Szukaj

Tak ostro o Agacie Dudzie jeszcze nie mówił nikt. Dorota Wellman ma mnóstwo uwag do Pierwszej Damy

Komentarz Doroty Wellman o Agacie Dudzie

Od ponad tygodnia cała Polska żyje tematem zakazu aborcji w Polsce. Wszystko zaczęło się, gdy rząd poinformował o planach wprowadzenia ustawy o antyaborcji. Zgodnie z nią usunięcie ciąży nie będzie możliwe w żadnym wypadku. Ta informacja spowodowała, że w mediach zawrzało. Dyskusje w sieci nie mają końca, a kilka dni temu w całej Polsce odbyły się nawet protesty przeciwko proponowanemu rozwiązaniu. W marszach uczestniczyły także gwiazdy.

Ostatnio posłanki klubu Nowoczesna wystosowały list do Agaty Dudy, w którym poprosiły o wyrażenie stanowiska w tej sprawie. Niestety Pierwsza Dama nie posiliła się na komentarz.

Zobacz: Młynarska o Dudzie: „Pan z długopisem”. Dalej jeszcze mocniej

Zachowanie żony prezydenta oceniła Dorota Wellman. Jak skomentowała postawę Pierwszej Damy?

Rola pierwszej damy, tak mi się wydaje, nie polega na noszeniu ładnych sukienek, dobrze dopasowanych, jak się ma taką sylwetkę. Nie polega też na tym, żeby jeździć gdzieś z mężem i go reprezentować, stać z tyłu i nie mówić nic. Rola pierwszej damy to rola niezwykle ważna, którą można cudownie wykorzystać dla ważnych, istotnych aspektów społecznych – tłumaczy w rozmowie z Super Expressem. Odezwać się w tej sprawie, poprzeć kobiety, które niegdyś poparły jej męża, oddając na niego głos. Rolą pierwszej damy jest również wspomaganie osób potrzebujących, zwracanie uwagi na istotne sprawy, które dzieją się w tym kraju. Pierwsza dama nie jest milczącą kukłą, która stoi i ładnie się uśmiecha! Pierwsza dama ma swoje zadania. Tak uważam, że powinna pełnić swoją funkcję w tym kraju.

Prezenterka dodała też, że Agata Duda nie zostanie zapamiętana jako dobra i pozytywna.

Uważam, że pełnienie tej funkcji to też zadania, które stoją przed tymi kobietami i niepowtarzalna szansa, żeby to stanowisko wykorzystać. Kto go nie wykorzystuje, traci szansę na to, żeby zostać zapamiętanym i zapisanym w historii. Kobiety powinny pokazać, że też mają zdania i nie są tylko żonami swoich mężów prezydentów.

Zgadzacie się z dziennikarką? Agata Duda powinna bardziej angażować się w życie polityczne?

Co sądzicie o planach rządu dotyczących wprowadzenia ustawy o antyaborcji?

Zobacz: Pierwsze damy o aborcji. Co mówiły Kaczyńska, Komorowska, Kwaśniewska i Wałęsa?

Dorota Wellman oceniła postawę Agaty Dudy

Dorota Wellman oceniła postawę Agaty Dudy

Postawa Agaty Dudy powinna być inna?

Komentarz Doroty Wellman o Agacie Dudzie


Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×