Szukaj

Dorota Wellman wyznała smutną prawdę. Musi się zmagać z nieuleczalną chorobą

Dorota Wellman

Dorota Wellman

Dorota Wellman w szczerym wywiadzie z Agatą Młynarską przyznała, że jest nieuleczalnie chora. Co jej dolega i jak się to objawia?

Dorota Wellman to jedna z najbardziej lubianych i najbardziej rozpoznawalnych gwiazd TVN-u. Od ponad 12 lat w duecie z Marcinem Prokopem prowadzi program Dzień Dobry TVN i robią to w niepodrabialnym stylu.

Znana jest z pozytywnego usposobienia i ogromnego dystansu do siebie, czym błyskawicznie zaskarbiła sobie sympatię tysięcy widzów. Jej swobodny styl bycia i naturalność sprawiają, że na programy z jej udziałem widzowie czekają z utęsknieniem, a gwiazdy zdradzają jej najskrytsze sekrety. Tym razem to ona zwierzyła się ze swoich w wywiadzie z Agatą Młynarską.

Dorota Wellman jest nieuleczalnie chora

Znana i lubiana prezenterka musi mierzyć się z nieprzyjemnymi komentarzami na temat swojego wyglądu – wiadomo, że im ktoś bardziej popularny, tym bardziej narażony jest na krytykę. Pogoń za upragnioną sylwetką jest życiowym celem ogromnej liczby współczesnych kobiet, które nie akceptują swojego wyglądu, bombardowane ideałami w mediach. Jak radzi sobie z tym wszystkim Wellman? Krytyka spływa po niej – stała się na nią odporna. Gwiazda już kiedyś wyznała, że złośliwe opinie nie robią na niej żadnego wrażenia. Nawet te mocno hejterskie.

Słyszę o sobie świnia, baleron, wieloryb. Nie będę się wieszać z tego powodu, bo to jest dla mnie, mało istotne. Ja wiem, kim jestem. A to, że ktoś lubi pluć, to niech sobie pluje. Myślę, że nie należy się tym przejmować.

Dopiero teraz jednak zdecydowała się wyznać, dlaczego ma tak duże problemy z wagą. Przyznała, że cierpi na zaburzenia hormonalne, które skutkują przybieraniem na wadze. Problem pojawił się u niej w czasie ciąży i trwa do dziś.

Moja waga to konsekwencja zaburzeń gospodarki hormonalnej, które będą ze mną do końca życia. No albo można było mieć dziecko, albo zaburzenia hormonalne, to ja już wybieram dziecko i nawet nie dyskutuję.

Dorota Wellman i jej mąż bardzo długo starali się o dziecko. W pewnym momencie przeżyła nawet załamanie nerwowe. Pomimo świadomości otyłości, dziennikarka nie podejmuje już działań zmierzających do pozbycia się kilogramów. W przeszłości odchudzała się wielokrotnie i pod opieką specjalistów, ale istnieje granica wagi, której nie jest w stanie przekroczyć.

Wielokrotnie bardzo się starałam to zrobić i nie jest to dieta pod tytułem: Teraz nie będę żarła, tylko piła zielone soki z dużą ilością jarmużu. Ja się poddawałam wielokrotnie terapiom pod okiem lekarzy, dlatego udało mi się schudnąć przez wiele lat ponad 30 kilogramów, ale moja waga dalej już nie rusza.

Niewielu wiedziało, że dziennikarka zmaga się z nieuleczalną chorobą. Wspaniale jednak, że pozostaje sobą i jest odporna na hejt.


Dorota Wellman w prostej stylizacji

Dorota Wellman w prostej stylizacji

Marcin Prokop i Dorota Wellman

Marcin Prokop i Dorota Wellman

Marcin Prokop i Dorota Wellman

Marcin Prokop i Dorota Wellman

Dodaj komentarz

 • adam pisze:

  Pani Doroto prosze usunac pasozyty na generatorze plazmowym i po migrenie

 • Gość pisze:

  Znam kobietę po 45 rż z Hashimotto przez 2 lata schudła sama 60 kg. 5 posiłków o tych samych godzinach 10 km na kijkacg codziennie I ograniczyła słodycze. Rewelacja się czuje

 • Gość pisze:

  Słuchać zaleceń endokrynologa ,zmienić nawyki żywiniowe ,przejść na dietę lekkostrawną ,wiecej się ruszać np.basen lub tenis no i zapuścić włosy bo ta fryzura podkreśla otyłość.Nie ma proporcji.

 • Gość pisze:

  Też choruję na silną migrene. Ale dzieki Bogu to nie rak P. Doroto. Migrena jest uleczalna poprzez operację głowy i blokadę neuronów odpowiedzialnych za ból.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×