Gwiazdy, które musiały stawić czoła chorobie dziecka. Niektórym udało się pokonać groźnego wroga

Gwiazdy, które mają chore dzieci

Gwiazdy, które mają chore dzieci

Wydawałoby się, że gwiazdy wiodą idealne życie, jednak nie wszystkie mają tak duże szczęście. Kilka z nich musiało stawić czoła największemu wyzwaniu, jakim jest choroba dziecka. Niektórym udało się pokonać groźnego wroga, inni już do końca życia pozostaną pod opieką specjalistów. Sprawdź, o kim mowa.

Każdy rodzic przyzna, że choroba dziecka jest najgorszym, co może go spotkać w życiu. Niektórzy mogą jedynie bezradnie przyglądać się, jak ich pociecha walczy o zdrowie pod opieką lekarzy różnych specjalizacji. Nie ma większej tragedii dla matki i ojca, niż ta, kiedy nie są w stanie pomóc potomkowi. Żadne pieniądze nie gwarantują zdrowia, a w chorobie skutecznego leczenia. Które gwiazdy musiały temu stawić czoła?

Michael Buble — jego syn miał nowotwór

Michael Buble jest jednym z najpopularniejszych na świecie wokalistów jazzowych i popowych oraz realizuje się, jako aktor. Od marca 2011 roku żyje w związku małżeńskim z Luisaną Lopilato, argentyńską aktorką. 27 sierpnia 2013 roku przyszedł na świat ich syn Noah Buble. Trzy lata później rodzice otrzymali dramatyczną diagnozę — u chłopca stwierdzono nowotwór wątroby. Muzyk natychmiast odwołał trasy koncertowe, aby w tym trudnym czasie być przy rodzinie. Po roku okazało się, że chłopiec pokonał chorobę i wraca do zdrowia.

Syn Michaela Buble wygrał walkę z rakiem - Instagram

Syn Michaela Buble wygrał walkę z rakiem – Instagram

Patryk Jaki ma syna z zespołem Downa

Patryk Jaki 14 września 2013 roku wziął ślub z Anną Kuszkiewicz. Rok później na świat przyszedł ich syn, Radosław, który cierpi na Zespół Downa, a w 2020 roku córka, Aleksandra.

Krótko po tym, jak Radosław przyszedł na świat, jego rodzice dowiedzieli się, że ich syn może mieć bardzo duże problemy z normalnym funkcjonowaniem, a wykonywanie prostych czynności będzie dla niego niemalże niewykonalne. Ku zaskoczeniu wszystkich, chłopiec świetnie sobie radzi, o czym 2 lata temu poinformował szczęśliwy tata.

[…] Ponad 4 lata temu przyszedł na świat mój syn – Radzio. Mówili mi, że może nie chodzić, nie mówić, nie będzie potrafił ściągnąć i włożyć butów. Tymczasem nie tylko chodzi a biega ze mną i trenuje w szkółce piłkarskiej. Dodatkowo nie tylko mówi, ale opowiada mi każdego dnia co robił w przedszkolu. A żeby tego było mało, to jeszcze sam potrafi nie tylko założyć i ściągnąć buty, ale nawet gotować ze mną nietrudne dania – napisał na Facebooku.

Patryk Jaki z synkiem

Patryk Jaki z synkiem

Monika Zamachowska ma syna z zespołem Aspergera

Monika Zamachowska była zamężna trzykrotnie. Jej drugim mężem był Jamie Malcolm, były pilot RAF oraz linii Virgin Atlantic. Para doczekała się dwojga dzieci: Tomasza Davida oraz Zofii. Chłopiec od urodzenia cierpi na zespół Aspergera, które jest całościowym zaburzeniem rozwoju, opisywanym jako lżejsza odmiana autyzmu. Tomasz został zdiagnozowany w wieku 5 lat, mimo to jego mama do tej pory obwinia się za to, że różni się od swoich rówieśników.

Mam wyrzuty sumienia z powodu twojej inności. Matki zawsze żyją w poczuciu winy, że to one czegoś nie dopatrzyły. Właściwie całe moje życie to walka z tym poczuciem. Kiedy poznaliśmy z Jamiem diagnozę, trochę odetchnęliśmy, wiedzieliśmy przynajmniej, jak cię wspierać – powiedziała Vivie!

Tomasz Malcolm, Monika Zamachowska na spacerze

Tomasz Malcolm, Monika Zamachowska na spacerze

Ewa Błaszczyk ma córkę w śpiączce

Ewa Błaszczyk 13 grudnia 1986 roku wyszła za mąż za pisarza i dramaturga Jacka Janczarskiego. 2 stycznia 1994 roku na świat przyszły ich córki, bliźniaczki: Marianna i Aleksandra. Niestety jej życie nie było usłane różami. Najpierw zmarł jej mąż, a 100 dni później, dokładnie 11 maja 2000 roku Aleksandra zakrztusiła się tabletką i straciła przytomność. Od tamtej pory pozostaje w śpiączce. Przed laty zdiagnozowano u niej stan wegetatywny i spastyczny niedowład czterokończynowy.

Aktorka nigdy nie straciła nadziei na poprawę jej stanu. Kilka lat temu lekarze wszczepili jej stymulator mózgu, który poprawił ukrwienie narządu. Jak zdradziła w rozmowie z Vivą!:

[…] jej wzrok jest bardziej przytomny i pewne czynności wykonuje regularnie, na wyraźną prośbę.

Poniżej możecie obejrzeć materiał wideo, w którym Ewa opowiada o tym, jak choroba córki odmieniła jej życie i spojrzenie na świat.

