Zmiany w zarządzie TVN. Stacja komentuje, dlaczego Edward Miszczak nie jest już prezesem

Edward Miszczak

Edward Miszczak

Edward Miszczak nie jest już wiceprezesem TVN? Informacje, które podaje jeden z portali, nieźle zamieszały. Jaki jest obecnie jego status w stacji?

Edward Miszczak od lat jest związany z TVN. Od 1997 roku jest dyrektorem programowym stacji. Ma nie tylko wpływ na treść prezentowaną na antenie, ale także reaguje na doniesienia mediów. O ile na temat kariery dziennikarza wiadomo sporo, o tyle o życiu prywatnym nie wypowiada się zbyt chętnie.

Niedawno portale skupiały się na jego nowym związku. We wrześniu Pudelek poinformował, że dyrektor programowy TVN i młodsza od niego o 26 lat aktorka Anna Cieślak są zaręczeni i szykują się do ślubu.

Dużo przeżyłem prywatnie, a to kształtuje charakter. Teraz mam okres prywatnej radości, po śmierci żony mam nową partnerkę i jestem z nią bardzo szczęśliwy. To zmienia życie – komentował tajemniczo.

Żona Miszczaka Małgorzata zmarła 20 lutego 2019 roku po długiej walce z ciężką chorobą. Dyrektor TVN miał z nią dwóch synów – Szymona i Szczepana.

Edward Miszczak już nie jest wiceprezesem TVN?

Przygoda dziennikarza ze stacją TVN zaczęła się w 1997 roku. Rok później został jej dyrektorem programowy. Funkcję pełni aż do dziś. Jest odpowiedzialny za wizję stacji i programy, jakie oglądamy. Jak podają Wirtualne Media, Miszczak przestał być wiceprezesem w zarządzie telewizji. Pełnił tę funkcję od połowy 2018 roku, a w zarządzie spółki jest od jesieni 2012 roku.

Z oświadczenia stacji wynika, że obowiązki Edwarda Miszczaka nie uległy zmianie.

Zmiana w zespole zarządzającym TVN S.A. została wprowadzona kilka miesięcy temu i ma charakter wyłącznie formalny. W zarządzie nie ma obecnie funkcji prezesa, stąd też nie może być stanowiska wiceprezesa – informuje Marcin Barcz Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej TVN Grupa Discovery.

Dodał także, że zakres obowiązków Miszczaka nie uległ zmianie.

Edward Miszczak jest członkiem zarządu firmy, Dyrektorem Programowym, a jego faktyczny zakres odpowiedzialności nie uległ zmianie. Jednocześnie został on powołany do zarządu Green Content, spółki zależnej TVN Grupa Discovery.

Jak widać, w zasadzie zmieniła się jedynie nomenklatura.


Edward Miszczak – Orły 2020

Edward Miszczak – Orły 2020

Edward Miszczak, Olivier Janiak – Paszporty Polityki 2020

Edward Miszczak, Olivier Janiak – Paszporty Polityki 2020

Edward Miszczak – pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka

Edward Miszczak – pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×