Szukaj
Szukaj
Dziś piątek, 27.04.2018

Z OSTATNIEJ CHWILI! Znamy wyniki wyborów prezydenckich w USA. Takiego rozwiązania mało kto się spodziewał

Donald Trump, Hillary Clinton


Donald Trump prezydentem Stanów Zjednoczonych. Wynik wyborów

Mało kto się tego spodziewał. Donald Trump wygrał wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych – podaje The Associated Press. Miliarder w walce o najwyższy urząd w USA pokonał faworytkę – Hillary Clinton. To on zastąpi więc Baracka Obamę.

Deklaruję, że będę prezydentem całej Ameryki. Tym, którzy mnie nie popierali, a było ich całkiem sporo, obiecuję, że będę korzystał z waszego wsparcia, żeby zjednoczyć kraj – mówił Trump na scenie

Póki co, nie są jeszcze jednak znane dokładne wyniki wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Przypomnijmy, że aby piastować ten najważniejszy urząd w państwie trzeba było zebrać 270 z 538 głosów członków kolegium elektorskiego. To udało się Trumpowi, chociaż do ostatnich chwil nie było wiadomo, że to on wygra. Przypomnijmy, że w kampanii prezydenckiej to Hillary Clinton miała przewagę, która stopniowo jednak malała. Teraz okazuje się, że obywatele Stanów Zjednoczonych woleli, aby następcą Baracka Obamy został właśnie Trump.

Kim jest Donald Trump, nowy prezydent Stanów Zjednoczonych?

Donald Trump to znany siedemdziesięcioletni amerykański miliarder. Jest właścicielem wielu nieruchomości na terenie USA. W swojej kampanii prezydenckiej obiecywał między innymi budowę muru na granicy z Meksykiem czy wprowadzenie zakazu wjazdu muzułmanów na teren Stanów Zjednoczonych. Prywatnie Trump jest ojcem pięciorga dzieci z trzech małżeństw. Dodatkowo jest też szczęśliwym dziadkiem ośmiorga wnucząt. Jego dwa rozwody były głośno komentowane w amerykańskich mediach. Dzieci Donalda Trumpa z pierwszego małżeństwa z Ivaną to: Erica, Ivanka i Donald Junior. Cała trójka to wiceprezesi The Trump Organization. Małżeństwo z Ivaną rozpadło się przez romans polityka z Marlą Maples, z którą później i tak się ożenił. Owocem tego związku jest córka Tiffany. Do rozwodu Trumpa z Marią doszło w 1999 roku. Obecną żoną Trumpa jest słoweńska modelka Melania, z która ma syna o imieniu Barron.

Zobacz: Nosi mini, lubi głębokie dekolty i obcisłe sukienki. Poznajcie styl Melanii Trump. To być może ona zastąpi Michelle Obamę 

Zobacz także: Melania Trump najpierw pozowała nago w samolocie męża, a teraz ma szansę na bycie pierwszą damą. Kim jest i skąd wzięła się w Stanach Zjednoczonych? 

Zobacz także: Szok! Wyciekły nagie zdjęcia żony Donalda Trumpa!

Donald Trump prezydentem USA

Donald Trump prezydentem USA

Melania Trump i Donald Trump (fot. ONS)

Donald Trump prezydentem USA  (fot. ONS)

Melania Trump i Donald Trump (fot. ONS)

Żona Donalda Trumpa, prezydenta USA (fot. ONS)

Czy to dobrze, że Donald Trump został prezydentem USA?Komentarzy: 0


Dodaj komentarz
×