Polski himalaista podważa słowa Elisabeth Revol. Zeznania Francuzki mijają się z prawdą? Oto dowody

Elisabeth Revol kłamie w sprawie Tomasza Mackiewicza

Elisabeth Revol kłamie w sprawie Tomasza Mackiewicza

Elisabeth Revol nie powiedziała prawdy na temat stanu Tomasza Mackiewicza?

Tragedia, która rozegrała się tuż pod szczytem Nanga Parbat wstrząsnęła wieloma Polakami i częścią świata. Francusko-polski duet doświadczonych, znających górę i jej kaprysy, himalaistów wybrał się by wydrzeć szczyt z lodowatych objęć zimy. Wróciło tylko jedno z nich. Tomasz Mackiewicz przez jednych postrzegany jest jako bohater, przez innych jako „nieodpowiedzialny facet, ojciec trójki dzieci”, nie wolno jednak zapominać o najważniejszym – był przede wszystkim człowiekiem, a śmierć człowieka, zwłaszcza rodaka, zawsze wywołuje wiele kontrowersji i silnych emocji.

Kiedy pierwszy szok opadł, zaczęły pojawiać się wątpliwości co do wersji wydarzeń przedstawionych przez Elisabeth Revol. Francuzka, którą polska ekipa ratunkowa wyciągnęła z lodowatego piekła, w swoim pierwszym wywiadzie po dramacie, którego była częścią, przedstawiła światu bardzo mglistą opowieść o trudnych decyzjach, które musiała podjąć. Polski himalaista Ryszard Gajewski nie dowierza w jej słowa:

Przecież ona nie pierwszy raz była w Himalajach, powinna wiedzieć, z jakiej wysokości może kogoś podebrać śmigłowiec. Na pewno nie z 7200 m. Tak wysoko nikt nie robił tam przyziemienia. I kto miał zabrać Mackiewicza, pakistański ratownik? Mówi, że ktoś powiedział jej, by zostawiła Tomka, ale nie wyjaśnia kto. Ten wywiad zawiera wiele luk i powoduje jeszcze większy mętlik informacyjny. Francuzka powinna przedstawić szczegółowy raport i mam nadzieję, że to zrobi – wypowiedź podróżnika zacytował Onet.

Choć Gajewski nie chce wskazywać palcem na Revol, przywołując halucynacje, których sam doświadczył na podobnej wysokości, jego wypowiedź nie pozostawia wiele pola dla wyobraźni:

Powinniśmy ufać Revol, ale nie da się ukryć, że jej opowieść zawiera luki. Być może nieścisłości są spowodowane niedokładnym tłumaczeniem z francuskiego, albo halucynacjami, o których mówiła. Oni nie przeszli dobrej aklimatyzacji, mieli mało tlenu, więc halucynacje są prawdopodobne. Sam ich doświadczyłem na wysokości 8100, podczas wyznaczania nowej drogi na Cho Oyu. Słyszałem płynący potok, a przecież było minus 20. W każdym razie, liczę, że przebieg wyprawy na Nanga Parbat doczeka się dokładniejszego odtworzenia – dodaje himalaista.

Jak myślicie? Czy Elisabeth Revol może kłamać?

Elisabeth Revol opowiedziała w jak ciężkim stanie był Tomasz Mackiewicz. To była walka z myślami do samego końca

Elisabeth Revol udzieliła pierwszego wywiadu po tragedii. Padły szokujące słowa. Uwaga! Drastyczny opis

Skandal! Celebryta brutalnie zakpił z tragedii Tomasza Mackiewicza! “Zdechł na własne życzenie”


Elisabeth Revol w szpitalu udzieliła pierwszego wywiadu po tragedii w Nanga Parbat

Elisabeth Revol w szpitalu udzieliła pierwszego wywiadu po tragedii w Nanga Parbat

Elisabeth Revol w szpitalu udziela wywiadu

Elisabeth Revol w szpitalu udziela wywiadu

Tomasz Mackiewicz i Elisabeth Revol na Nanga Parbat - ostatnie zdjęcie

Tomasz Mackiewicz i Elisabeth Revol na Nanga Parbat - ostatnie zdjęcie

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×