Dorota Szelągowska w katolickim tygodniku poruszyła temat swojej głębokiej wiary. Jak się czuje jako rozwódka?

Dorota Szelągowska o wierze w Boga i rozwodzie

Dorota Szelągowska nie ukrywa, że jest praktykującą katoliczką. Ostatnio projektantka wnętrz udzieliła szczerego wywiadu dla tygodnika katolickiego Dobry Tydzień, w którym pierwszy raz otwarcie opowiedziała o swoim rozwodzie z Adamem Sztabą oraz o traumatycznych doświadczeniach z młodości.

Dorota Szelągowska dzięki własnej pracy doszła na sam szczyt show-biznesu. Gwiazda twierdzi, że sukces zawdzięcza przede wszystkim sobie, choć niektórzy uważają, że w karierze pomogła jej znana matka-pisarka, Katarzyna Grochola. Okazuje się, że prawda wygląda zupełnie inaczej, o czym projektantka wnętrz opowiedziała w wywiadzie dla Dobrego Tygodnia.

38-latka nie ukrywa, że jej relacja z mamą była bardzo skomplikowana. Obecnie ich kontakt jest dobry, wspierają się w trudnych sytuacjach i zawsze mogą na siebie liczyć. W szczerej rozmowie z tygodnikiem katolickim Szelągowska nawiązała do swojej pierwszej ciąży, po której przytyła 30 kilogramów. Długo po porodzie miała mnóstwo kompleksów, z którymi walczyła przez aż dwa lata. Udało się jej schudnąć, jednak na zaakceptowanie siebie musiała poczekać aż do 30-stki:

Wraz z wiekiem i różnymi doświadczeniami w życiu zaczęłam być taką spełnioną, szczęśliwą osobą. Przyszło to późno, bo dopiero po trzydziestce – mówi Szelągowska.

Dorota Szelągowska o rozwodzie z Adamem Sztabą

Dorota Szelągowska rozwiodła się z Adamem Sztabą po dwóch latach małżeństwa. Rozstanie było dla niej bolesnym przeżyciem. Media nagłośniły temat, w wielu publikacjach spekulowano na temat przyczyn zakończenia bajkowej miłości.

Mimo że uczcie pary wypaliło się, Dorota nie żałuje czasu spędzonego u boku przystojnego artysty. Szelągowska w Dobry tygodniu zaznaczyła, że dla katoliczki w Polsce bycie rozwódką nie jest łatwe. Laureatka tegorocznej TeleKamery nie ukrywa, że stając na ślubnym kobiercu marzyła, że będzie z Adamem do końca życia:

Bycie rozwódką stygmatyzuje. Kojarzy się z kobietą po przejściach, której się nie udało. Wszystkie marzymy, by wyjść za mąż za tego jedynego i z nim się zestarzeć, ale nie zawsze się udaje. Dziś wiem, że nie jest istotne, na jakim etapie życia znajdzie tę odpowiednią osobę. Ważne, żeby umieć ten związek pielęgnować – wyjawia Dorota.

Córka Grocholi zdradziła, że wiara w Boga jest w jej życiu niezwykle istotna. Dorota najbardziej żałuje, że biorąc drugi ślub nie mogła ponownie stanąć pod ołtarzem w białej sukni:

Brakuje mi tego, że nie mogę w pełni uczestniczyć we mszy – mówi.

Szelągowska swój wywód zakończyła ciekawą refleksją. Według prezenterki bycie katolikiem oznacza pogodzenie się z zasadami kościoła w każdej sytuacji, nawet takiej, w której nie do końca się z nimi zgadzamy.

Co o tym myślicie?

Zobacz: Dorota Szelągowska zachwyca się cudownymi wnętrzami, a my jej stylizacją. Elegancja w najlepszym wydaniu!

Zobacz: Wykształcenie Doroty Szelągowskiej to wielka niespodzianka! Tak samo jak jej miejsce urodzenia

Zobacz: Dorota Szelągowska schudła, zmieniła fryzurę i zatrudniła ekspertkę od stylu! Kto stoi za wielką przemianą gwiazdy?


Dorota Szelągowska z synem i Adamem Sztabą

Dorota Szelągowska z synem i Adamem Sztabą

Dorota Szelągowska jest znowu zakochana!

Dorota Szelągowska jest znowu zakochana!

Dorota Szelągowska jest znowu zakochana!

Dorota Szelągowska jest znowu zakochana!

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×