Lucyna Malec ma córkę chorą na dziecięce porażenie mózgowe

Lucyna Malec największą popularność zdobyła dzięki roli Danuty Zimińskiej w serialu Na Wspólnej. Aktorka rzadko udziela wywiadów, w których ujawniałaby szczegóły ze swojego życia prywatnego, jednak kilkukrotnie wspominała o tym, że ma córkę Zosię, która cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. W rozmowie z Vivą! zdradziła, że nie od razu była świadoma tego, że coś jej dolega.

Od razu nie, wszystko działo się bardzo szybko i bardzo dramatycznie. Nie mogłam Zosi urodzić, użyto vacuum i włożono moje dziecko do inkubatora, a ja zasnęłam, bo byłam bardzo zmęczona. Kiedy spałam, córka umierała, ale nie umarła. Wszystko się wydarzyło w trakcie porodu i zaraz po. Choć to było 20 lat temu, nadal tkwię na tej sali porodowej. Następnego dnia zobaczyłam ją zaintubowaną, taką małą biduleczkę – powiedziała.

Lucyna Malec z córką

Lucyna Malec z córką

Paweł Kukiz ma córkę chorą na nerki

Paweł Kukiz od 1991 roku żyje w związku małżeńskim z Małgorzatą, z którą ma trzy córki: 30-letnią Julię, 27-letnią Polę oraz 21-letnią Hannę, która cierpi na przewlekłą niewydolność nerek. W 2006 roku przeszła przeszczep nerki, a niedługo później drugi. Żaden z nich się nie przyjął, przez co musiała znaleźć się na stole operacyjnym po raz trzeci.

Colin Farrell ma syna chorego na zespół Angelmana

Colin Farrell w latach 2002-2003 spotykał się z modelką Kim Bordenave. 12 września 2003 roku przyszedł na świat ich syn, James, który od urodzenia cierpi na zespół Angelmana. Dzieci cierpiące na tę chorobę najczęściej są niepełnosprawne intelektualnie, mają padaczkę, ataksję, charakterystyczne ruchy, które upodabniają je do marionetki oraz nagłe napady śmiechu. W większości przypadków różnią się również wyglądem: mają duże usta, wystający język, szeroko rozstawione zęby oraz najczęściej niebieskie oczy. Bardzo często są zafascynowane wodą.

Colin Farrell z synem

Colin Farrell z synem

Artur Gadowski ma córkę z zespołem Downa

Artur Gadowski jest znanym muzykiem rockowym oraz wokalistą zespołu Ira. Ma czworo dzieci: Wiktorię, Kacpra, Zuzannę i Idę. Jego najstarsza córka ma Zespół Downa. Odziedziczyła po ojcu talent wokalny, o czym muzyk opowiedział Vivie!. Ma również inne pasje.

Nawet kiedyś razem wystąpiliśmy. Wiktoria w szkole brała udział w konkursie muzycznym i poprosiła mnie, żebyśmy wystąpili w duecie. Zaśpiewaliśmy wspólnie trzy piosenki. […] Bardzo lubi jazdę konną i kocha pływanie. Ma w domu wiele medali.

Artur Gadowski - gwiazdy sobotniego wydania Dzień Dobry TVN

Artur Gadowski – gwiazdy sobotniego wydania Dzień Dobry TVN

Paweł Wawrzecki ma córkę chorą na porażenie mózgowe

Paweł Wawrzecki od 2002 roku samotnie wychowuje chorą na porażenie mózgowe córkę, Anię, która ma obecnie 40 lat. Opieka nad nią wymagała wielu poświęceń, jednak aktor ani na chwilę nie tracił wiary w to, że będzie mogła normalnie żyć. Zapewnił jej wykształcenie oraz zadbał o to, żeby niczego jej nie brakowało.

W wywiadzie udzielonym dla Vivy! zdradził, że wiodą normalne życie, a jego córka jest bardzo inteligentną kobietą.

Oceniam jej inteligencję bardzo wysoko. Tym bardziej, że zupełnie obcy ludzie, którzy spotykają się z Anią, czasami są pełni podziwu dla jej zdolności kojarzenia. Chociaż widać, że to osoba obciążona. Ania nigdy nie będzie pracowała, chociaż skończyła szkołę, pisze, czyta, korzysta z komputera. Ale sama na przykład książki nie przeczyta, bo to zbyt dla niej męczące – wyjawił.

Paweł Wawrzecki z córką

Paweł Wawrzecki z córką

Toni Braxton ma syna z autyzmem

Toni Braxton jest jedną z sióstr, które w latach 80. tworzyły zespół The Braxtons. Wokalistka wychowuje syna, u którego stwierdzono autyzm.

Toni Braxton na American Music Awards 2019

Toni Braxton na American Music Awards 2019

Te gwiazdy każdego dnia udowadniają, że miłość do dziecka potrafi przenosić góry i jest w stanie pokonać wszelkie przeciwności.


Syn Michaela Buble wygrał walkę z rakiem - Instagram

Syn Michaela Buble wygrał walkę z rakiem - Instagram

Patryk Jaki z synkiem

Patryk Jaki z synkiem

Tomasz Malcolm, Monika Zamachowska na spacerze

Tomasz Malcolm, Monika Zamachowska na spacerze

Komentarze

  • Gość pisze:

    AUTYZM TO NIE CHOROBA TYLKO ZABURZENIE!!!!!!

  • Gość pisze:

    Ty gościu głupi jesteś dokształi się trochę odnośnie chorób genetycznych ,a potem cokolwiek mow

  • Gość pisze:

    Taki lajf nie ma lekko nie ma nie ma dziwne ze sami są zdrowi ale przynajmniej mają o czym opowiadac w śniadaniówkach a zakopianka zalana w belgii nawet miasta w tamizie lodówki opony pampersy takze kalosze schodzą jak woda i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×