Dorota Wellman skomentowała powrót Kingi Rusin do TVN. „Nigdy nie byłyśmy aż w tak zażyłych relacjach”

Dorota Wellman i Kinga Rusin

Dorota Wellman i Kinga Rusin

Kinga Rusin w zeszłym roku zakończyła swoją przygodę z Dzień Dobry TVN. Od tego momentu nie pojawia się przed kamerami. Co o jej powrocie do pracy w telewizji sądzi Dorota Wellman? Dziennikarka zdobyła się na szczere słowa.

Kinga Rusin przez wiele lat była jedną z głównych gwiazd TVN-u. Regularnie gościła w porannym programie Dzień Dobry TVNz którym była związana od pierwszego sezonu. Debiutowała u boku Marcina Mellera. W 2009 roku jego miejsce zajął Bartek Węglarczyk. Od 2016 roku Kindze towarzyszył Piotr Kraśko.

Rusin, o tym, że odchodzi, poinformowała w zeszłym roku w oficjalnym oświadczeniu na Instagramie. Podkreśliła, że chociaż żegna się ze śniadaniówką, nie wyklucza, że wróci do pracy w telewizji. Marzy o autorskim programie, w którym mogłaby poruszyć mocne, a czasami też kontrowersyjne tematy:

Jeśli chodzi o telewizję – wiem co chcę robić i wiem czego nie chcę. Waham się co do kilku propozycji. Z pewnością chciałabym prowadzić program ostrzejszy, bardziej kontrowersyjny. Realizacja moich konkretnych wizji nie jest łatwa. Rozmowy trwają. Chcę też zająć się dziennikarsko poważniejszymi tematami i razem z własnym zespołem produkować reportaże i dokumenty – robiłam to, kiedy mieszkałam przez kilka lat w USA, zawsze to kochałam.

Kinga Rusin na ten moment nie wróciła do pracy przed kamerami. Zamiast tego podróżuje po świecie i koncentruje się na rozwoju swojego kosmetycznego imperium. Nie ukrywa, że możliwość pracy zdalnej pozwala jej na łączenie pasji z obowiązkami zawodowymi.

Dorota Wellman komentuje powrót Kingi Rusin do TVN-u

Niedawno na temat powrotu Rusin do telewizji TVN wypowiedziała się Dorota Wellman. Zapytana przez Fakt o to, czy brakuje jej Kingi w obradzie śniadaniówki, odparła szczerze:

Tak, brakuje mi jej. Ona była kontrowersyjna, a ja lubię takich ludzi. Ale podjęła taką decyzję i należy to szanować. Każdy ma swoją drogę. Widzę po tym, co robi Kinga, że chyba robi, to co chciała.

Dorota Wellman nie ma wątpliwości, że jeśli przyszła teściowa Taco Hemingwaya będzie chciała wrócić do pracy, z pewnością znajdzie się dla niej miejsce:

Nigdy nie byłyśmy w aż tak zażyłych relacjach, ale obserwuje to, co robi. Myślę, że ma swój świat. Jeśli jest tam dobrze, to dobrze. Jeśli zechce wrócić, to na pewno będzie miała gdzie.

Sama Kinga niedawno zdradziła, że dyrektor programowy TVN, Edward Miszczak, zaproponował jej poprowadzenie dwóch formatów. Nie leżały one jednak w kręgu jej zainteresowań:

Odpowiadając „sympatycznym” dziennikarzom z Superaka, martwiącym się o moje występy telewizyjne: otrzymałam od stacji TVN dwie ciekawe propozycje: prowadzenia „Power Couple” na głównej antenie w sobotę, w „prajmtajmie” oraz programu w TVN Style. Nie skorzystałam, robię teraz inne rzeczy, ale wciąż uwielbiam TVN i będę go bronić wraz z innymi dziennikarzami wolnych mediów, tak jak do tej pory. Pozdrowienia z Afryki – napisała na Instagramie.

Żałujecie, że Rusin nie czaruje już swoim uśmiechem na szklanym ekranie?

Kinga Rusin i jej ostatni komentarz na temat Małgorzaty Rozenek:


Kinga Rusin i Dorota Wellman na premierze książki Kingi Rusin i jej kosmetyków nowej generacji Pat&Rub

Kinga Rusin i Dorota Wellman na premierze książki Kingi Rusin i jej kosmetyków nowej generacji Pat&Rub

Anna Kalczyńska, Dorota Wellman, Kinga Rusin, Piotr Kraśko na prezentacji wiosennej ramówki TVN 2017 (fot. Instagram)

Anna Kalczyńska, Dorota Wellman, Kinga Rusin, Piotr Kraśko na prezentacji wiosennej ramówki TVN 2017 (fot. Instagram)

Kinga Rusin, Bartosz Węglarczyk, Dorota Wellman, Marcin Prokop, Marcin Meller, Magda Mołek, Robert Kantereit, Anna Kalczyńska Konferencja Dzień Dobry TVN

Fotografia: JastrzabPost

Komentarze