Dziennikarka TVP zwolniona za pozytywny reportaż o spektaklu z papieżem: „Nieprofesjonalna; z brakami warsztatowymi”

Jacek Kurski o słabej oglądalności w TVP

Jacek Kurski o słabej oglądalności w TVP

Dziennikarka TVP straciła pracę za reportaż o spektaklu z papieżem

Od jakiegoś czasu wciąż mówi się o warszawskim Teatrze Powszechnym. Wszystko to za sprawą spektaklu pewnego chorwackiego reżysera Olivera Frljicia. Oburzenie części społeczeństwa wywołuje spektakl Klątwa. W jednej ze scen możemy bowiem zobaczyć figurę papieża Jana Pawła II, z którą to aktorka uprawia seks oralny. Inna część dotyczy bowiem szubienicy opisanej jako obrońca pedofilów. Swoje zdanie w tej sprawie wypowiedział już Episkopat przedstawiając nie lada obudzenie.

Ten spektakl nie mógł przejść bez echa w polskich mediach. TVP zrobiło więc o nim materiał. Na kanale informacyjnym mogliśmy obejrzeć całkiem sporą liczbę reportaży. Okazuje się jednak, że w ubiegłą sobotę w magazynie Informacje kulturalne wyemitowano materiał, który wręcz zachęcał do obejrzenia Klątwy. Jak informuje portal wirtualnemedia.pl, z pracy zwolniono już wydawczynię programu Katarzynę Kuszyńską, a autorkę Annę Mikołajczyk zawieszono na dwa tygodnie. Ta pierwsza zamieściła oświadczenie na swoim Facebooku.

Zostałam dziś wyrzucona z pracy. Okazuje się, że wykonywanie swoich obowiązków, czyli informowanie publiczności kulturalnego kanału telewizyjnego o tym, co dzieje się w teatrze, jest czymś skandalicznym. Zdania nie zmienię – żeby mówić o spektaklu, wypada go najpierw zobaczyć. Dziękuję wszystkim za dziewięcioletnią przygodę i do zoba! – napisała Kuszyńska

Skomentowała to Mikołajczyk.

A ja, nieprofesjonalna dziennikarka z brakami warsztatowymi, za zdanie, że „Wszystkich, których porusza już sam temat, reżyser zaprasza najpierw na spektakl” zostałam zawieszona – podobno tym zdaniem reklamuję spektakl! – napisała

Póki co, dyrektor TVP Kultura, Mateusz Matyszkowicz odmówił komentarza w tej sprawie. Przyznał jedynie, że spektakl jest prowokacją. W ostatnim wydaniu Informacji kulturalnych pokazano reportaż krytykujący Klątwę.

Zobacz: Czarne chmury nad karierą Marceliny Zawadzkiej. Gwiazda może stracić pracę w TVP

Dziennikarka TVP zwolniona za pozytywny materiał o spektaklu Klątwa

Dziennikarka TVP zwolniona za pozytywny materiał o spektaklu Klątwa


Jacek Kurski - Sylwester 2016 Zakopane

Jacek Kurski - Sylwester 2016 Zakopane

Jacek Kurski - 25 lat Super Expressu

Jacek Kurski - 25 lat Super Expressu

Jacek Kurski na Festiwalu Filmowym w Gdyni

Jacek Kurski na Festiwalu Filmowym w Gdyni

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×