Dorota Wellman przeprowadziła wywiad z zakażonym HIV. Nie takiej reakcji się spodziewała. Widzowie pokazali brak dojrzałości

Dorota Wellman

Dorota Wellman

Dorota Wellman przeprowadziła wywiad z osobą zakażoną HIV. Wykonała pewien gest, a publika zamarła. Taka reakcja mocno ją zaskoczyła. 

Dorota Wellman ukończyła studia na Wydziale Filologii Polskiej i Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Życie zawodowe związała z dziennikarstwem. Pierwsze kroki stawiała w Radiu „Solidarność”. Później zaczęła pojawiać się na antenie Telewizji Polskiej. Do 2007 roku współprowadziła Pytanie na śniadanie Dwójki, po czym przeszła do Dzień Dobry TVN. Do dziś występuje tam u boku Marcina Prokopa.

Ostatnio udzieliła wywiadu magazynowi Repilka, który opisuje tematy dotyczące społeczności LGBT. W rozmowie stanęła w obronie mniejszości, podkreślając to, jak wiele przykrości muszą znieść ich przedstawiciele, zwłaszcza ci najmłodsi.

Żaden prawdziwy rodzic, kochający swoje dziecko, nie odrzuca go z powodu orientacji seksualnej. Nie potrafię tego zrozumieć. W pracy spotykam się z historiami, które uświadomiły mi, jak niektórzy rodzice traktują swoje dzieci LGBT+: wyrzucają je z domu, biją, upokarzają, pozbawiają ludzkiej godności. Własne dziecko! – powiedziała.

Poruszyła też wątek różnorodności, jaka występuje w miejscu jej pracy, czyli w stacji TVN.

Po wywiadach z osobami LGBT+ wiele osób z pracy osobiście mi za to podziękowało, ujawniając, że też należą do społeczności. W TVN-ie mamy ogromną różnorodność. Mamy kobiety i mężczyzn w różnym wieku, różnych wyznań, różnych poglądów politycznych, różnych orientacji seksualnych, osoby z niepełnosprawnościami, ludzi z różnych krajów – zrelacjonowała.

Dorota Wellman przeprowadziła wywiad z zakażonym HIV

Dziennikarka przypomniała, że to właśnie w jej programie po raz pierwszy odbyła się rozmowa z osobą zakażoną HIV. Był to homoseksualista z Wielkiej Brytanii.

W naszym programie wiele lat temu pojawił się gej z Anglii zakażony wirusem HIV. To była pierwsza tego typu rozmowa – z osobą, która z wirusem żyje, leczy się, funkcjonuje, ma partnera. Pierwszy raz w naszej telewizji otwarcie powiedział on: „Tak się stało. Na mnie trafiło. Zrobiłem te badania, przeżyłem koszmar, ale powiedziałem, że póki mogę – będę żył!” – wróciła myślami do tego wydarzenia.

Wspomniała, że podczas rozmowy uścisnęła dłoń gościa, co zaniepokoiło odbiorców programu. Ku jej zdziwieniu, wielu z nich myślało, że wirusem HIV można się zarazić poprzez dotyk, co oczywiście nie jest możliwe.

Pamiętam, że wtedy na antenie podałam mu rękę i ludzie zamarli po drugiej stronie, bo uważali, że się zakaziłam. Taki był poziom wiedzy. Dla mnie to było bardzo ważne spotkanie, bo wydawało mi się, że mówienie o tym, to jedno, ale normalny gest – podania ręki człowiekowi – to drugie, i że jest to dużo ważniejsze niż tysiąc słów, które wypowiem. Te reakcje potem, czy ja się nie bałam, nie brzydziłam… Pomyślałam wtedy: „Ile jest jeszcze rzeczy do zrobienia, ilu rzeczy ludzie nie wiedzą – podsumowała ten wątek.

Dziś społeczeństwo jest o wiele dojrzalsze i zapewne tylko nieliczny odsetek ludzi karmi się takimi uprzedzeniami.


Dorota Wellman

Dorota Wellman

Dorota Wellman. Konferencja prasowa filmu „Akademia Pana Kleksa”

Dorota Wellman. Konferencja prasowa filmu „Akademia Pana Kleksa”

Dorota Wellman

Dorota Wellman

Komentarze

 • Gość pisze:

  A ja uważam że pani Dorota powinna się zająć sobą bo ma bardzo poważny problem z otyłością i czas zadbać o zdrowie

 • Gość pisze:

  Ok jest pani tak madra jak na sniadaniowke😃😃😃ze może pani zabraknąć w tyle razem z długim też wybitnie😃madrym

 • Gość pisze:

  Ile będzie na tym jechała.stary odgrzewany kotlet.ona jedyną haha.bo inni dziennikarze byli tak glupi by uważać ze się zarazą przez uscisk.no prosze…..doroto ja wiem że prowadzisz sniadaniowke i myslisz ze bystrzejsi tego nie oglądają czasami

 • Gość pisze:

  Oby mądrych ludzi było więcej.

 • Gość pisze:

  Jest Pani bardzo mądra kobietą o wielkim sercu ❤️🤗

 • Gość pisze:

  Bardzo pani gratuluje tak wielkiej empatiiDodam tez , ze bardzo lubię gdy prowadzi Pani program z

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×