Życie Doroty Szelągowskiej było koszmarem! Długo w ogóle nie wychodziła z domu. Cierpiąca gwiazda przerwała milczenie

Dorota Szelągowska

Dorota Szelągowska

Dorota Szelągowska otworzyła się ws. swoich problemów zdrowotnych. To okropne, przez co przechodziła. Pomogli jej specjaliści. 

Dorota Szelągowska zaczęła się pojawiać na ekranach telewizorów jako prowadząca kultowy format Rower Błażeja. Dziś realizuje się na antenie TVN. W programach dla tej stacji odmienia oblicza mieszkań i domów, co zapewniło jej liczne grono fanów. Równie sporo, jak w życiu zawodowym, dzieje się u niej prywatnie. Miała trzech mężów. Byli to kolejno: Paweł Hartlieb, Adam Sztaba i Michał Wawro. Z tym pierwszym ma dorosłego już dziś syna Antoniego, a z ostatnim – kilkuletnią córeczkę Wandę.

Żadną tajemnicą nie jest również to, że swego czasu zmagała się ona z potężnymi problemami natury zdrowotnej. Cierpiała na nerwicę lękową i musiała poprosić o pomoc specjalistów. Znów otworzyła się na ten temat.

Dorota Szelągowska o walce z chorobą

Opowiedziała o zmaganiach z chorobą w wywiadzie dla magazynu Party. Przez chorobę, przez niemal dekadę, w ogóle nie podróżowała. W tym czasie zresztą prawie nie wychodziła z domu. Szczegółowo wytłumaczyła:

Ze względu na nerwicę lękową, która nie tylko uziemiła mnie w domu, ale niemal zrobiła ze mnie wrak człowieka. I będę o tym mówić głośno, bo wielu ludzi, bojąc się stygmatyzacji, wciąż wstydzi się przyznać, że ma problemy psychiczne. Nerwica lękowa bierze się głównie z tego, że nie znasz swoich emocji. Kumulujesz je w sobie i gdy w końcu wybuchają, dzieją się rzeczy straszne.

Na szczęście pomoc specjalistów bardzo jej pomogła.

 Miałam psychiatrę, panią terapeutkę, rodzinę, która wiedziała, co się dzieje, a ja i tak byłam na totalnym dnie. Dostałam leki, które przyjmuję do dziś. Moja nerwica lękowa jest na razie zaleczona, a ja czuję, że odzyskałam kontrolę nad swoim życiem. Mam 42 lata i na nowo siebie odkrywam. Strasznie dużo czasu zmarnowałam w życiu na nielubienie siebie.

Rozmówczyni magazynu liczy, że otworzenie się przez nią na ten temat, pomoże innym osobom stanąć do walki z chorobą. Nie boi się przy tym stygmatyzacji i hejtu.

Kiedy byłam w najgorszym momencie mojej nerwicy lękowej i nie wychodziłam przez parę miesięcy z domu, szukałam wszędzie jakiejkolwiek nadziei. Jeśli moja historia może pomóc komukolwiek w walce o siebie i swoje zdrowie, to będę mówić o niej głośno, nawet jeśli będę za to hejtowana.

Jesteśmy pod wrażeniem odwagi Doroty!


Dorota Szelągowska na wyścigach konnych

Dorota Szelągowska na wyścigach konnych

Dorota Szelągowska -Bal Fundacji TVN 2022

Dorota Szelągowska -Bal Fundacji TVN 2022

Dorota Szelągowska – jesienna ramówka TVN 2022

Dorota Szelągowska – jesienna ramówka TVN 2022

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×