Edyta Górniak wystosowała oficjalny komunikat. Chodzi o wybory prezydenckie

Edyta Górniak - nowe mieszkanie

Edyta Górniak - nowe mieszkanie

Po ostatnich wystąpieniach gwiazdy coraz więcej osób proponowało Edycie Górniak, by wystartowała w wyborach prezydenckich. Teraz sama zainteresowana odpowiedziała na te prośby. Czy wystartuje w wyborach?

Pandemia koronawirusa wciąż jest obecna na świecie i w Polsce. W związku z tym wielu celebrytów czuło się zobowiązanych do zabrania głosu w sprawie panującej sytuacji. Edyta Górniak również dołączyła do tego grona i będąc gościem studia wRealu24, zapowiedziała, że w przypadku, gdy pojawi się szczepionka przeciw COVD-19, ona na pewno odmówi jej przyjęcia.

Wolę odejść z tego świata, niż pozwolić komukolwiek cokolwiek wstrzyknąć w mój organizm. Nie pozwolę mojemu dziecku się zaszczepić. Jeśli to oznacza zagładę, to trudno – zapowiedziala wtedy.

Gwiazda zapewne nie spodziewała się, że jej słowa odbiją się tak szerokim echem. Spore grono fanów stwierdziło, że myśli podobnie jak diwa, tym samym przyznając jej rację. Tym sposobem Górniak, w przeszłości uczęszczająca do technikum pszczelarskiego w Opolu, w jeden wieczór stała się dla niektórych specjalistką epidemiologiem.

Uwielbienie jej zwolenników jednak wciąż nie maleje. W stronę gwiazdy zaczęto kierować coraz to nowe propozycje. Jedną z nich było to, aby poważnie zastanowiła się nad startowaniem w wyborach prezydenckich. Edyta postanowiła odpowiedzieć na te nietypowe prośby i wystosowała oficjalny komunikat do fanów. W poniedziałek wieczorem podczas spaceru krakowskimi uliczkami nagrała live’a, w którym zwróciła się do wszystkich obserwujących.

Edyta Górniak: czy będzie kandydować na prezydenta?

W nagraniu gwiazda skierowała się do wszystkich osób, które z wielką chęcią widziałyby ją na stanowisku głowy państwa:

Pewnie wiecie, bo czytaliście na forach, na moich fanpage’u i Instagramie, że jest takie trochę abstrakcyjne zapytanie i prośba o to, bym kandydowała na prezydenta Polski. I jest to dość abstrakcyjne, ale motywy i uzasadnienia, które piszecie państwo – bo piszą to także dorośli ludzie, profesorzy i lekarze – nie tylko wy kochani… – mówiła przejęta.

Edyta Górniak uznała temat za dość poważny. Jednak, jak twierdzi, zbyt mocno kocha muzykę i nie ma serca jej zostawić. Mimo tego tę „nominację” uznaje za dowód szacunku i zaufania społecznego.

Nie mogę się teraz do tego za bardzo odnieść, bo jest to temat dosyć poważny. Natomiast wiecie, że ponad wszystko kocham muzykę i nie mogłabym tej muzyki zostawić. Natomiast jest to dla mnie wielki dowód szacunku i zaufania społecznego. Temat jest dla mnie abstrakcyjny, mimo tego, że listy i maile uzasadniające, które do mnie przyszły, są naprawdę bardzo mocne.

Ostatecznie postanowiła, że nie czuje się na siłach, by przebudować nasz kraj.

Nie mogłabym tego zrobić, nie czułabym się przygotowana. Nie jest to właściwe miejsce dla mnie, nie znam tylu mądrych ludzi, których mogłabym zaprosić do współpracy, do przebudowy kraju. Kto by miał odwagę podjąć się teraz posprzątania wszystkiego w naszej rzeczywistości polskiej?

Edyta uważa także, że Polska obecnie jest w sporo lepszej sytuacji, niż wiele innych krajów na świecie. Wie to, gdyż rozmawiała z przyjaciółmi zza granicy wielokrotnie na ten temat.

Chcę wam powiedzieć, że jak rozmawiam z przyjaciółmi ze świata, to jesteśmy w zasadzie w dobrej kondycji w porównaniu do wielu innych miejsc na świecie. U nas jest wiele spokoju, normalności, za to dziękuję naszemu rządowi. Mimo, że jest dużo trudnych rzeczy: trudnych do dyskusji i zrozumienia, my mamy naprawdę trochę lepszą sytuację niż inne kraje, jak np. USA.

Skoro Górniak nie zdecyduje się kandydować, to czy mimo wszystko sama odda głos na któregoś z kandydatów? Jakiś czas temu, zanim jeszcze pojawiło się na liście nazwisko Rafała Trzaskowskiego, przyznała dla wRealu24, że poprze przystojnego kandydata, podobnie jak jej syn. Internauci stwierdzili, że chodziło jej o Krzysztofa Bosaka.

 


Edyta Górniak o maseczkach

Edyta Górniak o maseczkach

Edyta Górniak o maseczkach

Edyta Górniak o maseczkach

scena z: Edyta Górniak, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

scena z: Edyta Górniak, SK:, , fot. Piętka Mieszko/AKPA

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×