Elisabeth Revol opowiedziała w jak ciężkim stanie był Tomasz Mackiewicz. To była walka z myślami do samego końca

Elisabeth Revol opisała stan Tomasza Mackiewicza

Elisabeth Revol opisała stan Tomasza Mackiewicza

Wciąż prawie cała Polska żyje sprawą dramatycznych wydarzeń, które rozegrały się kilka dni temu na szczycie Nagna Parbat w Pakistanie. Dwójka himalaistów, Elisabeth Revol i Tomasz Mackiewicz, po raz kolejny próbowali zmierzyć się z „Górą Zabójcą”, chcieli być pierwszymi, którzy zdobyli jej szczyt zimą.

Wszystko szło zgodnie z planem, Francuzka i Polak zdobyli wierzchołek góry, jednak komplikacje rozpoczęły się w drodze powrotnej. Tomek i Eli potrzebowali pomocy. Czworo polskich himalaistów zdecydowało się wyruszyć na pomoc Mackiewiczowi i Revol.

Ze względu na pogarszające się warunki pogodowe, Adamowi Bieleckiemu i Denisowi Urubko udało się uratować tylko Elisabeth, która znajdowała się kilkaset metrów niżej niż Tomek. Jak wynika z opisu, który został opracowany przez Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera wiemy, że stan Tomka spowodował, że Francuzka zdecydowała się zostawić kompana i sama ruszyć w drogę powrotną:

Tomasz Mackiewicz nie miał szans na przeżycie, a Elisabeth Revol nie była w stanie zrobić dla niego nic więcej, niż tylko owinąć go szczelnie śpiworem i schować przed wichurą w lodowej szczelinie.

Po tych informacjach i kontakcie radiowym oraz telefonicznym zespół podejmuje decyzję o odstąpieniu od próby dotarcia do Tomasza Mackiewicza i skoncentrowaniu się na ratowaniu zdrowia i życia Elisabeth Revol. – czytamy. Stan bardzo ciężki: odmrożone ręce, nogi, twarz, nieorientowany w czasie i przestrzeni, nie było z nim już żadnego kontaktu, ślepota śnieżna, brak możliwości samodzielnego przemieszczania się – czytamy dalej w raporcie.

Zobacz: To okropne! Internauci nie mają serca dla żony Tomasza Mackiewicza. “Jesteś żałosna”

Zobacz: Wzruszająca treść ostatniej wiadomości wysłanej przez Tomasza Mackiewicza. Po niej kontakt z alpinistą się urwał…

Zobacz: Martyna Wojciechowska nie wytrzymała i staje w obronie hejtowanego Tomasza Mackiewicza. Swoją wypowiedzią zmiażdżyła wszystkich “ekspertów” [WIDEO]


Żona Tomasza Mackiewicza zlinczowana w sieci

Żona Tomasza Mackiewicza zlinczowana w sieci

Elisabeth Revol uratowana przez polskich himalaistów

Elisabeth Revol uratowana przez polskich himalaistów

Żona Tomasza Mackiewicza zlinczowana w sieci

Żona Tomasza Mackiewicza zlinczowana w sieci

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×