Smutne wieści dla użytkowników Instagrama. To koniec z Instastories jakie znaliśmy. Zmiany wprowadza też Facebook

Instagram, FB - dyrektywa

Instagram, FB - dyrektywa

Poważne zmiany na Instagramie i w Messengerze. Użytkownicy mogą nie być zadowoleni. Wszystko przez wejście w życie unijnej dyrektywy. Z Instastories i Messengera znikają popularne opcje.

W poprzednim tygodniu doszło do bardzo poważnej awarii Facebooka, Messengera oraz Instagrama. Spowodowało to wielką konsternację, ponieważ użytkownicy na całym świecie mieli problemy z wysyłaniem i odbieraniem wiadomości oraz trudności w połączeniu się z serwerem. Co prawda awaria została usunięta po kilku godzinach, ale mocno dała się we znaki. Internauci nie wyobrażają już sobie codziennego funkcjonowania bez wymienionych aplikacji.

Mamy też smutne wieści dla nich, gdyż przez wejście w życie unijnej dyrektywy ePrivacy w najbliższym czasie z Messengera oraz Instagrama zniknie kilka ważnych opcji.

Jakie opcje znikną z Messengera i Instagrama?

21 grudnia wejdzie w życie dyrektywa unijna ePrivacy, podają wirtualnemedia.pl. Nakłada ona szereg regulacji na dostawców usług telekomunikacyjnych i na komunikatory internetowe, które świadczą usługi na terenie Unii Europejskiej. Zmiany dotyczą przede wszystkim zakresu pozyskiwania i przetwarzania danych osobowych, w tym m.in. pliki cookies.

Najbardziej zmiany wprowadzone przez nową dyrektywę odczują użytkownicy Messengera i Instagrama. Pierwszy komunikator do tej pory dawał  możliwości utworzenia sondy w czatach grupowych – nie będzie ona już dostępna, zniknie także możliwość ustawiania pseudonimów. Dodatkowo FB nie będzie mógł korzystać z targetowania reklam.

Jeśli chodzi o IG, to najważniejszą zmianą będzie zniknięcie niektórych narzędzi w Instastories. Nie będzie można wysyłać w wiadomościach prywatnych zdjęć modyfikowanych za pomocą filtrów z rozszerzoną rzeczywistością, co było chętnie używaną opcją komunikatora.

Wymienione funkcje zostaną usunięte, ponieważ nie spełniają zapisów umieszczonych w dyrektywie. Póki co Facebook wyłącza je stopniowo.

(…)nadal ustalamy najlepszy sposób, żeby przywrócić te funkcjonalności. Potrzeba czasu, żeby je przebudować tak, aby działały sprawnie i zgodnie z nowymi regulacjami (…) – można przeczytać w oświadczeniu firmy.

Użytkownicy już zauważyli, że zniknięcie niektórych funkcjonalności jest dosyć uciążliwe, zwłaszcza dla tych, którzy codziennie z nich korzystali.


Anna Lewandowska w drodze rozmawia przez telefon

Anna Lewandowska w drodze rozmawia przez telefon

Marcelina Zawadzka z telefonem i kosmetyczką

Marcelina Zawadzka z telefonem i kosmetyczką

Kasia Cichopek z telefonem

Kasia Cichopek z telefonem

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×