowitą łatwość towarzyską.

Przez te wszystkie lata, które ją znałem, była wspaniałym towarzyszem, najlepszym gościem na przyjęciu, niesamowicie dyskretnym, niezainteresowanym plotką- wspomina John.

W lipcu książę Harryksiążę William odsłonili wspólnie pomnik upamiętniający ich matkę. To tego dnia miała odbyć się uroczystość ku jej pamięci, jednak rodzina królewska musiała przełożyć wydarzenie na inny termin z uwagi na wprowadzone w czasie pandemii obostrzenia. Wiadomo już, że odbędzie się ona 19 października, a na liście gości pojawiło się około 100 nazwisk.

Organizatorzy nie wyobrażali sobie tego dnia bez obecności Eltona Johna. Muzyk jednak w ubiegłym miesiącu odwołał koncerty w ramach trasy Farewell Yellow Brick Road z uwagi na poważne problemy zdrowotne. Jak przyznał, podczas wakacji upadł na twardą powierzchnię i doznał poważnej kontuzji.

Jak donosi The Sun, na początku października przeszedł operację stawu biodrowego i powoli wraca do zdrowia, jednak na razie nie może się forsować. Mając na uwadze swoje dobro, poinformował rodzinę królewską, że nie zjawi się w wyznaczonym terminie w pałacu Kensington.


Elton John i księżna Diana w 1993 roku

Elton John i księżna Diana w 1993 roku

Książę Karol i księżna Diana 1983 r.

Książę Karol i księżna Diana 1983 r.

Księżna Diana - oficjalny portret księżnej Walii

Księżna Diana - oficjalny portret księżnej Walii

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×