Szukaj

Ellen DeGeneres wreszcie odpowiedziała na zarzuty współpracowników. A jednak mieli rację?

Ellen DeGeneres

Ellen DeGeneres

Ellen DeGeneres stała się bohaterką wielkiego skandalu. Jej pracownicy skarżyli się na toksyczne warunki i rasizm, który panował za kulisami. Po kilku miesiącach ciszy prowadząca postanowiła odpowiedzieć na zarzuty. 

Ellen DeGeneres od lat prowadzi jeden z najpopularniejszych talk-show w amerykańskiej telewizji. Jeszcze niedawno każdy odcinek The Ellen DeGeneres Show oglądało ponad 3 miliony widzówProgram uczynił z niej jedną z najlepiej zarabiających i najbardziej wpływowych kobiet w USA. Na samym początku pandemii gwiazda przeniosła się z nagraniami do swojej prywatnej posiadłości, nie informując o niczym swoich współpracowników. Przez bardzo długi czas dźwiękowcy, oświetleniowcy i operatorzy nie wiedzieli, czy będą mieli do czego wracać. Gdy w końcu zaproponowano im powrót do pracy, okazało się, że mogą liczyć jedynie na 60% swojej dotychczasowej pensji.

To wszystko na tyle rozjuszyło jej pracowników, że postanowili otwarcie opowiedzieć o tym, jak wygląda praca na planie jej show. W lipcu BuzzFeedNews opublikował informacje o toksycznym środowisku pracy. Wszystko zdradziło 10 byłych pracowników, oraz jeden z obecnych. Mieli być oni piętnowani za wzięcie urlopów chorobowych, czy być ofiarami rasistowskich żartów. Milczeli przez wiele lat, ponieważ bali się zemsty wpływowej pracodawczyni. Ellen przez kilka miesięcy nie zabierała głosu w sprawie. Jej program po przerwie związanej z koronawirusem na początku września ponownie wrócił na antenę. Oglądalność jednak drastycznie spadła. Prowadząca, widząc, co się dzieje, postanowiła przerwać milczenie.

Ellen DeGeneres odpowiada na zarzuty

Ellen DeGeneres wreszcie odniosła się bezpośrednio do wszystkich plotek o toksyczności w miejscu pracy. Postanowiła stawić czoła również plotkom o jej osobistym zachowaniu, w tym o tym, że nie pozwala podwładnym, by utrzymywali z nią kontakt wzrokowy. Ellen nagrała wideo, w którym zwróciła się do fanów swojego programu.

Jak być może słyszałeś, tego lata pojawiły się zarzuty dotyczące toksycznego środowiska pracy. Odbyło się również dochodzenie. Dowiedziałam się, że wydarzyły się tutaj rzeczy, które nigdy nie powinny się wydarzyć… Traktuję to bardzo poważnie. Bardzo mi przykro z powodu tych, którzy zostali dotknięci. Wiem, że mam przywileje i władzę. Biorę odpowiedzialność za to, co dzieje się w moim programie. W ciągu ostatnich kilku tygodni przeprowadziliśmy wiele rozmów… Wprowadziliśmy niezbędne zmiany. Dziś zaczynamy nowy rozdział. Były też artykuły w prasie i mediach społecznościowych, w których pisano, że nie jestem tą osobą, którą widzicie w telewizji. Prawda jest taka, że jestem dokładnie tą osobą, którą widzisz w telewizji. Czasami się smucę, wściekam, denerwuję się, niecierpliwię się. Pracuję nad tym wszystkim. Jestem w toku.

Poniżej możecie zobaczyć wideo, w którym Ellen wyjaśnia sprawę i odnosi się do wszystkich stawianych jej zarzutów. Myślicie, że to wystarczy żeby fani ponownie jej zaufali?


Ellen DeGeneres

Ellen DeGeneres

Ellen DeGeneres

Ellen DeGeneres

Portia de Rossi i Ellen DeGeneres – Złote Globy 2020

Portia de Rossi i Ellen DeGeneres – Złote Globy 2020

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×