Dorota Szelągowska w katolickim tygodniku poruszyła temat swojej głębokiej wiary. Jak się czuje jako rozwódka?

Dorota Szelągowska o wierze w Boga i rozwodzie

Dorota Szelągowska nie ukrywa, że jest praktykującą katoliczką. Ostatnio projektantka wnętrz udzieliła szczerego wywiadu dla tygodnika katolickiego Dobry Tydzień, w którym pierwszy raz otwarcie opowiedziała o swoim rozwodzie z Adamem Sztabą oraz o traumatycznych doświadczeniach z młodości.

Dorota Szelągowska dzięki własnej pracy doszła na sam szczyt show-biznesu. Gwiazda twierdzi, że sukces zawdzięcza przede wszystkim sobie, choć niektórzy uważają, że w karierze pomogła jej znana matka-pisarka, Katarzyna Grochola. Okazuje się, że prawda wygląda zupełnie inaczej, o czym projektantka wnętrz opowiedziała w wywiadzie dla Dobrego Tygodnia.

38-latka nie ukrywa, że jej relacja z mamą była bardzo skomplikowana. Obecnie ich kontakt jest dobry, wspierają się w trudnych sytuacjach i zawsze mogą na siebie liczyć. W szczerej rozmowie z tygodnikiem katolickim Szelągowska nawiązała do swojej pierwszej ciąży, po której przytyła 30 kilogramów. Długo po porodzie miała mnóstwo kompleksów, z którymi walczyła przez aż dwa lata. Udało się jej schudnąć, jednak na zaakceptowanie siebie musiała poczekać aż do 30-stki:

Wraz z wiekiem i różnymi doświadczeniami w życiu zaczęłam być taką spełnioną, szczęśliwą osobą. Przyszło to późno, bo dopiero po trzydziestce – mówi Szelągowska.

Dorota Szelągowska o rozwodzie z Adamem Sztabą

Dorota Szelągowska rozwiodła się z Adamem Sztabą po dwóch latach małżeństwa. Rozstanie było dla niej bolesnym przeżyciem. Media nagłośniły temat, w wielu publikacjach spekulowano na temat przyczyn zakończenia bajkowej miłości.

Mimo że uczcie pary wypaliło się, Dorota nie żałuje czasu spędzonego u boku przystojnego artysty. Szelągowska w Dobry tygodniu zaznaczyła, że dla katoliczki w Polsce bycie rozwódką nie jest łatwe. Laureatka tegorocznej TeleKamery nie ukrywa, że stając na ślubnym kobiercu marzyła, że będzie z Adamem do końca życia:

Bycie rozwódką stygmatyzuje. Kojarzy się z kobietą po przejściach, której się nie udało. Wszystkie marzymy, by wyjść za mąż za tego jedynego i z nim się zestarzeć, ale nie zawsze się udaje. Dziś wiem, że nie jest istotne, na jakim etapie życia znajdzie tę odpowiednią osobę. Ważne, żeby umieć ten związek pielęgnować – wyjawia Dorota.

Córka Grocholi zdradziła, że wiara w Boga jest w jej życiu niezwykle istotna. Dorota najbardziej żałuje, że biorąc drugi ślub nie mogła ponownie stanąć pod ołtarzem w białej sukni:

Brakuje mi tego, że nie mogę w pełni uczestniczyć we mszy – mówi.

Szelągowska swój wywód zakończyła ciekawą refleksją. Według prezenterki bycie katolikiem oznacza pogodzenie się z zasadami kościoła w każdej sytuacji, nawet takiej, w której nie do końca się z nimi zgadzamy.

Co o tym myślicie?

Zobacz: Dorota Szelągowska zachwyca się cudownymi wnętrzami, a my jej stylizacją. Elegancja w najlepszym wydaniu!

Zobacz: Wykształcenie Doroty Szelągowskiej to wielka niespodzianka! Tak samo jak jej miejsce urodzenia

Zobacz: Dorota Szelągowska schudła, zmieniła fryzurę i zatrudniła ekspertkę od stylu! Kto stoi za wielką przemianą gwiazdy?


Dorota Szelągowska z synem i Adamem Sztabą

Dorota Szelągowska z synem i Adamem Sztabą

Dorota Szelągowska jest znowu zakochana!

Dorota Szelągowska jest znowu zakochana!

Dorota Szelągowska jest znowu zakochana!

Dorota Szelągowska jest znowu zakochana!

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×