Dziennikarka TVP walczy z nowotworem. W dramatycznym apelu prosi o wsparcie: „Lekarze twierdzą, że nie są w stanie mi już pomóc”

Klementyna Wohl

Dziennikarka TVP, Klementyna Wohl walczy z nieoperacyjnym nowotworem. Jedyną szansą na zdrowie jest dla niej kosztowne leczenie za granicą. Ruszyła zbiórka, która ma pomóc uzbierać niezbędną sumę. Ile jeszcze brakuje?

Dziennikarka pierwsze objawy choroby poczuła kilka miesięcy temu. Długo wydawało jej się, że to jedynie niestrawność. Udała się do lekarza, lecz pierwsze diagnozy nie były trafne. Zmieniała dietę, brała leki, lecz jej stan zdrowia nadal się nie poprawiał. W pewnym momencie ból, który jej towarzyszył, stał się nie do zniesienia. Po wielu wizytach w gabinetach lekarskich trafiła a końcu do szpitala.

Wtedy trafiłam do szpitala po raz pierwszy. Było to 2 miesiące temu. Dzień, w którym usłyszałam diagnozę, rzucił cień na moje plany i marzenia o przyszłości. Rozległy nowotwór w obrębie układu pokarmowego, nieoperacyjny. Ograniczone możliwości leczenia brzmią jak wyrok – mówi Klementyna Wohl.

Klementyna ma 35 lat i pracuje jako wydawca w TVP Kultura. Wychowuje 7-letniego synka, który jest dla niej całym światem. Niedawno też zaręczyła się i planowała ślub z ukochanym. Niestety choroba okrutnie zweryfikowała jej plany.

Jestem mamą 7-letniego Jasia, dopiero co się zaręczyłam i planowałam wspólną przyszłość z mężczyznami mojego życia… RAK przewrócił wszystko do góry nogami. Lekarze twierdzą, że nie są w stanie mi już pomóc… Jednak nie poddaję się

Klementyna Wohl walczy z nowotworem. Ruszyła zbiórka dla dziennikarki

Klementyna ma rozległy i nieoperacyjny nowotwór w obszarze układu pokarmowego. Polscy lekarze nie są już w stanie jej pomóc. Ona jednak się nie poddaje i razem z rodziną i przyjaciółmi znalazła klinikę, która mogłaby podjąć się leczenia.

Moja rodzina i znajomi szukali za granicą klinik, które podejmą się operacyjnego usunięcia rozległego guza i dalszego leczenia, dając mi nadzieję. Przyjmie mnie najprawdopodobniej Klinika w Heidelbergu, która zgodziła się podjąć skomplikowane leczenie, którego koszt wynosi minimum 65 tys. euro – pisze w swoim apelu na siepomaga.pl

Bardzo kosztowne leczenie przekracza możliwości finansowe dziennikarki, dlatego zdecydowała się założyć zbiórkę. W pomoc natychmiast zaangażowali się też inni dziennikarze. Koledzy z TVP starają się wesprzeć Klementynę, udostępniając jej dramatyczny apel i prosząc o wpłaty na leczenie. Wspiera ją między innymi zastępca dyrektora TVP World, Dawid Wildstein.

Hm, napiszę szczerze a więc i emocjonalnie.
Klementyna Wohl ma raka.
To bardzo ważna dla mnie osoba. Znamy się sto lat. Ciepła, serdeczna, dobra, wyluzowana, zresztą, żadna inna nie wytrzymałaby przyjaźnienia się z takim pajacem jak ja.
Jest z nią bardzo źle i wszyscy staramy się pomóc, błagam Was serio, pomóżcie jej, udostępnijcie jak możecie, cokolwiek.
Niech walczy dalej i niech ta groteskowa materia świata jej w tym nie przeszkodzi.
Niech nie zostawi swojego synka samego.
Tyle, pomóżcie proszę.
Udostępnijcie chociaż.  – apeluje w social mediach.

Do końca zbiórki zostały zaledwie dwa dni, a Klementynie nadal nie udało się uzbierać nawet połowy niezbędnych pieniędzy. Jak na razie na koncie znajduje się nieco ponad 167 tys. z potrzebnych 355 tys. Miejmy nadzieję, że kwotę uda się jak najszybciej uzbierać.


Klementyna Wohl walczy z nowotworem

Klementyna Wohl walczy z nowotworem

Klementyna Wohl walczy z nowotworem

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×