Jacek Kurski zwolnił dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej! Poszło o grube pieniądze dla Danuty Holeckiej!

Jacek Kurski o słabej oglądalności w TVP

Jacek Kurski o słabej oglądalności w TVP

Klaudiusz Pobudzin zwolniony z TVP

Jak informuje Gazeta Wyborcza z TVP został zwolniony dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Klaudiusz Pobudzin. Rzekomo z tym radykalnym ruchem kryje się ostra walka o władzę i pieniądze z prezesem TVP Jackiem Kurskim, który miał zażądać nowych, znacznie korzystniejszych warunków umowy o pracę dla ulubionych przez niego gwiazd głównego wydania Wiadomości Danuty Holeckiej i Michała Adamczyka.

Klaudiusz Pobudzin sprawował pieczę nad wszystkimi programami informacyjnymi TVP. Podobno w geście solidarności wraz z nim, do dymisji mieli się podać jego zastępca i dyrektor TVP InfoGrzegorz Pawelczyk oraz reporterka Wiadomości – Ewa Bugała. Pracownicy jednak nie zdążyli złożyć wymówień, bowiem prezes wysłał ich na nieoczekiwany urlop.

Z informacji, które możemy wyczytać w Gazecie Wyborczej jasno wynika, że Jacek Kurski zażądał od Klaudiusza Pobudzina, aby posłusznie przedłużył umowy Holeckiej i Adamczykowi zgodnie z zaleceniami prezesa. Nowe warunki umów prezenterów Wiadomości  opiewałyby do tej pory na kwotę 40 tys. zł plus VAT miesięcznie, jednak na nowych zasadach miały mieć aż roczny okres wypowiedzenia. Nowe kontrakty Holeckiej i Adamczyka miały ponadto opiewać na trzy lata. Chodziło o parasol bezpieczeństwa podczas ewentualnych przegranych przez PiS wyborach parlamentarnych, wówczas dwójka prezenterów nie zostanie zwolniona. Zatem zgodnie z życzeniem Kurskiego zmiana zasad zatrudnienia to koszt około 4 mln zł. W związku z tak wygórowanymi warunkami Pobudzin nie chciał podpisać umów, w związku z czym natychmiast został zwolniony z TVP.

Wyborcza sugeruje również, że na Woronicza od dawna mówiło się, że Pobudzin był na wylocie, bowiem budowanie przez niego samodzielnej pozycji w PiS nie spodobało się zarówno Kurskiemu, jak i jego prawej ręce, dyrektorowi Stanisławowi Bortkiewiczowi

Umowy prowadzących pozostają bez zmian, tak jak bez zmian wspomniane osoby świadczą pracę na rzecz TVP. Wysokość zarobków objęta jest tajemnicą korporacyjną, ale są one zgodne ze standardami rynkowymi w tej grupie zawodowej w innych telewizjach” – komentuje TVP

Przypomnijmy, że Klaudiusz Pobudzin pracę w TVP rozpoczął w styczniu 2016 roku, dokąd przeszedł z Telewizji Trwam. Na szefa TAI awansował w maju 2017 roku. Zatem zgodnie z zarządzeniem prezesa TVP, 17 stycznia pełniącym obowiązki dyrektora TAI został szef zespołu Wiadomości – Jarosław Olechowski.

 

Zobacz: Książę William całkowicie zmienił swoją fryzurę! Fani księcia są w wielkim szoku! A co na to księżna Kate?

Zobacz: Po 30 latach na jaw wyszły nowe fakty związane ze śmiercią Anny Jantar. Dramatyczne wyznania świadka

 

Zobacz: Danuta Holecka nie wytrzymała i odpowiedziała na krytykę “Korony Królów”. To chyba nie był dobry pomysł!

 


Kim jest Klaudiusz Pobudzin? fot. screen z youtube.com

Kim jest Klaudiusz Pobudzin? fot. screen z youtube.com

Klaudiusz Pobudzin nowym reporterem Wiadomoścci TVP fot. screen z youtube.com

Klaudiusz Pobudzin nowym reporterem Wiadomoścci TVP fot. screen z youtube.com

Danuta Holecka-

Danuta Holecka- "Smoleńsk" premiera

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×