Edyta Górniak ostro skrytykowała stylizację Dody na elfa. Odpowiedzieli jej fani Rabczewskiej

Edyta Górniak śmieje się z Dody elf

Edyta Górniak śmieje się z Dody elf

Edyta Górniak o Dodzie-elfie

Najbardziej znaną „ambasadorką” elfów w Polsce jest Doda. Gwiazda przy okazji wydania płyty „7 pokus głównych” wzięła udział w sesji stylizowanej na elfa, ponadto pomiędzy piosenkami nagrała krótkie zapowiedzi w języku elfickim stworzonym przez Tolkiena. Cztery lata później na inspirację mitologicznymi postaciami zdecydowała się Edyta Górniak.

Diwa w spocie promującym jesienny edycję „The Voice of Poland” wystąpiła przebrana za „elfa-łucznika”. W rozmowie z serwisem Pudelek.tv skomentowała nie tylko swoją stylizację, ale też elficką sesję Dody:

Takie to było mało stosowne, bo elfy powinny się zupełnie, zupełnie inaczej kojarzyć, a takie oplecione erotyką… Zupełnie to było niesmaczne

Z odpowiedzią na komentarz Edyty od razu pospieszyli fani Doroty:

Oj Edyta, Edyta…
Jak to jest? Ty nie pozwalasz, by narzucano Ci jakieś role i sama je interpretujesz, a jak to samo robi inna artystka to już źle i absolutnie nie powinno się tak robić? Bo jak już elfy jakoś się kojarzą to muszą się tak kojarzyć i wszelkie naruszenie konwencji jest niedopuszczalne? Ciekawe słowa jak na artystkę. Co więcej – dowodzą braku znajomości wielu tekstów kultury, w których elfy zdecydowanie nie są niewinnymi i eterycznymi istotami (chociażby saga Sapkowskiego z Polski).
Doda poproszona o ocenę stylizacji Edyty odpowiedziała, że artysty nie powinno się oceniać takimi kryteriami w kontekście scenicznej kreacji. Lata mijają, a jedna z pań wciąż taka niedojrzała i złośliwa, nieładnie…

Sesja Dody w roli elfa, która promowała płytę „7 pokus głównych” zyskała poklask nawet wśród osób, które na co dzień nie pałają sympatią do jej twórczości. Dużo ciepłych słów i gratulacji przekazała Karolina Korwin Piotrowska:

Zdjęcia do płyty mogłyby być w światowej prasie, np. typu „W”. Robią wrażenie. Liczy się pomysł. W tym samym czasie Gaga wydaje jakieś próchno, którego nie daje się słuchać do końca, leci w dół na listach przebojów mimo, że Gaga lata w ciąży i w trumnie i z macicą. Doda nauczyła się, że samo szokowanie jest dobre na jeden strzał. A na koniec – Edyta Górniak…hm..a kto to jest? Na miejscu EG zabrałabym się do roboty – napisała Karolina w 2011 roku na Facebooku

Wydawało się, że topór wojenny pomiędzy Dodą a Edytą Górniak jest już zakopany. Szczególnie po ostatnich ciepłych słowach Doroty Rabczewskiej na temat stylizacji diwy.

Zobacz: Doda oceniła stylizację Edyty Górniak

Doda jako elf w sesji do płyty 7 pokus głównych

Doda jako elf w sesji do płyty 7 pokus głównych

Edyta Górniak w spocie The Voice of Poland 6

Edyta Górniak w spocie The Voice of Poland 6

Doda jako elf na Viva Comet

Doda jako elf na Viva Comet


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×