Szukaj

Dziś mija 71. rocznica Powstania Warszawskiego. Znani uczcili tę datę wpisami

Gwiazdy uczciły pamieć o Powstańcach WarszawskichGwiazdy uczciły pamieć o Powstańcach Warszawskich

Gwiazdy uczciły pamieć o Powstańcach WarszawskichGwiazdy uczciły pamieć o Powstańcach Warszawskich

71. rocznica Powstania Warszawskiego

1 sieprnia 1944 roku na rozkaz Komendanta Głównego Armii Krajowej w Warszawie wybuchło powstanie. Polscy powstańcy przez 63 dni prowadzili heroiczną, trudną i krwawą walkę, której celem była niepodległa Polska. Dzisiaj obchodzimy 71. rocznicę tego wydarzenia.

Pamięć powstańców uczciły także gwiazdy, udostępniając plakaty upamiętniające walczących. Dzięki takiemu udostępnieniu przypominają również swoim fanom, aby nigdy nie zapominali o tych, dzięki którym możemy dzisiaj żyć w wolnej Polsce.

Wpisy o Powstaniu Warszawskim udostępnili między innymi: Dawid Kwiatkowski, Doda, Edyta Herbuś, Rafał Maślak, Ewa Szabatin, Stefano Terrazino, Paulina Krupińska, Karolina Korwin Piotrowska, Weronika Rosati, Ada Fijał i Agnieszka Kaczorowska. Aby zobaczyć, co konkretnie napisali odwiedźcie naszą galerię.

Z okazji rocznicy obchodów powstała akcja „Nie Zapomnij O Nas, Powstańcach Warszawskich!”. Ma ona na celu zwrócenie uwagi na zniszczone groby zapomnianych bohaterów. Komitet społeczny wraz z Muzeum Powstania Warszawskiego zorganizował zbiórkę publiczną na rzecz budowy i renowacji miejsc pamięci i mogił powstańczych. Powstało również nagranie nawołujące do pamięci z udziałem pani Wandy Traczyk-Stawskiej ps. „Pączek”, która mówi:

W Powstaniu Warszawskim poległo wielu moich przyjaciół. Groby części z nich są całkowicie zaniedbane i zapomniane. Pomóż nam to zmienić. Nie zapomnij o nas, Powstańcach Warszawskich.


Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×