Edyta Górniak postanowiła się rozprawić z tematem matur. „Przeszłam przez życie bez tego jednego egzaminu”. Gwiazda ma ważny apel do młodzieży.

Edyta Górniak

Edyta Górniak

Edyta Górniak raz na zawsze rozprawiła się z tematem swojej matury. Gwiazda w związku z odbywającymi się egzaminami dojrzałości poruszyła ten ważny wątek. Co przekazała młodzieży?

Edyta Górniak zrobiła zawrotną karierę w show-biznesie. Wszystko zaczęło się od musicalu Metro, który był wystawiany w Teatrze Buffo, ale także na Broadwayu. W 1994 roku odniosła pierwszy wielki zawodowy sukces. Wokalistka wystąpiła na Eurowizji i wykonała piosenkę To nie ja, która podbiła serca słuchaczy z całej Europy. Udało jej się zająć drugie miejsce, ale wiele osób twierdziło, że zwycięstwo powinno należeć do niej. Od tamtej pory nasz kraj czeka na kolejny tak duży wokalny talent, który pozwoliłby na powtórkę jej dokonania.

Pomimo upływu lat artystka cały czas jest na topie. Na swoim koncie ma kilka albumów studyjnych i mnóstwo hitów. Nieustannie gra też koncerty, a kilka ostatnich miesięcy należało u niej do bardzo pracowitych. Gwiazda pomimo sporej niedyspozycji głosu nie potrafiła odmówić Jose Carrerasowi, który bardzo zabiegał o to, by pojawiła się z nim na scenie.

Edyta Górniak o braku matury

Edyta Górniak jest jedną z tych gwiazd, które nie zdecydowały się zdawać matury. Ze względu na to, że właśnie na początku maja w kraju zaczęły się egzaminy dojrzałości, gwiazdy masowo wspominają zakończenie szkoły średniej i publikują w sieci archiwalne zdjęcia z tego okresu. Do matur postanowiła odnieść się też diwa, która jest najczęściej wspominana jako piosenkarka, która nie podchodziła do tego ważnego egzaminu. Ostatnio również jej syn Allan wyznał, że nie szykuje się do matury.

Artystka postanowiła podczas przejażdżki samochodem wypowiedzieć się na temat egzaminów dojrzałości. Uznała, że matura nie jest wyznacznikiem dorosłego życia, znacznie bardziej liczą się dobre uczynki.

Chciałabym przypomnieć, że matura nie jest wyznacznikiem człowieczeństwa ani przygotowania do życia. Naszym największym kapitałem są ludzie i to, ile jesteśmy w stanie zostawić na świecie po sobie. Swoim życiem, swoimi wyborami, przyjaźniami, dobrymi uczynkami. To jest najważniejsze i nadrzędne-mówiła.

Edyta wspomina, że gdy była w wieku maturalnym występowała już na Broadwayu i zarabiała tyle, że mogła utrzymać nawet swoich rodziców. Zaapelowała też młodzieży, by ta nie poddawała się presji społecznej.

Ja osobiście do matury nie podchodziłam, bo pracowałam w tym czasie w Nowym Jorku na Broadwayu i mogłam dzięki temu utrzymać rodziców i spełniać ich marzenia i oczekiwania, a także swoje ambicje. I, jak widzicie, przeszłam przez całe życie bez tego jednego egzaminu, wokół którego jest mnóstwo legend i przez który ludzie odbierają sobie życie. Nie dajcie się zdominować presji, stresom i starym stereotypom.

Podzielacie zdanie Edyty, że matura nie jest najważniejszym egzaminem w życiu?


Edyta Górniak - koncert TVP Bo w rodzinie siła

Edyta Górniak - koncert TVP Bo w rodzinie siła

Edyta Górniak - XV Gala Polish Businesswoman Awards

Edyta Górniak - XV Gala Polish Businesswoman Awards

Edyta Górniak w zielonej sukience

Edyta Górniak w zielonej sukience

Komentarze

 • Gość pisze:

  I co z tego, że masę osób zdało maturę, skończyło studia i….pracują na kasach, w restauracjach lub wyjeżdżają do obcych państw na zmywaki lub do opieki starszych ludzi.Dajcie spokój Edycie, bo dziewczyna dużo osiągnęła i bez matury.I bez matury jest inteligenta osoba, pięknie się wysławia. Lubię Jej słuchać!! A zazdrośnicy tutaj z pewnością mają wszyscy mature ..hahaha

  • Gość pisze:

   Inteligencją Edyta nie grzeszy ani mądrością niestety też. Przypuszczam że matura nic by nie zmieniła

  • Gość pisze:

   Pełna zgoda, Edytka jest mądrą kobietą.

  • Gość pisze:

   Madra, Piękna, Utalentowana.,Wrażliwa
   …aby wiecej Takich Ludzi..

  • Gość pisze:

   Z pewnością matura mogłaby utrudnić jej kontakty z kosmitami

  • Filipina pisze:

   To, jak się wysławia i to, co mówi świadczy o tym, że ma elementarne braki w wykształceniu. Nie sądzę, że zdałaby maturę, gdyby do niej podeszła. No ale, jej celem było spełnianie marzeń i oczekiwań rodziców, więc co tu dodać. Robi cnotę z braku matury, a poza kilkoma hitami nie osiągnęła i nie prezentuje sobą nic. I do tego samego zachęca swego, pożal się Boże, synalka. Ta baba to jest dramat.

