Szukaj

Cukiereczki ze ślubnego portretu Kate i Williama dojrzały i bardzo się zmieniły. Sprawdziliśmy, jak wyglądają i co robią

Księżna Kate i książę William

Księżna Kate i książę William

Książę William i księżna Kate świętują 10. rocznicę ślubu. Postanowiliśmy przypomnieć ślubne fotografie, na których towarzyszyły im małe druhny i kilkuletni drużbowie. Dzieci ze zdjęć są już prawie pełnoletnie. Jak potoczyły się ich losy?

Książę William i jego żona Kate zdecydowanie są ulubieńcami Brytyjczyków. Wnuk królowej Elżbiety II, który jest drugi w kolejce do tronu dzięki swojemu zaangażowaniu w sprawy monarchii, szybko zjednał sobie sympatię poddanych. Taką samą popularnością cieszy się również jego żona.

Zakochani pobrali się 29 kwietnia 2011 r. w Opactwie Westminster. Ich ślub był ogromnym wydarzeniem medialnym nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale też na całym świecie. Do kaplicy zostało zaproszonych aż 1900 gości, a na przyjęcie, które odbyło się w Pałacu Buckingham, przybyło 600 zaproszonych osób. Dzień ich ślubu był w kraju dniem wolnym od pracy. Gdy młoda para przejeżdżała ulicami Londynu, na ulicach miasta pojawiło się ponad milion osób, które chciały zobaczyć nowożeńców. Transmisję z tego dnia oglądało ponad 2 miliardy osób z całego świata.

Projekt sukni ślubnej Kate był wielką tajemnicą. Kreację uszyto z ręcznie robionej koronki wykonanej przez Królewską Szkołę Krawiectwa. Welon o długości niemal 3 metrów był wykonany z kilku warstw delikatnego jedwabiu w kolorze kości słoniowej. Podczas zaślubin książęcej pary powstała niezliczona ilość zdjęć. Niektóre jednak szczególnie zapadły w pamięć.

Co teraz robią dzieci, które towarzyszyły Kate i Williamowi podczas ślubu?

W dniu ślubu hołdowano wielu królewskim tradycjom. Małżonkom w tym dniu towarzyszyło kilka małych druhen i młodzi drużbowie, którzy zostali uwiecznieni podczas i ślubnej sesji zdjęciowej. Kim były dzieci i co robią 10 lat po ślubie? Sprawdziliśmy, jak zmieniło się ich życie od tamtej pory.

Jedną z dziewczynek w białej sukience, która dumnie kroczyła przy Kate i Williamie była mała Lady Louise Windsor, córka księcia Edwarda. Gdy towarzyszyła kuzynowi w dniu ślubu, miała zaledwie 7 lat. Obecnie jest nastolatką, która po swoim dziadku Filipie odziedziczyła wielką pasję do koni. To właśnie ona otrzymała od niego w spadku jego ukochane kuce. Obecnie Louise zajmuje 14. miejsce w kolejce do tronu.

Lady Louise Windsor w 2021 roku

Lady Louise Windsor w 2021 roku

Wśród dziewczynek z uroczymi bukiecikami była również Lady Margarita Armstrong-Jones. To córka hrabiego i hrabiny Snowdon i jedyna wnuczka księżniczki Małgorzaty. Dziewczyna ma obecnie 18 lat i jest 25. w kolejce do królewskiego tronu. Interesuje się modą, a jakiś czas temu pojawiła się na pokazie marki Dior.

Margarita Armstrong-Jones

Margarita Armstrong-Jones

Najmłodsza wśród dziewczynek była wówczas 3-letnia Elisa Lopes, której przypadła bardzo ważna rola- dziewczynki sypiącej kwiatki. To wnuczka księżnej Kornwalii i jej byłego męża Andrew Parker-Bowelsa. Obecnie ma 13 lat.

Elisa Lopes

Elisa Lopes

Maleńką druhną księżnej Kate była również Grace Van Custem. Jest córką przyjaciela królewskiej pary, Hugh van Cutsema – a książę William to jej ojciec chrzestny. Dziewczynka stała się słynna, gdy podczas pierwszego pocałunku książęcej pary na balkonie Pałacu Buckingham zasłoniła rękoma uszy, a na jej twarzy pojawił się grymas.

Kate i William ślub

Kate i William ślub

Grace Van Custem

Grace Van Custem

Książę William również mógł liczyć tego dnia na grono młodych drużbów. Pierwszym z nich był jego imiennik, William Lowther-Pinkerton. Jest on synem byłego doradcy Kate i Williama – Jamiego Lowther-Pinkertona, który ustąpił ze swojej roli w 2013 roku. Chłopiec w dniu ślubu książęcej pary miał zaledwie 10 lat. Pomimo tego, że zrezygnował ze swoich funkcji, książęca para nadal utrzymuje ciepłe relacje z ojcem Williama. Na próżno jednak szukać zdjęć młodzieńca. Nie posiada oficjalnego konta w serwisach społecznościowych i nie pokazuje się publicznie.

Panu młodemu towarzyszył w tym dniu również Tom Pettifer. Uroczy blondyn w dniu ślubu Kate i Williama miał zaledwie 8 lat. Jest on synem Tiggy Legge-Bourke, czyli byłej niani księcia Harry’ego i Williama. Kobieta opiekowała się książętami Williamem i Harrym w latach dziewięćdziesiątych i wycofała się ze swojej królewskiej roli w 1999 roku, kiedy wyszła za mąż za byłego oficera armii brytyjskiej Charlesa Pettifera.

Tom Pettifer

Tom Pettifer

W naszej galerii możecie jeszcze raz przypomnieć sobie ten wyjątkowy dzień.


Ślub księcia Williama i księżnej Kate (fot. ONS)

Ślub księcia Williama i księżnej Kate (fot. ONS)

Oficjalny ślubny portret księżnej Kate i księcia Williama

Oficjalny ślubny portret księżnej Kate i księcia Williama

Ślub księcia Williama i księżnej Kate w kwietniu 2011 roku (fot. ONS)

Ślub księcia Williama i księżnej Kate w kwietniu 2011 roku (fot. ONS)

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×