Dżihadyści planowali zamach na księcia George’a. Wiadomo, co dokładnie chcieli zrobić. Wyciekło nagranie

Książę George miał paść ofiarą zamachu

Książę George miał paść ofiarą zamachu

Przerażające wieści z Wielkiej Brytanii. Planowano zamach na księcia George'a. Było o włos od tragedii. Co się wydarzyło?

Książę George był jednym z najbardziej wyczekiwanych dzieci w Wielkiej Brytanii. Na przyjście na świat pierwszego royal baby czekali nie tylko szczęśliwi rodzice, ale także wszyscy Brytyjczycy. Chłopiec urodził się 22 lipca 2013 roku, a dzień jego narodzin był hucznie obchodzony. Książę Williamksiężna Kate już następnego dnia pokazali swojego pierwszego potomka, pozując z nim na schodach szpitala św. Mary znajdującego się w londyńskiej dzielnicy Paddington.

Pierworodny syn następcy tronu jest oczkiem w głowie całej monarchii. Chłopiec jest trzeci w kolejce do objęcia tronu po swoim dziadku i ojcu. Z tego też względu media już od kilku lat darzą go szczególnym zainteresowaniem. Choć ośmiolatek, póki co nie zastanawia się nad tym, jak będzie wyglądała jego przyszłość i korzysta z błogiego dzieciństwa, stał się obiektem zainteresowań zamachowców. Gdyby nie szybka reakcja policji, cała Wielka Brytania byłaby pogrążona w żałobie.

Zamach na życie księcia George’a

Cambridge’owie odkąd tylko zostali rodzicami, dokładają wszelkich starań do tego, by ich dzieci były bezpieczne, a jednocześnie miały normalne dzieciństwo. Z tego też powodu maluchy można zobaczyć jedynie podczas oficjalnych wystąpień księcia i księżnej.

Jak donosi tabloid New Idea, planowano zamach na ośmiolatka. W ostatnim czasie przed sądem toczył się proces Sahayba Abu, którego uznano za winnego przestępstw terrorystycznych oraz zarzucono mu, iż namawiał dżihadystów do ataku. Mężczyzna został ujęty przez policję w lipcu ubiegłego roku.

Policja dotarła do nagrań rozmów telefonicznych, w których oskarżony planował zamach na życie księcia George’a. Mężczyzna wraz ze swoim wspólnikiem planowali udać się do lodziarni, która znajduje się nieopodal domu Cambridge’ów, aby wlać truciznę do lodów, które miały być przeznaczone dla ośmiolatka.

Pójdą kupić lody, a potem najprawdopodobniej ich syn je zje – tak brzmi fragment nagrania.

Jak ustaliła policja, Sahayba przekazał członkom ISIS kilka szczegółów dotyczących szkoły, do której uczęszcza mały książę oraz zachęcał ich do ataku. Po tym wydarzeniu księżna Kate i książę William podwoili ochronę, aby mieć pewność, że ich dzieciom nie grozi nic złego. Musimy przyznać, że ta historia mrozi krew w żyłach.


książę William, książę George, księżniczka Charlotte, książę Louis

książę William, książę George, księżniczka Charlotte, książę Louis

Książę George

Książę George

książę George

książę George

Komentarze

 • Gośćjoo pisze:

  Dlaczego likwidujecie komentarz ?

 • Gośćjoo pisze:

  Mam uczucie, ze Polacy nie sa swiadomi i nie doceniaja, partii ktora gwarantuje spokojne zycie bez nieproszonych gosci. Tusk wraca zobaczycie czyje interesy bedzie preferowal w Polsce.

 • Gość pisze:

  Takie małe dziecko i już chcieli go zabić. Jakby był dorosły byłoby go mniej szkoda 🙁

 • Gość pisze:

  Psychole

 • Gość pisze:

  I wy w to wierzycie. po pierwsze jaki to książę i ta cała tzw.ich rodzinka krolewska

 • Gość pisze:

  Nic dziwnego, że Megan i Harry domagali się ochrony dla swojego synka . To oczywiste, że mieli prawo się bać o jego bezpieczeństwo. To smutne , że wg ludzi z Firmy tylko dzieci Wiliama i Kate się liczą. Podziwiam Harrego . To naprawdę wymagało odwagi, że postanowił się sprzeciwić tej skostniałej instytucji. Wybrał żonę i dziecko. I tak powinno być. Jeżeli się sprowadza na ten świat dziecko to powinno się o nie troszczyć jak o największy skarb. On to zrozumiał i zabrał szkraba od tego zakłamania.

  • Gość pisze:

   Za chwilę będzie zorganizowany zamach na Archiego by Meghan 🤣 I kolejny pretekst do zwiększenia ochrony. Oni nie odpuszczą, jeśli nie będą w centrum uwagi.

  • Milenka pisze:

   Troska o dzieci to piękna rzecz. Ale wydaje mi się, że im bardziej niz na dziecku, zależy na poklasku.

 • Milena pisze:

  Chinczycy niszczą nację europejską i amerykanską jako konkurencyjne poprzez produkcję i wypuszczanie śmiercionośnych wirusów np. Sars, Covid, a Dzihadyści poprzez zastraszenie i psychozy. Donald Trump wiedział, co jest grane, to go odsunęli i wsadzili na jego miejsce głupiego dziadka.

  • Gość pisze:

   To prawda. Trumph całe lata prowadzi z sukcesem biznesy i myśli samodzielnie a nie to co słaby , chory i bez własnego zdania dziadek. To przerażające ,że system potrafił pozbyć się kogoś kto ich zdemaskował.

  • Gośćtres pisze:

   Tak,dokładnie tak jest.

 • hipokryci pisze:

  Królewskiego dziecka szkoda, dzieci w Palestynie już mniej

 • JOYA pisze:

  Wypisz wymaluj prapradziadek Jerzy.
  Jak można ogóle coś takiego planować? Tak Bogiem a prawdą to niektórzy ze swoją mentalnością ze średniowiecza nie wyszli.

 • Kkk pisze:

  Straszne. Jak widać, ich życie to nie bajka.

 • Gość pisze:

  Straszne . Takie małe dziecko i chcieli go zabić . Tragedia

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×