  • Gość pisze:

   Prawda. Zgadzam się.

  • Gość pisze:

   Filipina. Zazdrość przez ciebie przemawia.
   I wredny charakter.

  • Gość pisze:

   Koło inteligencji to ona nie stała. Co ona takiego osiągnęła ? Znam innych piosenkarzy znacznie lepszych i mających mature. Rozumiem , że sama jej nie masz.

  • Gość pisze:

   Zgadzam się w zupełności.

 • Gość pisze:

  Tyjemy?

 • Stanislaw pisze:

  W nauce niech jest selekcja naturalna .brak matury dyskwalifikuje kariere

  • Gość pisze:

   Kariera rządzi się swoimi prawami, a człowiek najwięcej uczy się po szkole, czyli propagandowymi programami nauczania i to na tyle nachalnie że człowiek kuje na pamięć masę zbędnych rzeczy zamiast uczyć się uczyć. Do kariery potrzebny jest talent a talentu się nie nauczysz czytając ” Starego człowieka i morze”

  • Gość pisze:

   Karierę w korpo,dzięki postoję

  • Gość pisze:

   Agata Brawo, mam takie samo zdanie!!!!

  • Gość pisze:

   Stasiu burasiu. Nie mam matury . Tak mi sie życie ułożyło bardzo dawni temu . Mimo to dzięki cieżkij pracy jestem dyrektorem BARDZO dużej , poważnej międzynarodowej firmie . Podlega mi wiele osób, którzy ukończyli różne renomowane uczelnie , te z UK . DALEKO IM , SZCZEGÓLNIE TYM MŁODSZYM DO POZIOMU , KTORY OSIAGAJA LUDZIE Z PRACY , DOŚWIADCZENIA ŻYCIOWEGO .

 • Gość pisze:

  Boże, jak ona pier… li, czlowiekowi normalnie wstyd to czytać.
  I co ona pieprz o NY i Broadwayu, jak ona przerwała naukę w technikum pszczelarskim w Kluczborku po drugiej klasie, więc o jakiem maturze ona gada.
  Laska ma wykształcenie podstawowe, co słychać jak tylko dziób otworzy, a uwielbia słuchać swojego głosu. wiec mamy pełen pokaz jej ignorancji.

 • Gość pisze:

  Jak mogla „podchodzić do matury” , skoro naukę w szkole ogrodniczej przerwała w trakcie lub po drugiej klasie ?
  A jej syn zdaje się podąża ta sama drogą.

  • Iga pisze:

   Do klasy maturalnej to miała jakieś 3 lata, to nie ma o czym mówić, a podtawy wykształcenia nie ma co widać i słychać Ładnie, śpiewanie też się kończy przy czym należy zaznaczyć, że diwą nie była i nie będzie, nasladowanie Huston już nie wychodzi

 • Gość pisze:

  bycie dobrym nie wyklucza posiadania wykształcenia

 • Aga13z pisze:

  Jeśli poziom sukcesu mierzy się pieniędzmi i Broadwayem, to ok każdy ma swój horyzont. z całym szacunkiem do wrażliwości, ale Pani Górniak jest tylko piosenkarką dobra złą kwestią gustu, ale tylko piosenkarką to media robią z piosenkarzy aktorów celebrytów wyrocznie i dają możliwość wypowiadania się, dając pozór o wszech wiedzy, której w większości to grono nie posiada, Pani Górniak nie należy do elity intelektualnej naukowej, ot pani dawno temu z Broadwayu….. Ale nawet pani żyje i korzysta ze świata, który został ukształtowany przez ludzi nauki, Można dyskutować, czy wiedza zawsze zostaje wykorzystywana w sposób zawsze właściwy itd, ale pani niewiedza i ignorancja jest powalająca.

  • Obiektywna pisze:

   Niby chcesz się pochwalić jakie to ważne być wykształconym.Tak! jak się nie ma żadnych talentów, to owszem.Jest jednak grupa ludzi utalentowanych których od najmłodszych lat wciąga show biznes.Rezygnują że szkół,nie dochodzą do matury.Wybierają karierę.Ale to nie znaczy że są ograniczeni,głupi.Po maturach dalszy rozwój zależy od samego człowieka.Idąc przez życie,rozwiązując tysiące problemów zbieramy doświadczenia życiowe.A one są najważniejsze.Artyści mają ten przywilej,że są popularni,podziwiani i też dobrze zarabiają.Ciągłe wypominanie im że nie mają matury jest nie na miejscu.Wolę panią Edytę i jej piękny śpiew,którym wzrusza ludzi niż nudziarza bez talentu po studiach.

  • Gość pisze:

   Aga brawo! Aż miło przeczytać taką opinię!

  • Gość pisze:

   W pełni się zgadzam. Może karierę można zrobić bez wykształcenia, ale chcąc się komunikować z ludźmi na jakimkolwiek poziomie, trzeba mieć ociupinkę wiedzy chociażby po to, aby nie ośmieszyć się w towarzystwie. Jednakże celebrytom to nie przeszkadza. Coraz więcej osób podziela pogląd EG. Takie mamy czasy ,gdzie głupota jest przywilejem a trochę wiedzy głupotą.

 • Gość pisze:

  Jakoś musi sobie i innym tłumaczyć brak matury, ale jak o tym gada to musi ją to bokeć

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×