Dorota Wellman otworzyła się ws. molestowania seksualnego w pracy. Ma ważny apel do kobiet: „Musimy przestać się bać”

Dorota Wellman o molestowaniu seksualnym

Dorota Wellman o molestowaniu seksualnym

Dorota Wellman opowiedziała w telewizji o molestowaniu seksualnym. Wystosowała ważny komunikat do społeczeństwa. Co przekazała gwiazda TVN?

Dorota Wellman to jedna z największych gwiazd TVN. Przed laty współpracowała z wieloma innymi redakcjami. Doświadczenia nabierała m.in. w Radiu Solidarność, Telewizji Polskiej i Polsacie. Dziś większość widzów kojarzy ją z Dzień Dobry TVNgdzie pojawia się u boku Marcina Prokopa. Widzowie uwielbiają duet za poczucie humoru, dystans i empatię.

Już 3 lipca gwiazda dziennikarstwa wróci do TVN Style z kolejnym sezonem programu Inspirujące kobiety. Z tej okazji stacja opublikowała w social mediach kilka krótkich filmów, na których gwiazda odpowiada na zadane jej pytania.

Rozmówczyni wypowiedziała się m.in. na temat tego, czy jest potrzebna typowo „męska wersja” programu, który prowadzi aktualnie w TVN Style. Wellman, ku zdziwieniu wielu osób, przyznała, że taki format jak najbardziej by się przydał:

Kobiety robią tyle wspaniałych rzeczy – od przedsiębiorczości, skończywszy na inicjatywach społecznych. Tylko trzeba to pokazywać, żeby inni się inspirowali. Kręcić tym młynem, żeby wszyscy zrozumieli, że w swoim małym świecie można robić rewolucje, robić wspaniałe rzeczy i zmieniać świat. Musimy zrobić równowagę. Program o inspirujących mężczyznach jest bardzo potrzebny – nawet w kanale kobiecym. Mówię to zupełnie serio. Uważam, że mężczyźni robią tyle wspaniałych rzeczy, że trzeba to natychmiast pokazać. Chwalmy się tym, że nasi faceci są wyjątkowi i potrafią robić niezwykłe rzeczy. Może zrobimy „Inspirujących mężczyzn”.

Dorota Wellman o molestowaniu. Co powiedziała?

Dziennikarka uderzyła też w nieco bardziej feministyczne tony. Wypowiedziała się na temat problemu molestowania w pracy. Wezwała kobiety, jak i mężczyzn, do tego, aby stanowczo sprzeciwiali się tego typu patologicznym zachowaniom.

Wszystkie kobiety mogą głośno powiedzieć, co myślą. Na przykład w wypadku molestowania seksualnego, albo w ogóle molestowania w pracy. Jak wszyscy będą milczeć i każdy się pozwoli macać, i nie powie – „stop, nie życzę sobie takich zachowań”, to będzie to trwało. Czy to dotyczy kobiet, czy mężczyzn, bo to też się zdarza. Musimy przestać się bać i zacząć mówić otwartym głosem o tym, co nas boli i co chcemy zrobić – Wellman zaapelowała do swoich odbiorców.

Podpisujemy się pod każdym jej słowem.


Dorota Wellman otworzyła się na temat molestowania seksualnego

Dorota Wellman otworzyła się na temat molestowania seksualnego

Dorota Wellman otworzyła się na temat molestowania seksualnego

Dorota Wellman otworzyła się na temat molestowania seksualnego

Dorota Wellman otworzyła się na temat molestowania seksualnego

Dorota Wellman otworzyła się na temat molestowania seksualnego

Komentarze

 • gggGość pisze:

  Dorotko napisz do kolegi Tomasza Lisa, do jego kolegów którzy ukrywają to co robił w Newsweeku, molestowanie, mobbing, wszystko zamiatane pod dywan, reka reke myje

 • Gość pisze:

  Lepiej się czujecie obrażając innych ? Żałosne to bardzo

 • Gość pisze:

  Jakiś desperat chciał to,to?

 • Marco pisze:

  Tej św ini nikt nie tknie

 • Gość pisze:

  W Polsce żarty seksistowskie w pracy to norma. Ktoś się nie śmieje, ponurak, psuj zabawy. A to przecież to tez rodzaj molestowania. Gapienie się panów, rozmowy na temat wyglądu. Wszystko nie fajne. Panowie mogą wszystko. Nie wspomnę o dotykaniu, niby przytulenie. No i są zdecydowanie są gorsze rzeczy….

 • Gosc pisze:

  A skad wiesz,ze nie miala.Mowisz,piszesz o tym tylko dlatego,ze Pani Wellman nie ms wagi 49 kg ?
  Wstyd i zalosc ogarnia za takie wypowiedzi.

 • Maga pisze:

  A to ciekawe, skąd ona wie jak wygląda molestowanie?

 • Gość pisze:

  Co jak co ale ona chyba z molestowaniem problemów nie miała

  • GośćElka pisze:

   Skąd wiesz? I co chcesz przez swój komentarz powiedzieć/napisać? Że co …. ??? Pamiętam Ją z przed lat, kiedy zaczynała pracę w telewizji jako dziennikarka, była młodziutką kobietą i piękną. A Ty dzisiaj, gdy minęło sporo lat i jest chorującą, chcesz Jej ubliżać – a-fe!
   To tak, gdy komentarze piszą dzieci, w dodatku niegrzeczne.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×