Dziennikarka TVP walczy z nowotworem. W dramatycznym apelu prosi o wsparcie: „Lekarze twierdzą, że nie są w stanie mi już pomóc”

Klementyna Wohl

Klementyna Wohl

Dziennikarka TVP, Klementyna Wohl walczy z nieoperacyjnym nowotworem. Jedyną szansą na zdrowie jest dla niej kosztowne leczenie za granicą. Ruszyła zbiórka, która ma pomóc uzbierać niezbędną sumę. Ile jeszcze brakuje?

Dziennikarka pierwsze objawy choroby poczuła kilka miesięcy temu. Długo wydawało jej się, że to jedynie niestrawność. Udała się do lekarza, lecz pierwsze diagnozy nie były trafne. Zmieniała dietę, brała leki, lecz jej stan zdrowia nadal się nie poprawiał. W pewnym momencie ból, który jej towarzyszył, stał się nie do zniesienia. Po wielu wizytach w gabinetach lekarskich trafiła a końcu do szpitala.

Wtedy trafiłam do szpitala po raz pierwszy. Było to 2 miesiące temu. Dzień, w którym usłyszałam diagnozę, rzucił cień na moje plany i marzenia o przyszłości. Rozległy nowotwór w obrębie układu pokarmowego, nieoperacyjny. Ograniczone możliwości leczenia brzmią jak wyrok – mówi Klementyna Wohl.

Klementyna ma 35 lat i pracuje jako wydawca w TVP Kultura. Wychowuje 7-letniego synka, który jest dla niej całym światem. Niedawno też zaręczyła się i planowała ślub z ukochanym. Niestety choroba okrutnie zweryfikowała jej plany.

Jestem mamą 7-letniego Jasia, dopiero co się zaręczyłam i planowałam wspólną przyszłość z mężczyznami mojego życia… RAK przewrócił wszystko do góry nogami. Lekarze twierdzą, że nie są w stanie mi już pomóc… Jednak nie poddaję się

Klementyna Wohl walczy z nowotworem. Ruszyła zbiórka dla dziennikarki

Klementyna ma rozległy i nieoperacyjny nowotwór w obszarze układu pokarmowego. Polscy lekarze nie są już w stanie jej pomóc. Ona jednak się nie poddaje i razem z rodziną i przyjaciółmi znalazła klinikę, która mogłaby podjąć się leczenia.

Moja rodzina i znajomi szukali za granicą klinik, które podejmą się operacyjnego usunięcia rozległego guza i dalszego leczenia, dając mi nadzieję. Przyjmie mnie najprawdopodobniej Klinika w Heidelbergu, która zgodziła się podjąć skomplikowane leczenie, którego koszt wynosi minimum 65 tys. euro – pisze w swoim apelu na siepomaga.pl

Bardzo kosztowne leczenie przekracza możliwości finansowe dziennikarki, dlatego zdecydowała się założyć zbiórkę. W pomoc natychmiast zaangażowali się też inni dziennikarze. Koledzy z TVP starają się wesprzeć Klementynę, udostępniając jej dramatyczny apel i prosząc o wpłaty na leczenie. Wspiera ją między innymi zastępca dyrektora TVP World, Dawid Wildstein.

Hm, napiszę szczerze a więc i emocjonalnie.
Klementyna Wohl ma raka.
To bardzo ważna dla mnie osoba. Znamy się sto lat. Ciepła, serdeczna, dobra, wyluzowana, zresztą, żadna inna nie wytrzymałaby przyjaźnienia się z takim pajacem jak ja.
Jest z nią bardzo źle i wszyscy staramy się pomóc, błagam Was serio, pomóżcie jej, udostępnijcie jak możecie, cokolwiek.
Niech walczy dalej i niech ta groteskowa materia świata jej w tym nie przeszkodzi.
Niech nie zostawi swojego synka samego.
Tyle, pomóżcie proszę.
Udostępnijcie chociaż.  – apeluje w social mediach.

Hm, napiszę szczerze a więc i emocjonalnie.Klementyna Wohl ma raka.To bardzo ważna dla mnie osoba. Znamy się sto lat….

Posted by David Wildstein on Tuesday, July 20, 2021

Do końca zbiórki zostały zaledwie dwa dni, a Klementynie nadal nie udało się uzbierać nawet połowy niezbędnych pieniędzy. Jak na razie na koncie znajduje się nieco ponad 167 tys. z potrzebnych 355 tys. Miejmy nadzieję, że kwotę uda się jak najszybciej uzbierać.


Klementyna Wohl walczy z nowotworem

Klementyna Wohl walczy z nowotworem

Klementyna Wohl walczy z nowotworem

Klementyna Wohl walczy z nowotworem

Klementyna Wohl walczy z nowotworem

Klementyna Wohl walczy z nowotworem

Komentarze

 • Gość pisze:

  Wstrętni jesteście, podli, paskudni, jadowici ludzie (??????)

 • Gość pisze:

  Plują na Owsiaka, sponsorują kościelny biznes, a ludzie muszą żebrać o życie. Ilu z nich dałoby się uratować za pieniądze płynące strumieniem do TVP.?! Nie trawię Polaczków dziadów, co się za 500 sprzedali😡

 • Wiola pisze:

  Życzę szybkiego powrotu do zdrowia, abyś mogła się już tylko skupić na wychowaniu dziecka i całą rodziną się cieszyć zdrowiem. Sobie też życzę tego samego i każdemu kto tu zajrzy. Dobroci trzymajcie się. Będzie dobrze. Siły i wytrwałości masz cel :):):)

 • Do goscia pisze:

  Czlowieku! Co Ty piszesz!? Ale zzera Cie ninawisc! A gdyby to chodzilo o kogos Ci bliskiego tez tak bys napisał
  ?! Ludzie co sie z Wami wszystkimi stalo?

 • Gość pisze:

  jak taka ważna osoba dla wildsteina to niech zapłaci , w końcu tvp tyle placi swoim szczurom że powinien zaplacić.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×