Szukaj

Edyta Górniak uspokaja fanów. Zamieściła apel w sprawie koronawirusa: „Wyłącz tv”

Edyta Górniak - koronawirus

Edyta Górniak - koronawirus

Edyta Górniak o koronawirusie. Piosenkarka na swoim Instagramie zamieściła apel skierowany do fanów. O co ich poprosiła? 

Koronawirus rozprzestrzenia się po całym świecie w zastraszającym tempie. Na początku marca dotarł do Polski. Obecnie zakażonych jest dwadzieścia pięć osób. Chociaż na ten moment nie potwierdzono ofiar śmiertelnych, to w trosce o bezpieczeństwo odwołano imprezy masowe, zamknięto kina, baseny i wszystkie inne miejsca, w których może rozprzestrzeniać się COVID-19.

Wirusolog prof. Krzysztof Pryć w rozmowie z Wprost podkreślił, że „trudno w tej chwili ocenić, jakie są szanse na znalezienie leku na koronawirusa czy szczepionki zapobiegającej zakażeniu”. Na razie efektywnie udaje się jedynie powstrzymać chorobę. Wskazana jest profilaktyka – Ministerstwo Zdrowia zaleca, by często myć ręce, unikać dotykania twarzy w okolicach ust i oczu, a w razie kontaktu z chorymi pilnie udać się do szpitala.

Koronawirus w Polsce. Edyta Górniak apeluje do fanów

Na doniesienia o koronawirusie nie pozostała obojętna Edyta Górniak. Piosenkarka na swoim Instastory opublikowała film, który jest swego rodzaju apelem gwiazdy do internautów.

W nagraniu nie uczestniczy diwa. Bohaterem filmu jest mężczyzna, który opowiada o zagrożeniach, jakie w poprzednich latach miały zawładnąć światem i doprowadzić do jego zagłady (m.in. świńska grypa, choroba szalonych krów, III wojna światowa zapowiadana przez Koreę Płn czy wirus SARS). Tak jednak się nie stało. W jego ocenie podobnie jest z koronawirusem. Wypowiadający wzywa do zachowania spokoju i zachęca do nie włączania odbiorników tv.

Pomyśl rozsądnie, co nas tak naprawdę zabija? Strach. Wyłącz telewizję, umyj dobrze ręce, zachowaj spokój, a jeśli już musisz koniecznie się nad czymś zastanawiać to rozważ, kto odnosi korzyści z twojego strachu.

Autor nagrania zaapelował, by osoby, które zgadzają się z jego słowami, udostępniały filmik swoim znajomym. Do tego grona zalicza się między innymi Edyta, którą na Instagramie obserwuje niemal pół miliona osób.

Edyta Górniak zwróciła się do fanów z apelem

Edyta Górniak zwróciła się do fanów z apelem

Czym jest koronawirus?

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Najprawdopodobniej zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach w grudniu 2019 roku na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

Zobacz także: Gwiazda walczy z koronawirusem. Na lotnisku straszyła pasażerów w takim stroju


Edyta Górniak udostępniła apel do fanów

Edyta Górniak udostępniła apel do fanów

Edyta Górniak udostępniła apel do fanów

Edyta Górniak udostępniła apel do fanów

Edyta Górniak zwróciła się do fanów z apelem

Edyta Górniak zwróciła się do fanów z apelem

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×