Gwiazdy świętują Dzień Kota i chwalą się swoimi pupilami. Tyle słodyczy na raz dawno nie widzieliśmy

Dzień kotaDzień kota, gwiazdy z kotami

Dzień kota, gwiazdy z kotami

Światowy Dzień Kota, to coroczne święto obchodzone 17 lutego. Tego dnia wszyscy amatorzy mruczących pupili wyznają swoim czworonogom dozgonną miłość i oddanie. Sprawdziliśmy, które gwiazdy mają koty i czy obchodzą ten dzień. 

Światowy Dzień Kota, to święto, które zapoczątkowano w 1990 roku we Włoszech. W 2006 roku na stałe wpisało się do kalendarza w Polsce. Ten dzień ma na celu podkreślić, jak ważna jest obecność kotów w życiu człowieka oraz jak istotne jest, aby nieść pomoc wolnożyjącym i bezdomnym zwierzętom.

Pomysłodawcą obchodzenia Dnia Kota był Wojciech Albert Kurkowski, który od lat pomaga bezdomnym czworonogom. Dzięki jego poświęceniu i inicjatywie, kluby felinologiczne należące do Felis Polska każdego roku przekazują dary na rzecz pomocy bezdomnym zwierzętom.

Od 2010 roku w akcję pomocy kotom żyjącym na ulicy włączyła się Fundacja Vivaoraz program Mój Pies i inne zwierzęta emitowany w TVP Warszawa.

Koty gwiazd. Marzena Rogalska

Marzena Rogalska jest wielką amatorką mruczących pupili. W Światowy Dzień Kota opublikowała na Instastory nagranie, jak jej ukochane futrzaki leżą z nią w łóżku, a nawet przywdziała koszulkę z wizerunkiem kota.

Bazyl mówi dobranoc. Bazyl to właściwie kotopies, bo poza kocim geniuszem jest do bólu towarzyski, mega kontaktowy, aportujący, chodzący przy nodze i tak przy okazji jest większy od psa mojej siostry. Jest jednym z najwspanialszych zwierzaków, jakie kiedykolwiek miałam. Ma spory fanklub, do którego należą – moja rodzina i przyjaciele oraz spora część tej tutaj instarodzinki. Ostatnio do grupy wielbicieli dołączyli także fachmani z ekipy remontowej. Taki to Bazyliusz Wspaniały!

Jak mJak mieszka Marzena Rogalska?ieszka Marzena Rogalska?

Jak mieszka Marzena Rogalska?

Koty gwiazd. Agnieszka Dygant

Agnieszka Dygant jest właścicielką dwóch kotów rasy Maine Coon, które wabią się Kongo i Kanada. Futrzaki są prawdziwymi gwiazdami na jej profilu na Instagramie. Zawładnęły nie tylko jej sercem, ale i przejęły najwygodniejsze miejsca w domu.

Koty gwiazd. Magda Cielecka

Magda Cielecka jest właścicielką dwóch kotów, które są dachowcami. Estrella i Borówka każdego dnia czekają na swoją panią oraz wykorzystują każdą chwilę na to, aby móc pobyć z nią sam na sam. Wystarczy, że Magda wygodnie rozsiądzie się na sofie, a te już wskakują jej na kolana.

Koty gwiazd. Katarzyna Dowbor

Katarzyna Dowbor znana jest z tego, że kocha zwierzęta. W jej pięknym domu ciepły kąt znalazły trzy psy – Rumpel, Pepe i Benio oraz dwa koty – Yeagger rasy Maine Coon oraz Fiona, która jest dachowcem. Oprócz tego prowadząca Nasz nowy dom jest właścicielką dwóch koni – Rodezji i Bosmana.

Koty gwiazd. Anna Nowak-Ibisz

Anna Nowak-Ibisz uwielbia koty i w swoim pięknym domu ma aż trzy – kocią mamę i dwójkę ich dzieci. Lizak, Figa i Ronja znaleźli w jej domu bezpieczną przystań i rozgościli się na dobre, również w sercach domowników.

Dzisiaj światowy dzień kota. Bez nich nasz dom to byłaby głupota! Dosłownie bo byłby pusty, pozbawiony tego cudownego elementu miłości, który dostajemy bezwarunkowo, od psa, ale od kota już nie. Na szacunek i miłość kota trzeba sobie zasłużyć – nasze gadają z nami i są naszą kocią rodziną, to nasze dzieciaki – przytulamy je i jest to nasza kototerapia – nauka łagodności, delikatności, niezależności i wolnego wyboru! Kot to osobnik niesterowalny! W naszym domu nie byłoby bez nich tych wszystkich okrzyków miłosnych i śmiechu z ich zabaw i polowań , cała nasza sfera emocjonalna byłaby zdecydowanie uboższa bez ich towarzystwa . A sen ? Co to za sen bez mruczenia kota obok… to tylko namiastka raju.

Koty gwiazd. Dominika Gwit

Dominika Gwit jest właścicielką kotki, która wabi się Rysia i jest rasy Maine Coon. Aktorka założyła swojej puchatej księżniczce profil na Instagramie, na którym regularnie pojawiają się jej zdjęcia (@rysiadunaszewska).

Koty gwiazd. Marcelina Zawadzka

Marcelina Zawadzka bardzo lubi koty, a w dniu, w którym świętowała 32. urodziny, w jej mieszkaniu pojawił się nowy współlokator. Jest nim przeuroczy, rudy Kot Rycki Martin Pawlo Zawadzki. Futrzak w krótkim czasie stał się gwiazdą niemal wszystkich zdjęć, jakie od tamtego czasu pojawiły się na profilu miss.

Koty gwiazd. Karolina Gilon

Karolina Gilon jest jedną z najbardziej rozchwytywanych gwiazd Polsatu. Prowadzi nie tylko Love Island. Wyspę miłości, ale i popularne show Ninja Warrior, a oprócz tego bierze udział w różnych kampaniach reklamowych i sesjach fotograficznych. Choć nie ukrywa, że w przyszłości chciałaby mieć psa, to na tę chwilę cieszy ją towarzystwo jej ukochanego kota, Puszkina, który każdego wieczoru tuli ją do snu.

Koty gwiazd. Qczaj

Qczaj 17 lutego szczególnie namawia do tego, aby ukochać swojego pupila. Sam jest posiadaczem kotki Grażynki, która gościnnie pojawia się na jego profilu na Instagramie. Towarzyszy mu ona również w nielicznych podróżach.

A czy wy macie koty? Jak się wabią?


Jak mieszka Marzena Rogalska?

Jak mieszka Marzena Rogalska?

Marzena Rogalska - Światowy Dzień Kota

Marzena Rogalska - Światowy Dzień Kota

Agnieszka Dygant - Światowy Dzień Kota

Agnieszka Dygant - Światowy Dzień Kota

Komentarze

  • Gość pisze:

    Magda Cielecka brawo! Pięknie dachowce, najpewniej przygarniete. Reszta koty rasowe dla szpanu choć też na pewno kochane

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×